Môže krízový štáb mesta zatvoriť jasle, aj keď nikto nie je chorý?

oblivian
28. jan 2022

Má krízový štáb mesta právo na to, aby zatvorilo detské jasle (čiže zariadenie sociálnych služieb) zriadené cirkvou?
Sme maličné zariadenie, všetky deti aj zamestnanci sú zdraví. Mesto sa ale rozhodlo, že keďže všetky mestské školy a škôlky, takisto aj štátne jasle v našom meste sú zatvorené, máme byť zatvorení aj my. Nesúhlasím s ich rozhodnutím a chcela by som vedieť, či majú právo nás nútiť zatvoriť jasle alebo rozhoduje zriaďovateľ, teda cirkev?
Ďakujem.

vamajka
28. jan 2022

@oblivian Moze a spravne, ze zatvoril

kacena4
28. jan 2022

regionalny urazd verejneho zdravotnictva rozhoduje o zatvoreni zariadenia popr. zriadovatel nie krizovy stab v meste ak nie je vasim zriadovatelom. moze vam to len odporucit (moj nazor)

oblivian
autor
28. jan 2022

@vamajka prečo si myslíš, že to bolo správne rozhodnutie?

vamajka
28. jan 2022

@oblivian neriesila by som kto je zriadovatel, no ked zasadal v meste krizovy stab, tak asi to nebolo len tak zo srandy

oblivian
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
28. jan 2022

@oblivian prečo riaditeľ vášho zariadenia nekontaktoval UVZ? Lebo tu na koni dôvod nezistis

oblivian
autor
28. jan 2022

@vamajka V materských školách a na základných školách bolo viacero tried zatvorených kvôli pozitivite učiteľov alebo detí, tak nakoniec zatvorili všetky. Ale my sme cirkevné jasle, čiže akoby súkromné, a sme všetci zdraví. Ale ani to nepotrebujem vysvetľovať 🙂 , potrebujem vedieť jedine to, či má mesto právo zasahovať do našich vecí, ak mesto nie je zdriaďovateľom.

oblivian
autor
28. jan 2022

@pribinak Zriaďovateľ to nerieši. Ja ako vychovávateľka to riešim, keďže mi záleží na tom, aby rodičia nemuseli zbytočne brávať dovolenku a ani ja nechcem sedieť doma.

pribinak
28. jan 2022

@oblivian to je síce pekne, ale nič z toho

oblivian
autor
28. jan 2022

@pribinak a ja tu nehľadám dôvod, hľadám iba odpoveď na otázku, či má mesto právo zasahovať do vecí súkromného zariadenia na území mesta...

pribinak
28. jan 2022

@oblivian stále nechápeš? Nie mesto, ale UVZ. A áno, má právo

fiffinkaa
28. jan 2022

@oblivian
Môžete ich poprosiť nech Vám písomne pošlú podľa akého zákona máte byt v karanténe...na základe čoho. Napr.statne škôlky a školy majú kapacitu od 100 plus, ak máte kapacitu zariadenia povedzme polovičku, to je 50 deti žiadajte o individuálne posúdenie a kompenzácie...rodič platí jasle a dieťa doma, v horšom prípade rodič platí ešte opatrovateľku počas karantény.

Myslím že tieto zákazy príkazy majú len odporúčaci charakter.. a ak tak jedine hygiena..

oblivian
autor
28. jan 2022

@fiffinkaa ďakujem za pomoc! Urobím, čo si mi poradila. My sme maličké zariadenie, 4 zamestnanci, 5 detí + 10 rodičov... 🙂 Sme radi, že vôbec fungujeme, ak by sme mali ešte kompenzovať rodičov, tak na výplaty nám ani nezostanú financie... A hlavne chodíme do práce radi a nechceme sedieť doma, keď na to nie je dôvod, keďže sme všetci zdraví. 🙂

jaron
28. jan 2022

@oblivian je to divné. Tu napr. síce je to trochu iný kontext, ale je, že ani riaditeľ, ani zriaďovateľ nemôže celú školu zatvoriť
https://ucimenadialku.sk/poradenstvo/otazky-202...
Sú to síce otázky trochu v inom kontexte, ale podobnosť byť môže. A asi aj RÚVZ musí dať nejaké zdôvodnenie.
A okrem toho, ak vám iba zavolali z MsÚ, tak to by som už asi vôbec neriešil, malo by to byť písomne a zrejme iba RÚVZ.

makova333
28. jan 2022

@oblivian RUVZ moze na zaklade epidemiologickej situacie v okrese zavriet skolske a predskolske zariadenia (a je jedno kto je ich zriadovatel). Ale myslim, ze ak vas zriadovatel nie je mesto, mal by Vám to dat vediet regionalny hygienik. Ale kedze to vas zriadovatel akceptuje (ako pises, ze to neriesi), tak asi nie je co riesit z pozicie vychovavatelky.

katulienkax
28. jan 2022

Ale toto nie je sranda lebo ak nemaju pisomne nariadenie onzavreti, rodicia nemaju narok na OCR, takze bacha na to a ludia nech netrepu sprostosti, lebo ak rodicom pride zo socialky list o vratenie neopravnene vyplatenej ocr tak budete mat problem

katulienkax
28. jan 2022

Takze nejde onto co vam niekto zatelefonoval , musite to mat pisomne s peciatkou a dovodom zavretia

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
29. jan 2022

@oblivian ano môže nariadiť zatvorene akéhokoľvek zariadenia aj keď tam nie je nikto chorý, dôležitá je celková epidemiologická situácia v danom meste a tá je zrejme zlá keďže sú pozatvárané všetky škôlky

zuzanockamt
29. jan 2022

@oblivian mňa by zaujímalo, či vás financuje len cirkev

makova333
29. jan 2022

@katulienkax ale tak regionalny hygienik nebude komunikovat s vychovavatelkou. Mozno zriadovatel oznamenie o zatvoreni od neho ma.

oblivian
autor
29. jan 2022

@zuzanockamt ano, iba cirkevny zbor nasho mesta.

oblivian
autor
29. jan 2022

@makova333 musim zistit. ale som veducou DJ, ja riesim vsetko, ja komunikujem s rodicmi, cize musim vediet, na zaklade coho sa rozhodlo o zatvoreni. ale uz viem, co vsetko si musim vypytat a komu mam zavolat, aby som zistila, co potrebujem... 🙂