Meno otca v rodnom liste

27. máj 2021

Dobrý deň prosím vás, ak nestihneme vybaviť tu zápisnicu o určení otcovstva, tak bude partner zapísaný v rodnom liste, len nebude mať dieťa jeho priezvisko? Ci ako to chodí??? Nemám šajnu, som prvorodicka, termín o 2 týždne a partner nie je ešte doma zo zahraničia, mali prísť zajtra ale kvôli tomu, že kolegovia jeho mali koronu, sú ešte v karanténe prídu o týždeň neskôr, keby to nestihneme aký je postup? Ďakujem svadbu máme v lete, kvôli korone sme to na 3x presúvali rok, lebo nechceli sme aby sa rodicia nakazili, alebo niekto z rodiny a sme dosť veľká rodina... Máme obaja súrodencov a tí už majú svoje rodiny

ukulela
27. máj 2021

ak stihnete ist pred porodom na matriku podpisat suhlasne vyjadrenie o otcovstve - toto poredlozis v porodnici a tam ho rovno budu pisat ako otca a dieta bude mat priezvisko, na akom sa v tom suhlasnom vyhlaseni dohodnete (moze byt jeho aj tvoje, tam ide prioritne o suhlas s otcovstvom aj menom) Po porode potom moze ist po rodny list na porodnicu len otec, ty tam byt nemusis.
ak nestihnete ist na matriku pred porodom, v porodnici budu pytat LEN udaje matky a otca nebudu vobec riesit ani pisat. Priezvisko je automaticky potom po matke. Ak chcete, aby bol v RL ako otec a dieta malo jeho meno, pojdete potom SPOLU na matriku po rodny list dietata a tam ho pripisu ako otca a pripadne teda zmenia aj priezvisko dietata, ak sa tak dohodnete. (Matkine priezvisko bude mat dieta teda len tych prvych par dni od narodenia po vyzdvihnutie rodneho listu.)

markaterka
27. máj 2021

Nebude ani zapísaný ani priezvisku nebude mať

mina17
27. máj 2021

keď nestihnete dieťa sa narodí daju tvoje priezvisko keď vas prepustia treba isť na matriku už spolu z priateľom určiť otca a normalne zapišu na rodný list jeho priezvisko moja známa tak bola a na rodnom liste zmenili nie len priezvisko ale aj meno lebo po pôrode sa zmýlila 🤭 ja napr som bola z priateľom si dať vypisať ten papier na matriku pred pôrodom ale v nemocnici mi ho neakceptovali