Môže netestovaný rodič odviesť dieťa do škôlky?

31. okt 2020

Ahojte, prosim, moze netestovany rodic odviest rano dieta do skolky? Vsade citam inak, ine vyhlasenia, ine clanky. Dakujem

deti95060810
31. okt 2020

nie...

marianita3008
31. okt 2020

Vcera vecer ohlasili, ze nemoze..iba osoba s negativnym vysledkom.

autor
31. okt 2020

Dakujem vam

sandrika1986
31. okt 2020

Nie

tosomja
31. okt 2020

Na stránke škôlky nemáte info? Napríklad do školy môže rodič zaviesť len s vyhlásením o bezinfekcnosti.

bubuzu
31. okt 2020

Ahoj,ano mozes,je na to vynimka-na odprevadenie dietata do jasli,skolky a na prvy stupen.robim v skolke,preto to viem.

bubuzu
31. okt 2020

A teraz tu citam,ze to vcera zmenili?niekto nejaky link,odkial to mate?

maciatkolulu
31. okt 2020

Treba počkať do nedele večera a keď nič, tak volať do škôlky...

77daniela77
31. okt 2020

Pokial s nim nepojdes dnu....kludne.

evia13
31. okt 2020

Odtiaľ beriem info ja, je to oficiálna stránka, tak podľa toho sa zariadim
https://www.somzodpovedny.sk/nezucastnili-ste-s...

dominikab227
31. okt 2020
mogaa
31. okt 2020

@bubuzu ano môže, ale nesmie ísť do vnútra.....po bránu škôlky/školy....

zuzka0605
31. okt 2020

ja som tiez v tom ze mozes...je to vo vynimkach..

xxxzzz
31. okt 2020

A mozno byt trosku ohladuplnym a zodpovednym a neohrozovat (potencialnou nakazou) ostatnych, ktori si tym presli. Ved uz len to, ze stravite isty cas s tym dietatkom v satni, na chodbach... a v neposlednom rade ucitelku!

livka_
31. okt 2020

Pozri stranku skolky, u nas sa da

maximilie
31. okt 2020

To vás nemrzí že môžte nakaziť učiteľky ktoré boli povinné na testy ísť????? Keby oni tiež odmietli testovanie, neboli by v práci a vy by ste túto otázku ani neriešili, lebo škôlky by boli zatvorené. . .!!!

pininka1
31. okt 2020

Iba po branu, cize nemozes, pretoze ziadna skolka neprijima dieta ktore pride samo.

miriam11
31. okt 2020

Nie

jaroe
31. okt 2020

@maximilie prečo by mali automaticky niekoho nakaziť? Si ľudia uvedomte, že keď este nebolo v hre plošné testovanie, mohli zdraví ľudia v pohode chodiť po ulici
Teraz sa na neotestovanych bude ukazovať prstom? A čo potom ti falošne negatívni? Ti, problém nepredstavujú? A dieťa do 10 rokov, pozitívne, bezpriznakove, netestovane nie je problém?

autor
31. okt 2020

Dakujem, uz som sa bola testovat.

maximilie
31. okt 2020

@jaroe ti falošné negatívni nebudú hrozbou vedome. Ale vedome sa neísť otestovať a tváriť sa, že to je ,,moja vec" a nikto mi nebude rozkazovat, tak toto považujem za egoisticke. Dám možno nie vhodný príklad, ale to je ako ,,možno som tehotná" ale kým nemam pozitívny test, ešte môžem vypiť/zafajcit. Možno svoj plod ohrozim, možno nie..... Ak nie som, neublížim nikomu ale ak som, môžem niekoho zabit. A to je ten rozdiel vypiť si keď ani netuším , že môžem byttehotná ALEBO vypiť si keď viem, že môžem tehotná byť....
Tak taký príklad keď už sme na tom konovi

jany149
31. okt 2020

Tiež viem tak že len po bránu...

ave17
31. okt 2020

U nás dali jasne pokyny,jasom myslela, že to platí všeobecne, keď niekto z rodiny nešiel na testovanie, celá rodina ostáva v karanténe, tým pádom, dieťa nemôže ísť do školy, škôlky

bazarocka30
1. nov 2020

ja robim v skolstve. osobne by som vyfackala kazdeho jedneho rodica, ktory nebol dobrovolne na testovani a mozno je pozitivny a namiesto toho aby teda aspon sedel doma na riti 10 dni s usmevom na xichte si dovedie decko do skoly ako by sa nechumelilo...este sa s nim aj hodinu pred skolou luci alebo debatuje so vsetkymi okolo iducimi..
pride mi to ako novodoby druh psychickeho teroru

portret7
1. nov 2020

@bazarocka30 mne príde novodobý druh teroru takéto vyjadrenia od osoby pracujúcej v školstve! U osoby pracujúcej v školstve očakávam určitý stupeň intelektu na naštudovanie si problematiky a vyjadrenrovanie úctyhodné takéhoto povolania, a nie ako krčmárky🤣

bazarocka30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzina007
1. nov 2020

Uz neplati ani po branu. Dieta neotestovanych rodicov moze do skoly ale musi ho odprevadit niekto kto test ma. Dokonca nesmie rodic ani odviezt dieta autom pred skolu aby slo same. Musi dodrziavat nariadenie o zakaze vychadzania. 🤷‍♀️

dzina007
1. nov 2020

A na margo uciteliek. Vsetci ti ktori sa do nich obuvate ze nemaju riesit ci dieta ma otestovanych alebo neotestovanych rodicov a ci sa mozu nakazit.
Staci len popremyslat ze o tyzden ak bude testovanie opat alebo im daju pravidelne testovanie ako sa uz zacinaju testovat aj zdravotnici tak ak bude pozitivna vy sedite s dietatom doma v karantene a dieta nemoze vyjst potom ani na dvor. 😉 ale sediet 10 dni zavrate na zadku doma aj ked je zdrave 😉

lubikus
1. nov 2020

Bože to už je na hlavu postavené celé,ja som na test nechcela ísť za každú cenu len som bola doslova prinútena kôli papieru aby som mohla zaviesť deti do škôlky, blbé zákony čo ten šibnutí Matovič dáva i s tými jeho poslickami

maris5
1. nov 2020

Bude nove tlacivo o bezinfekcnosti. Ocakacam, ze tam bude uvedene, ze su rodicia negativny.