Môže si banka spätne účtovať poplatky?

misi_sisi
15. jún 2020

Ahojte, mam študentky účet v tatrabanke. Po strednej som išla na výšku, doniesla som do banky potvrdenie o návšteve VŠ. Po krátkej dobe som však VŠ nechala. Tým že som priniesla potvrdenie, mala by som mat účet do 26 bez poplatkov. Tento vek ešte nemám, na výpise som v pluse. Môže si banka spatne účtovať poplatok za to že som nebola študentka a mala zadarmo účet ktorý som nepoužívala ? Ďakujem

daniela1911
15. jún 2020

@misi_sisi potvrdenie sa dokladá každý rok, teda aspoň pár rokov dozadu sa to tak robilo, ak si nedoložil o ďalší šk.rok - účet spoplatnili

misi_sisi
autor
15. jún 2020

@daniela1911 A ak ho podľa výpisu nespoplatnili, môžu si poplatky pýtať spätne pri rušení účtu? Stav uctu mam plusový a zaujíma ma, že keď si ho budem rušiť, či mi spätne môžu narátať poplatky aj keď neboli vo výpise uvedené

janka54321
15. jún 2020

Zavolaj do banky, jednoducho to bude tak, že banka pre ľudí do 26. rokov vedie študentské účty, bez ohľadu nato, či ešte studejes, alebo nie. Takže žiadne spätne účtované poplatkov tam nebude... keby potrebovali takéto potvrdenie, dávno by ta kontaktovali

daniela1911
16. jún 2020

@misi_sisi neviem, mala som SLSP a keď som nedoniesla potvrdenie po Bc., účet spoplatnili asi nejakými 2,0€, bol to určite nižší poplatok ako na bežnom osobnom účte.
Keď nepýtajú nerieš. Keď sa bojíš, zavolaj.
Určite ti za 5r nedajú doplatiť poplatky keď budeš rušiť.