Môže mi exekútor siahnuť na rodičák?

misenka626
10. okt 2016

Dobry den chcela by som sa opýtať ci mate niektorá skusenosti s exekutorom..som v minuse na ucte 370 a chcem sa opýtať ci je mozne ze mi nan siahol exekútor??

pribinak
10. okt 2016

nie

misenka626
autor
10. okt 2016

Tak potom nechapem ze preco som v minuse

natalym
10. okt 2016

Pozri sa na IB.

catherinah
10. okt 2016

Podla mna siahol na ten rodicak. Ci ma na to pravo je druha vec.

natalym
10. okt 2016

@catherinah Hej on Ti blokne všetko, len Ty sa musíš brániť alebo zaplatiť.

misenka626
autor
10. okt 2016

Aj podla mna je to tak ze mi nan siahol..pozerala som na ib preto som zistila ze som v mínuse ..

sissy27
10. okt 2016

@misenka626 veď si pozri pohyby na účte, zavolaj do banky, choď tam osobne... Ak mal exekútor dôvod siahnuť ti na účet

misenka626
autor
10. okt 2016

Nvm co mam robit ako sa branit natalym

misenka626
autor
10. okt 2016

Ja som pozerala tie pohyby na ucte ale nieje tam ze mi stiahli ..iba stav uctu je -370e nechapem tomu

sissy27
10. okt 2016

@misenka626 odoslalo mi to skôr než som dopísala...

Ak mal exekútor dôvod siahnuť ti na účet, tak to pravdepodobne aj urobil... On nemá odkiaľ vedieť, že ti siahol na rodičák - treba s ním komunikovať...

saurian
10. okt 2016

dala si malo informacii, takze nemusi byt presna odpoved.
ak je situacia taka, ze je na teba platny exekucny prikaz, tak prve co urobi exekutor tak ti da zablokovat na ucte ciastku, ktoru si dlzna a potom ti ukazuje na ucte sumu minusom.
v tom pripade je potrebne, aby si exekutorovi ihned napisala, ze ziadas odblokovat na ucte ciastku v takej vyske aby ti tam nechal to minimum, ktore je povinny ti "na zivot" nechat.
toto minimum sa odvyja od toho, o aku exekuciu ide, a tiez od toho, ci mas vyzivovane deti atd.
takze mu napis, ze ziadas o odblokovanie minimalnej ciastky na ucte na teba, a ak mas vyzivovaciu povinnost na deti, tak aj na tieto.
tu minimalnu ciastku je povinny ti odblokovat, zvycajne to netrva viac ako 5 dni ak zareagujes rychlo.
mozes urobit aj dalsiu vec, a to ze pojdes na upsvar a das si prehlasit sposob poukazovania rodicaku - das si ho poukazovat postou, a to potom ti na neho tazsie siahne.
urcite ti prisiel domov exekucny prikaz, kde su v kopiach exekucne prikazy,kde vsade on posielal list o exekucii - zvycajne zamestnavatelovi, socialnej poistovne, slovenskej poste, ak si vlastnikom nehnutelnosti tak aj na katastralny urad....

misenka626
autor
10. okt 2016

Musim skocit do banky a tam to zistit

misenka626
autor
10. okt 2016

Saurian dik za odpoveď.. ved prave o to ide ze asi v piatok by mal dojst rodicak a ja si nemozem dovolit on prísť..

patka24
10. okt 2016

Exekutor zablokoval ucet celkovo, treba kontaktovat exekutora, moze byt, ze bude pozadovat pisomnu ziadost o uvolnenie zakonnej ciastky, potom by mal exekutor raz mesacne povolit vyber z banky (osobne, z bankomatu to nejde) na danu sumu, ucet pravdepodobne zostane zablokovany do upneho splatenia exekucie, ale zalezi aj na exekutorovi, mozno bude pristupny nejakej dohode, hlavne tam zavolat, v banke vam povedia o ktoreho exe sa jedna, ak teda este nemate prevzate upovedomenie o zacati exekucie

saurian
10. okt 2016

@misenka626 tento mesiac uz ti rodicak poslu tam kde posielali. treba jednat s exekutorom, aby ti odblokoval tu ciastku ktoru ti nechat musi.
ak nie je exekucia extremne vysoka, doporucujem tiez dohodnut si s nim splatkovy kalendar, ze to budes splacat, potom ak sa dohodnete a budes splacat podla dohody, tak nezvykne siahnut na majetok (tu pozor - niektori exekutori su relativne ok, da sa s nimi komunikovat, ale niektori su riadne svi.e).
okrem toho, mozes teda bud prehlasit rodicak ze bude chodit postou, alebo daj na upsvar zmenu - ze ziadas o zmenu a zasielanie na ucet...... a uvedies ucet bud manzela, alebo rodicov (niekoho komu veris), na upsvar nepreveruju kto je majitelom uctu.

misenka626
autor
10. okt 2016

Ved prave o to ide...a nvm ci by som stihla zmenit cislo uctu aby mi poslali rodicak na iny ucet..ci sa to vôbec da do piatku zmenit ci mi tam vlastne stihnu poslat peniaze..nemôžem si dovolit o ne prist...

doty1
10. okt 2016

Exekúcia by sa nemala dotknúť životného minima (198,09€) a čiastky na vyživovanú osobu (49,52€). Je dôležité vedieť či má voči tebe druhá strana prednostnú alebo neprednostnú pohľadávku. Ak ti siahli na účet, banka má k dispozícii exekučný príkaz a ten by si mala mať aj ty, ak preberáš poštu.
Podľa mňa treba sa treba spojiť aj s exekútorom, a ak sa dá, treba sa dohodnúť.

misenka626
autor
10. okt 2016

Ved prave a k tomu este zivym dve deti

saurian
10. okt 2016

@misenka626 na upsvar to uz nezmenis, pretoze oni funguju nejakym takym sposobom ze pani ktora robi rodicaky dava podklady nejakej pani co posiela/ma na starosti platby, a to uz tento mesiac nestihnes - teda pravdepodobne nie, ale skus zavolat ci to nejde, za to nic nedas.
ak si ty otvoris ucet v inej banke, tym pravdepodobne nic nedosiahnes, kedze exekutor preveruje majetok (teda ucty) vo vsetkych pen.instituciach danej krajiny.

anatalia77
10. okt 2016

@misenka626 za pokus to stojí dnes je pondelok takže teoreticky by sa to dalo stihnut

misenka626
autor
10. okt 2016

Len aby aa to este dalo stihnut zmenit

liaka
10. okt 2016

@misenka626 keby ste este dnes utekali na socialku a dali zmenit vyplacanie penazi na sek alebo iny ucet tak by ste o peniaze neprisli. Ale uz po 10-dni v mesiaci zmena prebehne az od buduceho mesiaca. Tento mesuac Vam rodicak pravdepodobne zablokuju. A odblokovanie trva vraj aj mesiac...

misenka626
autor
10. okt 2016

A stacilo by tam tel.zavolat a poziadat o zmenu uctu na ktory chcem posielat peniaze alebo len osobne ..pretozne osobne tam dnes uz nedojdem ..nemam momentalne pri kom nechat deti

alenah31
10. okt 2016

@misenka626 iba osobne....je na to totiž tlačivo - Žiadosť o zmenu vyplácania RP, ktorý musíš osobne vypísať, podpísať a predložiť.

liaka
10. okt 2016

@misenka626 osobne. Treba prekopirovanu karticku s cislom uctu.

natalym
10. okt 2016

@misenka626 Volaj exekútorovi. O akú čiastku sa jedná?

Na čo budeš meniť účet na RP? Ak sa dohodneš s exe tak Ti účet odblokuje a normálne funguješ ďalej.

sibalka21
10. okt 2016

@misenka626 no urcite taketo veci musis rieist osobne, co sa tyka zmeny uctu... Ved to by tam hocikto mohol zavolat s tvojimi udajmi a prehodit ucet ... urcite jedine osobne

misenka626
autor
10. okt 2016

370e

natalym
10. okt 2016

@misenka626 Aha takže exe. čiastka je 370 €. A RP Ti má ešte len prísť, tak?

misenka626
autor
10. okt 2016

Ano tak