Maximálna podpora po pandemickej OČR

lulu119
13. jún 2022

ahojte, mali ste niektora podobnu situaciu ako ja: v januári mi skoncila RD, vzala som si 1 den dovolenky a potom som hned isla na pandemicku OCR, budem ju cerpat, az kym maly nenastupi v septembri do skolky, v praci planujem dat vypoved, cize si zoberiem jeden den dovolenky a v ten isty den dam aj skoncenie PP, budem mat potom narok na max. podporu? resp. z coho sa mi ta podpora bude ratat? niekde som sa docitala, ze ta ocr ma na to vplyv? resp tie dva dni dovolenky, 1 pred OCR a druhy pri skonceni PP, je to pravda? dakujem

gabriellka
13. jún 2022

@lulu119 asi si trosku mýliš pojmy. Pandemicke OCR si brali rodičia keď boli z dôvodu pandémie pozatvarane skoly. Na to určite teraz nárok nemáš

martinkatinka
13. jún 2022

To uz ale neexistuje. (Aspon myslim).
Kazdopadne...ak by si cerpala pandemicku ocr a pritom mala narok na podporu, tak by si neskor tu pandemicku ocr musela vratit, lebo na nu by si mala narok len v pripade, ak nemas narok na podporu.

bublinka1426
13. jún 2022

.

petruldo
13. jún 2022

@gabriellka brali to aj rodičia ako autorka, teda zamestnaná matka ktorej dieťa kôli veku 3 r do septembra aktuálneho roka nevzali do mš, mám kamošku čo ju tiež brala

@martinkatinka zrušili pandemický rodičák

lulu119
autor
13. jún 2022

@gabriellka narok na pandemicku OCR mate aj vtedy ak vam dieta do 3 rokov nevzali do skolky, este stale ju cerpam a som stale zamestnana,

lulu119
autor
13. jún 2022

@martinkatinka pandemicku OCR cerpam a som stale zamestnana, to o com vy pisete bol pandemicky rodicak a ten davno zrusili

nicole003
13. jún 2022

@petruldo zaujimave pandemicku ocr mi odmietla lekarka vypisat naposledy lebo ju zrusili. Nakoniec som zistila po xy telefonatoch ze to musi mat skola nahlasenu karantenu cez hygienu inak nie je narok. Podla mna vsetko vymyslaju za pochodu.

lilinka88
13. jún 2022

@nicole003 pandemicku očr ani lekár nevypisuje
V prípade,že má škôlka/škola karanténu, stačí cez stránku SP vypísať cestné vyhlásenie
Za pochodu sa nevymýšľa nič, pandemicka očr má takmer rovnaké podmienky od začiatku

martinkatinka
13. jún 2022

@petruldo
@lulu119
O ano, rodicak, mate pravdu

lienka.7
13. jún 2022

@lulu119 tym 1 dnom sa ti obnovilo NP a mohla si nastúpiť na pan. OCR. Zo SP mas predsa rozhodnutie, kde mas uvedene ako, resp.z coho ti vychádzali pri výpočtu OCR. Mas tam vymeriavaci zaklad, nie?

luliu
13. jún 2022

@gabriellka ty si myslíš pojmy, pandemicku OCR sa stále da čerpať ak dieťa neprijali do skolky

martinkatinka
13. jún 2022

Na toto ake zabudli ... Uz davno to malo byt zrusene....

lilinka88
13. jún 2022

@lienka.7 na pandemicku očr by mohla nastúpiť aj keby si nevzala ten deň dovolenky. Poistenie sa obnovuje automaticky návratom do zamestnania po RD

tehulka2011
13. jún 2022

A nemalo by sa to letnymi prazdninami automaticky ukoncit?

luliu
13. jún 2022

@tehulka2011 nemá to nič s prázdninami, prečo by malo mať

nicole003
13. jún 2022

@lilinka88 mam na mysli ked uz skoly/skolky normalne fungovali. OCR zrusili, boli uznane iba za urcitych podmienok. Pisem z vlastnej skusenosti ze som sa nevedela dopatrat ze ako to vlastne je. Vysvetlujem iba preco sa ostatne zienky mylia a myslia si ze je to zrusene. Toť moja skusenost ako pracujuca.

loginexistuje
13. jún 2022

ano pandemicke ocr stale je ak je dieta neprijate do skolky ale podla mna si to prekalkulovala a na max podporu uz nedosiahnes ale pojde to podpora z minima boli zmeny k 1.6 pozri si fcb relia mihal to rozposoval

luliu
13. jún 2022

@alenah31 pomohla by si prosím?

lulu119
autor
13. jún 2022

@loginexistuje ale tie zmeny od 1.6. sa tykaju len tych, ktore dostali vypoved alebo ukoncili PP pocas RD, ak sa nemylim

lienka.7
13. jún 2022

@lilinka88 tak robila tomu kvoli niečomu, nie? 😉

lilinka88
14. jún 2022

@lienka.7 tak prečo to robila ona neviem. Ja reagujem na tvoj príspevok,že aby si mohla dať pand očr,vzala si deň dovolenky,aby sa obnovilo poistenie. Nie,nie je nutné si brať deň dovolenky,aby mohla nastúpiť na pand očr, mohla ísť aj bez toho jedného dňa hneď nasledujúci deň po RD

letfenixa
14. jún 2022

Veď deti, ktoré dovrsia 3 roky počas beziaceho školského roka, bežne do škôlky nevezmu, čo to ma s pandemiou?

bublinka1426
14. jún 2022

@letfenixa uz to malo byt davno zrusene, ved ziadna pandemia nie je. alebo nech sa stat stara o to aby sme mali dostatok miest pre deti v skolkach ked uz zaviedlo povinnu predskolsku dochadzku....

alenah31
14. jún 2022

@lulu119 zmeny sa týkajú všetkých, ktorý dajú výpoveď po 1.6.2022. No nemala by si mať ohrozenú max. podporu nakoľko obdobie na OČR a aj ošetrovné sú vylúčiteľný príjem s vylúčiteľným obdobím kedy nie si povinná platiť poistenie - pri výpočte dávky v nezamestnanosti sa nebude nič z toho brať do úvahy. Len teda pozor na to, že tu hrá dôležitú úlohu počet dní nevyčerpanej dovolenky, ktorá ti zostala ku koncu PP. Ak tvoj príjem bežne nie je vysoký - len tým čerpaním 1-2 dňami dovolenky max. podporu nedosiahneš. Musíš mať v takom prípade aspoň 10 dní nevyčerpanej dovolenky, ktorá sa ti k tomu poslednému dňu preplatí - až tak dosiahneš vysoký príjem, z ktorého sa bude počítať DVZ pre výpočet dávky. Ďalšia vec - si si istá, že zamestnávateľ bude súhlasiť s Dohodou o ukončení PP?

lulu119
autor
14. jún 2022

@alenah31 mam este 21 dni dovolenky, ano uz som dohodnuta, ze budem davat skoncenie pp dohodou

alenah31
14. jún 2022

@lulu119 tak potom nevidím problém🙂

lulu119
autor
14. jún 2022

@alenah31 ďakujem pekne, aspon niekto, kto normálne komunikuje bez urazok 😉👍

alenah31
14. jún 2022

@lulu119 a načo urážky, je predsa fuk či sa mi to páči alebo nie - je to skrátka fakt - pre také prípady ako Váš pandemická OČR skrátka stále platí.....min. do 31.8.2022 určite, v druhej polke augusta sa má rokovať či to ponechajú alebo zrušia. Kto s tým má problém a nesúhlasí nech ide skandovať pre úrad vlády a žiada zrušenie.

lulu119
autor
14. jún 2022

@alenah31 presne tak ako hovorite, suhlasim 👍

olussa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz