Môže mi zamestnávateľ krátiť dovolenku, keď som ukončila pracovný pomer?

29. júl 2021

Dobrý deň, prosím Vás môže mi zamestnávateľ krátiť dovolenku keď som skončila prac.pomer?
Ide o to, že počas MD mi nabehla dovolenka, 23.5 dňa z ktorej som si 4 dni vyčerpala a časť mi zostala. Dnes mi povedal vedúci, že tým pádom, že som skončila tak sa mi dovolenka kráti a zostane mi iba par dni na preplatenie. Zaujímavé je, že keby som normálne nastúpila do práce tak mohla som si celú vyčerpať. Je takýto postup správny? Ďakujem

janai1
29. júl 2021

No však ti môže preplatit dovolenku len do júla a nie za celý rok

hviera81
29. júl 2021

nad 33 rokov je 25 dni dovolenky, ak mas odpracovany cely rok (aj MD), ak nemas, tak sa krati podla poctu odpracovanych mesiacov. ak len pol roka si pracovala, tak len na polovicu dovolenky mas narok

tanyan
29. júl 2021

Bez uvedenia dátumov a aplikovaných podmienok vzniku nároku na dovolenku sa k tomu nedá presne vyjadriť. Sú situácie, keď sú splnené podmienky, že zamestnávateľ môže krátiť priznaný nárok na dovolenku (napr. neodpracovaných viac ako 100 dni) a tiež môže nepriznať dodatkovú dovolenku (napr. za senioritu)...

autor
29. júl 2021

veď ale ta dovolenka mi nabehla počas MD tak aj ta sa môže krátiť?

hviera81
29. júl 2021

MD je 34 tyzdnov. pocas toho? skus fakt datumy, lebo ti nerozumieme.....

autor
29. júl 2021

@hviera81 tu dovolenku mam za rok 2018, tam som bola do júna na pnke a potom som nastupila na MD.

loginexistuje
29. júl 2021

ak si bola na pn tak sa jasne ze krati

autor
29. júl 2021

@loginexistuje áno tu už mám kratenu, po kratení mi zostalo 23,5 dňa. Vyčerpala som 4 dni. Dnes mi povedal, že na preplatenie mi zostane nejakych pár dní, nie veľa. Ze mi ju budú krátiť. Tak nerozumiem tomu ako mi môžu krátiť keď ta dovolenka mi nabehla pocas MD.

hviera81
29. júl 2021

aha, tak MD bola este v 2018, a tie 4 dni si si kedy vybrala?
no inak, neviem ako to je presne v zakonniku, ale z 2018 ak si si prenasala dov, tak to ti nemusi dat :( ale ak to bola MD, to neviem.... skus relia.sk, ci tam nieco k tejto teme nenajdes

autor
29. júl 2021

@hviera81 tie 4 dni som si teraz vybrala a ďakujem

lucka_ke
29. júl 2021

už si nastúpila po RD do práce? už ti nariadili čerpanie dovolenky?

autor
29. júl 2021

@lucka_ke 26.7 mi skončil RD a teraz do konca mesiaca čerpám dovolenku t. j. 4 dni

lucka_ke
29. júl 2021

musia ti preplatiť celú nevyčerpanú dovolenku za rok 2018, nakoľko si nemala možnosť ju čerpať skôr a končíš PP, krátiť ju nemajú na základe čoho