Môže exekútor siahnuť aj na môj plat?

bubina7
20. jan 2015

Chcem sa opýtať, som vydatá,manželovi skočil na plat exekútor potrebujem si vybaviť aby sa nestalo že prestane pracovať a ten exekútor siahne na môj plat alebo účet v banke. Dá sa stým niečo spraviť? Ďakujem za každú radu.

jajka71
20. jan 2015

no pokial nemate upravene BSM zrejme je to mozne, preto by bolo zrejme potrebne, aby ste si upravili BSM, aby si uchranila svoj prijem, pripadne ine hodnoty, ktore ste nadobudli pocas trvania manzelstva a neohrozila by ich spominana exekucia

jajka71
20. jan 2015

skus kontaktovat vo vasom meste centrum pravnej pomoci, tam ta blizsie usmernia:( nebezpecne je to, ak je dlh vacsi, z podnikania a podobne, ak sa exekucia nesplaca, pripadne ak sa s exekutorom nekomunikuje, to je velmi riskantne:(

ivivaiveta
20. jan 2015

@bubina7 zrus si ucet...a hned zajtra..potom pride na rad tvoj plat, ale aspon prachy na ucte zachranis..lebo zrusenie BSM netrva dva dni a dotial mozu byt prachy z banky prec..

draik
21. jan 2015

Ak ide o výlučný dlh manžela (teda k jeho záväzku ste nepristúpili svojím podpisom), tak exekútor na Vašu mzdu a na Váš účet siahnuť nemôže. Mzda ani účet druhého manžela totiž nie je vecou v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov, ktorú možno v tomto prípade postihnúť exekúciou. Majetok v BSM (prakticky všetko, čo ste za manželstva spolu kúpili) exekúcia postihnúť môže.

jajka71
21. jan 2015

@draik nesuhlasim

draik
21. jan 2015

@jajka71
Veľmi rád si prečítam Vašu argumentáciu.

jajka71
21. jan 2015

daik, moje skusenosti z praxe su ine:(

draik
21. jan 2015

@jajka71
Práve preto je vhodné sa poradiť a proti nezákonnému postupu sa brániť.
Podľa rozhodovacej praxe súdov peniaze na účte a nevyplatená mzda sú pohľadávkou a nie vecou, ktorú by bolo možné postihnúť v rámci exekúcie veci patriacej do BSM. Samozrejme to platí len na druhého manžela, ktorý sám dlžný nie je.

jajka71
21. jan 2015

nastastie pre nasich charitackych klientov mal kto zasiahnut, som odbornikom vo veci velmi vdacna, lebo nevedomost by ich velmi vela stala🙂

zuzana1104
12. dec 2019

Dobrý večer