Môže byť na obecnom pozemku plotík?

30. mar 2024

Ahojte. Susedovci maju s nami furt nejaky problem (mali ho aj s predchadzajucim majitelom domu). Su dost konfliktni. Ide mi o to, ze si postavili 40cm plotik (na vysku) a na dlzku asi 2metre. A tym nam branie, aby sme otvorili dvere na aute. Muz musi stavat na aute dalej, aby ich otvoril. No tu nastava problem, lebo robim vodicak a zachvilku nam tam budu parkovat 2 auta. (Mame na obecnom pozemku pred branou zamkovu dlazbu). A ked budeme mat kupene druhe auto, nemame sancu otvorit tam dvere.

Mame njake moznosti? Pochodime u starostu? Alebo im ho mozme vykopat?
Dakujem za rady.

maranco
30. mar 2024

Pre istotu pozri na stránke https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/kataster ten pozemok, zapni si ortofoto vrstvu či je plot naozaj na obecnom pozemku.
Ak je to naozaj obecný pozemok, tak sa informuj na obecnom úrade ako je to s tým plotom.

alex49
30. mar 2024

fakt by si konfliktným susedom búrala plot? na obecnom pozemku sa nemôže nič stavať. Informuj sa na úrade ako to je.

autor
30. mar 2024

@alex49 ja ho burat nechcem. Len im ho vykopem. My sme wa doteraz s nimi snazili pekne. Aj sme sa zdravili, ale toto uz pretiekol moj pohar trpezlivosti.
@maranco pozerali sme to cez kataster, je to obecny pozemok. Oni maju normalne oploteny dvor. Potom okolo ich domu ide chodnik. Medzi cestou a chodnikom su take "zahradky", obecne pozemky a niekto si tam nasadil stromceky, aby si to zkraslil. Ale je to na obecnom pozemku.

autor
30. mar 2024

Pre predstavivost. (Tam kde je kvietok stal muz s dcerou). Pred domom ide chodnik. Pred chodnikom je obecny pozemok (my tam mame zamkovu dlazbu-povolenu obcou) a oni tam maju tu "predzahradku". A potom ide cesta.

simca06022011
30. mar 2024

Aký je to plotik? Prečo tam je a akú má funkciu? Veľmi si to neviem predstaviť.
Ešte k tomu = ty ju vykopes plotik lebo lebo sa dvere nedajú otvárať ale tiež neparkujes na svojom

V každom prípade plot sa zvyčajne nahlasuje, toto 40cm niečo mi skôr príde ako ozdobný plotik na predzahradku.Alebo niečo podobne. Aby tam ľudia, zvieratá nelikvidovali zeleň a pod.
Ak to nevieš vyriešiť s nimi, že vám to tam prekáža, obrat sa na obec. Ale v podstate podľa mňa ani jeden z vás tam nemá nejaké práva. Ani on mat ploty sni ty parkovať dve autá. Na obci t usmerniť.

autor
30. mar 2024

A ked na tu zamkovu dlazbu postavime vedla seba 2 auta, tak neotvorime dvere kvoli ich plotiku, ktory tam dali naschval.

autor
30. mar 2024

@simca06022011 pridala som fotku 🙂

autor
30. mar 2024
prasiatko30
30. mar 2024

No len to je aky pozicaj taky vrat - oni nemozu mini plotik na obecnom pozemku lebo vam zavadzia a vy mozte parkovat dve auta na obecnom pozemku? Vsak si ich zaparkuj do dvora

simca06022011
30. mar 2024

S mužom to chyťte a posunte až k tej zelenej rastline (ale cirkus čakajte potom)... nebude vám to zavadzať, budete vedieť dvere otvoriť a aj oni tam budu mat plot. Podľa mna to tam dali lebo je tam zjazdene blato a chcú si to tam skrášliť, vo sa nedá keď sa tam autami chodí alebo tam vyskočí niekto z auta.
Ja by som sa ako sused hneď obhájila. Parkovať dve autá chcete, tak šup s nimi do dvora ;)
A po tom chodníku aj prejdú ľudia keď ste tam autami postavení?

prasiatko30
30. mar 2024

Ako fakt sorry ale oni ten plotik maju na ich casti. Ti co sa im pchate a robite problemy ste vy🤔🫣

martinkatinka
30. mar 2024

Ja si myslim, ze ked moze byt na obecnom pozemku zamkova dlazba, moze byt aj plotik.

autor
30. mar 2024

@simca06022011 je tam priestor 2 metre na chodniku. Auto nezavadzia, ani nezasahuje do chodnika. Len je to zle odfotene. Ano je tam zjazdene blato, lebo niekedy sa stalo ze tam muz presiel prednymi kolesami, kvoli parkovaniu. Ale neni to ich, je to obecny pozemok, takze s prepacenim aj keby tam naserieme, tak by im to mali byt jedno. Csrtkym susedovcom je ten plotik na smiech a vsetci nam hovoria, ze ho mame zburat/vytrhnut. Ale neviem ci mam na to pravo, preto sa pytam tu na MK 🙂 ale urcote budem kontaktovat starostu po sviatkoch.
A oni si nemaju co skraslovat, kedze je to obecny pozemok.
@martinkatinka my jediny to mame od obce pisomne povolene ;)

autor
30. mar 2024

@prasiatko30 to neni ich cast, je to obecny pozemok. Aj keby tam odstavim na "ich casti" autom a prejdem im tam tie kvety, tak nepochodia, lebo nema co to robit na obecnom pozemku.

zuzanazu85
30. mar 2024

No a teraz ,ako sa povie ,,včul babo raď" ✌️. Autíčka do dvora a plôtik nechať žiť 😁

martinkatinka
30. mar 2024

Mozno to maju aj oni od obce povolene. Vsak sa na to opytaj. Ale v podstate, ono ti to nijako neskodi.

autor
30. mar 2024

@prasiatko30 na obecnom pozemku mozes parkovat, pokial neobmedzujes cestnu premavku. Nezasahujeme ani do chodnika ani do cesty ;)

prasiatko30
30. mar 2024

Si strasne protirecis to susedovie je obecne a mzte im tm zramovat travnik lebo je to obecne ale vy si tam zaparkujete auta ktore sa teda nezmestia na vasu obecnu cast a chcete od susedov aby si dali prec plotik s ktorym si chrania travnik, ktory si pestuju na skraslenie ich obecneho pozemku - neviem preco ale stale mam dojem ze susedia co robia problemy ste vy nie ti druhi. Ked sa vam tam nezmstia auta parkujte vo dvore

autor
30. mar 2024

@martinkatinka bude to skodit, ked o 3mesiace tam budu stat 2 auta a nevystupime. Lebo jeden zakomplexovany de*** si tam zabil plotik aby mohol uskodit 🙂

autor
30. mar 2024

@prasiatko30 🤣🤣 no ja ti neviem. Kazdemu je ten plotik na smiech. A teda, nemame len jednych susedovcov 🤣

zena666
30. mar 2024

Keby je na mne ten plotik by tam už nebol

zuzanazu85
30. mar 2024

A není ten ,,plôtik" preto tam,aby sa náhodou neparkovalo možno až na ňom?

prasiatko30
30. mar 2024

A btw ked sa oni rozhodnu odparkovat dve auta na tom ich obecnom kusku co budes robit?

autor
30. mar 2024

@zena666 to nam hovoria aj susedovci. Ze nech ho zramujeme.

anketkarka
30. mar 2024

Jasné, že im ho nemôžeš vykopať. Keď im starosta povolil predzáhradku ako vám zámkovu dlažbu, tak je to ich vec. Ten plôtik tam dali na ochranu toho, že im tam chodíte autom a ničite trávnik. Však to nie je len o tom, že otvorí dvere, ale aj podupe. Alebo lietate z toho auta? Nemyslím, že konfliktni sú len susedia. Chápem, že ste obmedzení, ale aj oni sú obmedzení tým, že im tam dupete. Kúpte ten obecný pozemok a na svojom si robte čo chcete. Ale to by asi museli súhlasiť aj susedia. A to nehrozí.

autor
30. mar 2024

@prasiatko30 nemaju auto. Su to stari ludia.

autor
30. mar 2024

@prasiatko30 a my mame tiez pred domom taku iste "predzahradku". Ale neni to predzahradka, je to proste travnata cast medzi chodnikom a cestou.

autor
30. mar 2024

@anketkarka nic im starosta nepovolil

zuzanazu85
30. mar 2024

A čo keď nemajú auto a sú starí? Toto je už fakt... ten plot je tam preto,aby im tam autá neznehodonili trávnik parkovaním.

autor
30. mar 2024

@anketkarka nemylte si, ze je to predzahradka. Nie je to predzahradka. Ja som to len tak nazvala
@zuzanazu85 este raz. To neni ich travnik