Môže ísť manžel so mnou na OČR po operácii?

antonia15
1. aug 2022

Môže ísť manžel so mnou na OCR po operácii?

alenah31
1. aug 2022

@antonia15 áno - pokiaľ ťa prepustia z nemocnice do domáceho liečenia a tvoj zdr. stav si bude vyžadovať opateru - Dr. mu normálne vypíše OČR - 14 dní ju bude mať platenú.

zuzanockamt
1. aug 2022

@antonia15 Iba ak nie si schopná sa o seba vôbec postarať, čiže si ležiaca, prípadne nemôžeš chodiť alebo používať ruky.
Zhodnotí lekár a SP.
Mala som zlomenú ruku a odtrhnuté šľachy - ruka úplne nefunkčná. Nevedela som sa sama obliecť, umyť, nachystať si jedlo, postarať sa o dieťa. Očr SP neschválila. Vraj som schopná sa o seba postarať.

antonia15
autor
1. aug 2022

@zuzanockamt som po operácii slepého čreva v 8m tehotenstva...mám strašne bolesti sama nezajdem na wc nič

zuzanockamt
1. aug 2022

@antonia15 kontaktuj všeobecného Dr., on rozhodne

alenah31
1. aug 2022

@antonia15 pracujem v tejto oblasti. Neboj - SP nič riešiť nebude. Ak ide o štandardnú OČR - tá s odovzdáva len pre účely vyplatenie ošetrovného a SP len posudzuje nárok čo so financií týka - či má manžel platené odvody na NP - aby mohli ošetrovné priznať a vyplatiť. Len pri podanej individuálnej žiadosti o predĺženú OČR sa tým zaoberá SP - ide to na individuálne posúdenie pred posudkovú komisiu. Aj pokiaľ by išlo len o chrípku a lekár posúdi tvoj stav ako "potrebný na ošetrovanie iným členom rodiny" - SP nič riešiť nebude. O potrebe OČR totiž rozhodne lekár a ten predsa nie je idiot, aby vystavoval OČR len tak pre nič za nič - ak ju vystaví - SP nemá dôvod spochybňovať rozhodnutie lekára.

antonia15
autor
1. aug 2022

@alenah31 ďakujem krásne za informácie

zuzanockamt
1. aug 2022

@alenah31 prečo potom Dr žiadala pri mojej Dg o vyjadrenie SP?

alenah31
1. aug 2022

@antonia15 hlave nech si skoro fit a bábo a ty to dobojujete do úspešného konca🙂

alenah31
1. aug 2022

@zuzanockamt a načo bola tvojmu Dr. vyjadrenie SP? nevidím spojitosť...niečo si pán doktor dokazoval? Na vystavenie OČR lekár "povolenie" SP skutočne nepotrebuje - je to v jeho kompetencii OČR vystaviť - v kompetencii SP je ošetrovné vyplatiť. Len ak by išlo o OČR, ktorú chceš platenú viac ako 14 dní - ide to pred komisiu - pri klasickej OČR nebude SP riešiť nič.

zuzanockamt
1. aug 2022

@alenah31 klasická 14-dňová...vraj radšej sa poradí s SP, či je to odôvodnené...volala som potom aj ja dvakrát (vždy iný pracovník) a odpoveď tá istá - ste schopná sa o seba postarať aj s jednou funkčnou rukou, pritom manžel vtedy pracoval mimo domu, takže by som bola 24/7 sama na dve deti...ale poradili sme si

alenah31
1. aug 2022

@zuzanockamt Odkedy sa na OČR píše diagnóza?? Tá sa vypisuje pri PN. Toto je prvý krát čo počujem, aby SP niečo riešila takýmto spôsobom. Na SP oddelenie NP - len ošetrovné priznávajú a vyplácajú - neexistuje, aby tam niekto zhodnocoval tvoj zdr. stav a mohol takéto niečo povedať. Ak to takto tvoj doktor riešil - zvažovala by som jeho výmenu☹

zuzanockamt
1. aug 2022

@alenah31 bohužiaľ bolo to tak, hlavne, že zneužívanie pandemickej očr nikto nekontroloval

alenah31
1. aug 2022

@zuzanockamt ale nikto nekontroluje ani klasické OČR. Vieš koľko OČR vystavených na decká mi teraz cez leto nosia? Pritom viem, že ide o OČR vystavené len preto, lebo maminy nemajú kde nechať decká - hlavne prvákov a druhákov, tak po dohode s lekárok im ju on vystaví - ale to nič nemení na veci, že ak ju Dr. vystavil - SP ošetrovné normálne vyplatí. A v decembri príde takáto druhá vlna - už nemajú dosť dovolenky na sviatky - tak si dajú OČR na dieťa či babku/dedka - a tiež sa ošetrovné normálne vyplatí.

zuzanockamt
1. aug 2022

@alenah31 Len škoda, že ten, kto neklame a naozaj ho potrebuje, tak ten ho nedostane.

lenkadenisa
1. aug 2022

@antonia15 so mnou bol manžel po cisarskom na očr, neviem ako by som to zvládla bez neho, ozvala sa mi vtedy aj cysta na vaječníku a teda, bolo to peklo

janinah
1. aug 2022

Kolky deň po operácii si? Lebo strašne bolesti môžu znamenať aj komplikácie pooperačné a treba to riešiť.zvys.teplota nie je?

letfenixa
1. aug 2022

@zuzanockamt myslím, že tvoj lekár je podobný ako synova pediatricka, ona nevie, či platená OČR je 10 alebo 14 dní, nemá to odkiaľ vedieť.

antonia15
autor
1. aug 2022

@janinah písala som správu...ste zdravotník?

antonia15
autor
1. aug 2022

@alenah31 ďakujem bodaj by

lilinka88
1. aug 2022

@antonia15 pokiaľ lekár zhodnotí tvoj stav,že potrebuješ celodennú a osobnú starostlivosť inej osoby a vypíše manželovi očr, môže ju v pohode čerpať 14 dní. Jediné kedy sa preveruje diagnóza je pri dvoch osetrovnych,medzi ktorými nebolo viac ako 60 dní pauza. Lekár je kompetentný na zhodnotenie tvojho stavu

antonia15
autor
1. aug 2022

@lilinka88 ďakujem

kaktusik007
2. aug 2022

@zuzanockamt urcite zmen lekara, snazi sa byt papezskejsi ako papez 🤦‍♀️

@antonia15 na OCR ho kludne moze vypisat Tvoj osetrujuci lekar - ak on rozhodne ze osetrovanie potrebujes, tak potrebujes. Bodka. A SP ma pravo skumat ak by islo o opatovnu OCR s tou istou diagnozou kratko po sebe, alebo ak by ste chceli mimoriadne predlzenu.... Co nie je Tvoj pripad ;)

rivini
2. aug 2022

@antonia15 to mi je luto! Jasne, ze by mal zostat s tebou. Ak mas normalnych lekarov, mali by to vyjst. Ja som mala na zaciatku tehu take nevolnosti, ze som nebola schopna dojst ani do kupelne. Viackrat som zostala v nemocnici a potom muz par dni na OCR. Vobec s tym nebol problem

timea301196
2. aug 2022

Ahoj a nemáte už jedno dieťa aspoň? Lebo je tu taká možnosť ísť na pandemicku OČR keď máš dieťa ktoré ešte nechodí do škôlky

poleva
2. aug 2022

@zuzanockamt to by som riesila s lekarom...ocividne pochybil on...

poleva
2. aug 2022

@alenah31 suhlasim s vami...ocividne u @zuzanockamt nechcel sam lekar tu OČR vypisat

nika0204
2. aug 2022

@alenah31 prosim ta mozem sa aj ja opytat, ja som po porode - cize som na materskej, seklo ma a neviem fungovat s malym..moze si aj takto vybrat manzel ocr namna? Samizrejme budem kontaktovat lekara aj aby ma videl len neviem ci moze aj ked som na materskej…a nevies moze ma vypisat nornalme obvodny ci gynekolog?lebl viem ze pocas tehotenstva veavel gynekolog ze riesi veci on..dakujem krasne

antonia15
autor
2. aug 2022

@rivini ďakujem

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilinka88
2. aug 2022

@alenah31 pokiaľ sa dáva očr do bodu C, pediater s tým nemá nič spoločné, rieši iba ošetrujúci lekár matky