Meškanie cestovných pasov

misana84
30. máj 2024

Dobrý deň, začínam byt znepokojená lebo dcérin pas mal byt 17.5 a ešte nie je. Myslite, že to dajú do jula? Ako dlho ste aktuálne cakali? - áno viem, že sa predĺžila čakacia doba ale chcem vedieť reálny dobu ako im to aktuálne trva( leno pani v správach má znepokojila že už čaká 60 dni 🤦🏼‍♀️)

adri266
30. máj 2024

@misana84 Dva mesiace. DAvala som robit koncom Marca, doslo minuly tyzden..

misana84
autor
30. máj 2024

Ok ja som dávala 17.4

kvietok2012
30. máj 2024

@misana84 tvoj očakávaj okolo 17.6.

bu1bu
30. máj 2024

Dávala som robiť začiatkom apríla, stále nemám.🤨

janage
30. máj 2024

Volala som na pasové. 25.5. Ešte nemali pasy z 28.3. Do 60 dní vraj musí byť. Dohodli sme sa, že pokiaľ nebude pas do 57 dňa čo vychádza na piatok, mam prísť s potvrdením o cestovaní do zahraničia a pas bude na ďalší pracovný deň. Cesta je 3 dní na to. Tak som sama zvedavá. Najviac ma štve, ze miesto, aby sa jasne vyjadrili, že lehoty sa predlžujú na xxx dní a postupujte tak a tak, ak cestujete. Mlzia vo vedení o106, sami zamestnanci tápu a nevedia.

janage
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aliziana
30. máj 2024

@janage však ale dávali si ho robiť 17.4., tak hádam bude. Ja som dávala 26.3. a mala som hotový 21.5.

maranco
30. máj 2024

@misana84 do ktorej krajiny cestujete?

semir_gerkhan
30. máj 2024

@misana84 Veľmi jednoducho,nemajú vo výrobe dostatok čistopisou a tiež bol a stále je veľký záujem o nové cestovné pasy a preto sa čakacia doba predlžuje pri bežnej žiadosti niekedy až nad 60dni. Ak čakáte dlhšie ako 30dni a máte naplánovanú(no lepšie zaplatenú) dovolenku alebo nejaký iný vážny dôvod tak ho je možné "urgovat" teda preskocite poradie a budete ho mať do pár dní. Ak to už presiahne 60 dní máte nárok na vrátenie plnej výšky poplatku za cestovný pas a stane sa to isté ako v predchádzajúcom prípade že vás posunú ale už určite,nemusíte mať teda nič naplánované ani zaplatené.

sense
30. máj 2024

Ja som dávala robiť hneď po veľkej noci, pre dcéru do dvoch dni, pre mňa klasický do 30 dní a ešte som nedostala správu ani mail žeby bol hotový.... Ale zas mne to nesúri, nakoľko starý mam platný do polky októbra

maranco
30. máj 2024

@sense ten dvojdňový pas z apríla pozri v akom stave je tá žiadosť, čo tam vidíš?
Chcem zistiť, v akom štádiu je spracovanie mojej žiadosti o vybavenie dokladu
https://www.minv.sk/?zistenie-stavu-spracovania...

misana84
autor
30. máj 2024

@janage 17.7??? Sak 11.7 letíme…

misana84
autor
30. máj 2024

@bu1bu tak keď 60 dni tak v budúcom týždni by ste mohli dostať

hobrlovakatka
30. máj 2024

My sme dávali robiť 28.3. a stále ho nemáme.

misana84
autor
30. máj 2024

@maranco južný Cyprus…

sense
30. máj 2024

@maranco ten dvoj dňový prišiel ani nie do 48hid.. To som im hneď povedala ze ten potrebujem... A pre mňa mi povedala ze keď nesúri mam ušetriť na poplatkoch ze stačí do 30 dní a ze keď v lete prídem ze si ma počká... Takže ten mi nesúri.... Ale v podstate až pri tejto téme som si uvedomila ze sak veľká noc bola pred 6-7tyzdnami?

misana84
autor
30. máj 2024

@sense tak to ešte sú v limite 60 dni

misana84
autor
30. máj 2024

@hobrlovakatka tak vy by ste už mali mat

maranco
30. máj 2024

@misana84 na južný cyprus nepotrebujete pas stačí občiansky preukaz
https://www.mzv.sk/sluzby/ak-cestujete-do-zahra...

https://www.mzv.sk/web/sk/cyprus

misana84
autor
30. máj 2024

@maranco áno viem ale zas dávať robiť 🤦🏼‍♀️

janage
30. máj 2024

@maranco zrejme je to pre dieťa čo má len OP bez foto.
My to tak mame. Za chvíľu budeme aj tak vybavovať OP, k 15.tinam a 2 xOP na rozdiel od 2xpas mať nemôžeš pokiaľ viem. Tak sme sa rozhodli riešiť pas na 5 rokov.

daria77
30. máj 2024

2 mesiace..tento týždeň som bola pre neho

misana84
autor
30. máj 2024

@janage na cestu do zahraničia aj s fotkou, bez mame a ten je nám nanič

janage
30. máj 2024

@aliziana máš pravdu, moja chyba. My sme dávali 10.4. a ja už ani tým 60dnom neverím. Dieťa cestuje 13.6. Pani ma ,uistovala že do 60 dní bude. Ale už aj to pochybujem čo tu čítam. Už sa bojím aj čakať aj do toho piatku 7.6.

mucuinka
30. máj 2024

My sme davali este v marci a stale nemame...

janage
30. máj 2024

@misana84 ved práve to boli tak vyhodené peniaze ľudí. V živote sme na nič ten OP bez foto nepotrebovali

janage
30. máj 2024

@daria77 a bolo to presne 60 dní ci viac?

janage
30. máj 2024

@semir_gerkhan hej ale urgovat musíš prísť osobne a zas s papierom, potvrdením o ceste. Teda pre mňa to znamena žiadať trénerov klubu o papier s pečiatkou, kedze ide cez klub, brat voľno v robote kvôli urgencii a modliť sa nech im nedôjde papier a neviem čo a tu určeniu vybavia do 3 pracovných dní. Ja neznášam robiť veci na poslednú chvíľu.

maranco
30. máj 2024

@misana84 OP stojí 7€ a za týždeň/3 týždne je hotový, preto bolo zbytočné dávať robiť pas a stresovať, ale už len ostáva počkať, čo už

@janage dali by ste urobiť bezplatný OP od 15 rokov a ten predošlý OP odovzdali rovnako ako odovzdávaš keď ti končí 10 ročný

mnoho ľudí ani nepotrebuje pas pre deti, len o tom netušia a takto každé leto zahltia vydávanie pasov

janage
30. máj 2024

@maranco a keď dieťa v 16 bude chcieť ísť mimo EU v rámci strednej skoly tak zas cvakat pas? Lebo štát si nevie splniť zákonom danú lehotu, ktorú si sám dal? Ja som 10.4. ani netušila, že bude toto sa diať a úplne mi 30dnova lehota stačila. Ja nemám maličké dieťa.
A momentálne meškajú aj OP.