Maximálna podpora v nezamestnanosti

tinuskamacurka
22. apr 2021

Ahojte. Chcem sa opýtať baby co ste išli na podporu a mali ste ukončený pomer a v ten deň nahlásené dovolenku, všetkým vám priznali tu maximálnu podporu? Mne ľudia z okolia tvrdia, že to neexistuje a ze mi to zamietnu..aj keď mi veľa z vás písalo, že to tak je.. Tak ja si počkám na rozhodnutie. Len ma zaujíma, či to nikomu naozaj zamietli. Dkaujeem

sarrah19
22. apr 2021

@tinuskamacurka ak ti skoncila RD a nasledne si v jeden den vycerpala vsetku dovolenku a ukoncila prac.pomer, tak je to mozne.

tinuskamacurka
autor
22. apr 2021

@sarrah19 áno presne takto ako píšeš. Takže známy asi trepu bludy, a normálne to dostanem 🤗😉

oli18
22. apr 2021

@sarrah19 ako sa dá v jeden deň vyčerpať napr. 30 dni dovolenky?

sarrah19
22. apr 2021

@oli18 na dovolenku máš nárok zo zákona. A pri ukončení pracovného pomeru je zamestnávateľovi jedno či budeš ešte 30 dni zamestnana a nič z teba nebude mat, lebo budeš čerpať dovolenku, alebo ti dovolenku preplatí jednorazovo.

oli18
22. apr 2021

@sarrah19 to vsetko viem, len ty si sa zle vyjadrila😉

mogaa
23. apr 2021

@tinuskamacurka ak myslíš po skončení RD, tak ano treba dať dohodu o skončení PP čerpať 1deň dovolenky a ostatnú si nechať preplatiť....len zamestnávateľ ti nemusí chcieť preplatiť dovolenku a môže žiadať čerpanie - je to dohoda, čiže obe zmluvné strany musia súhlasiť, teda ak zamestnávateľ nebude súhlasiť máš smolu

tinuskamacurka
autor
23. apr 2021

@mogaa dali mi aj rozviazanie pomeru dohodu aj dovolenku na ten istý deň. Bohužiaľ bola som PN vyše 200 dní takže mi ostatna dovolenka zanikla. Tak mi to aspoň vysvetlili z prace

ernuska296
19. júl 2021

Dobrý deň, chcela by som Vas poprosiť o informáciu ako správne postupovať aby mi vyšla max. podpora. Dcéra bude mať 30.9.(stvrtok)3roky,kedze mi ju nezobrali do viacerých škôlok a mam ďalšie dve školou povinné deti (1 a 3rocnik) a žijeme v dobe akej žijeme a vraj ma byt 3 vlna :/ neviem co spraviť ci dat výpoveď dohodou a mat "aspoň" pol r podporu... Počula som ze už aj tým majú problém, že keď vás zavolajú na upratovanie do nemocnice kvôli kovidu a odmietnete tak vás vyradia. Neviem co spraviť ci prísť o prácu a nič z toho a s deťmi mi nemá kto pomôcť. Ďakujem za každú radu pomoc.. Pekný deň!

ivana126
2. aug 2022

@tinuskamacurka Ahoj viem, že už je to stará diskusia, ale môžem sa spýtať či ti tá maximalna podpora nakoniec vyšla? A dobre to chápem že si mala iba 1 den dovolenky a viac nie? Ja som v podobnej situácii. Ďakujem krásne 🙏