Maródka z predošlej zmluvy

sabinka2019
30. okt 2020

Ahojte, chcem sa poradiť
Cca 2 roky som pracovala na polovičný úväzok v sume 312€ v hrubom. Od 2.9 som začala pracovať na plný úväzok v sume 696€ v hrubom. Od 14.9 som musela ísť na PN pretože som otehotnela (nevedela som to jak som podpisovala novú zmluvu) a hrozil mi potrat....
Ide o to že mi prišlo rozhodnutie od soc. poisťovne že mám na deň 5.05€ čo sedí na starú zmluvu nie na tú novú. Je možné aby sa mi rátala ta stara zmluva a nie ta nova?
A materská sa mi z čoho bude rátať? Ďakujem.

fokuska
30. okt 2020

@sabinka2019 Ano, samozrejme, ze sa to pocita zo starej zmluvy - ak sa nemylim, tak VZ sa berie za minuly rok.
Ak nastupis na matersku v roku 2021, tak sa berie VZ z roku 2020. Zmluva je u toho isteho zamestnavatela? Len ste upravili polovicny uvazok na plny?

sabinka2019
autor
30. okt 2020

@fokuska ide o to že je ten istý zamestnávatel lenže zamestnávateľ si spravil 2 firmy v jednom podniku a ja som bola pred tým zamestnaná u toho istého zamestnavatela len pod iným názvom ako teraz u novej zmluvy.

fokuska
30. okt 2020

@sabinka2019 Tak neviem ci sa to posudzuje ako novy zamestnavatel - ak ano, tak ked u neho odrobis aspon 90 dni bez PN a OCR, tak by sa ti materska mala ratat z novej zmluvy.
Ale terajsia PN nie.

sabinka2019
autor
30. okt 2020

@fokuska a ak by sa to posudzovalo ako ten istý zamestnávateľ? Stále by som musela 90 dní odpracovať?

fokuska
30. okt 2020

@sabinka2019 Ak ten isty, tak je to jedno, pocita sa za minuly rok.