Maximálna podpora v nezamestnanosti

claire01
30. máj 2022

Zdravím, prosím o odpoveď, ak má niekto skúsenosť. Po rodičovskej dovolenke chcem získať maximálnu podporu v nezamestnanosti. Našla som, že najlepšie je po návrate si zobrať jeden deň dovolenku, tým dňom aj skončiť a ostatnú dovolenku si dať preplatiť. Bude to platiť, aj keď by som vybrala napríklad 7 dní dovolenky, aby som ukončila daný mesiac a aj tak získala max. podporu? Ďakujem za odpoveď.

chadkroeger
30. máj 2022

@claire01 nie,vtedy to platiť nebude.

lilinka88
30. máj 2022

@claire01 záleží koľko dní dovolenky ti preplatia, ja som napr čerpala okolo 11 dní,ale mala som aj odstupné,aj preplatenie zvyšnú dovolenku a vyšla mi,ani som to neplánovala.
Ak si vieš vypočítať koľko ti cca za tých 7 dní zaplatia, vydelis sumu počtom dní a máš cca denný VZ, ten musí byť viac ako 74€

claire01
autor
30. máj 2022

@lilinka88 ja mám 51 dni, čerpala by som 8, čiže 43 by mi preplatili.. a prosím ťa, z akej sumy si to viem vypočítať, koľko mi zaplatia za dovolenku? Hrubú mzdu cca deleno počet dní? To mi práve nie je jasné, z čoho sa to počíta.. a najradšej by som to samozrejme skončila tym jedným dňom a preplatením, ale možno že pre nich bude lepšie mi akože z tých dní dovolenky “ukrojiť” a tym pádom mi budú musieť zaplatiť menej, či sa mýlim?.. preto som sa chcela popýtať na všetky možnosti, aby ma potom nezatlačili do kúta a ja nepoznám ďalšie možnosti..

matullienka
30. máj 2022

@claire01 tak to ti výjde ak ti preplatia 43 dní dovolenky tak to máš cca plat za 1,5 mesiaca a videl si to 8

nikolettka111
21. jún 2022

@lilinka88 ahoj prosím TA tiež by má zaujimalo ako to spraviť aby mi vyšla TA max podpora… mám nárok na 2mesacne odstupné a dovolenku 19,5 dňa 🤷🏻‍♀️

karatina
9. aug 2022

@lilinka88 ahoj ked mi konci rd 14.9 a vrátim sa do prace na 4dni potom budem trvať na odstupom vinde mi max podpora ? Dovolenku uz nemam

matullienka
9. aug 2022

@karatina pokiaľ ti ho vyplatia tak by ti mohla vijst. Ale na odstupom nestačí trvať ale musíš mať naň nárok. Takže ak dáš výpoveď ty tak s najväčšou pravdepodobnosťou ti odstupné nikto vyplácať nebude

karatina
9. aug 2022

@matullienka ano o tom viem ale keďže vraveli ze miesto práce je v inom meste tak ja nemám kde malu nechat tak budem trvat na odstupom

lilinka88
9. aug 2022

@karatina no to môžeš,ale pokiaľ ti oni nedajú výpoveď,neviem či uspejes

matullienka
9. aug 2022

@karatina presne ako píše
@lilinka88 oni pre teba pracovné miesto majú tak ak ti oni výpoveď nedajú, budeš nútená dat ju ty a vtedy nie je ich povinnosť vyplatiť ti odstupné

karatina
17. okt 2022

Ahojte ukončila som pracovní pomer dohodou ku dnu 14.9.2022 15.9 som sa prihlásila na úrad zamestnanec mi preplatil 3dni dovole ky co vyšlo v čistom 95.55€ vinde mi maximálna podpora ďakujem

saxana000
3. jan 2024

@matullienka a.ked sa cerpa len jeden den tak cela ta suma za preplatenu dovolenku napriklad za 10 dni deleno iba jednotkou? Napriklad pri skratenom uvazku 32e na den 320÷1=320 bude VZ? Ratam kolko dovolenky este.mozem vycerpat pred nastupom na matersku aby mi ostalo este dost potom na neskor ked budem chciet riesit podporu po skonceni rodicaku.?

luliu
3. jan 2024

@saxana000 aj počas materskej ti nabehne dovolenka 😉

saxana000
3. jan 2024

@luliu ja s tou uz ratam.. na tento rok mi nabehne plnych 25 dni lebo materska zacne 19.2 a bude trvat do 14.10
Ku krateniu nepride lebo pocet dni na rodicovskej nepresiahne 100ku.. za minuly rok uz nemam nic to som doklepala na vianoce a buduci rok uz budem iba cisto na rodicaku cely tak tam uz mi nenabehne ziadna. Takze ratam tak ze ked si este pred nastupom na matersku cca 14 dni vycerpam jeden den necham na vycerpanie po skonceni rodicaku a 10 na preplatenie malo by to stacit ak sa cela suma bude delit len jednym dnom.