Maródka v 6. týždni a hlásenie sa na úrad práce

neznama23
17. feb 2015

Ahojte potrebovala by som poradit.pracovala som na dohodu v jednej krcme co mi vsak doktor neodporucal a poradil mi aby som uz viac tam nepracovala.dal ma na pnku priblizne v 6tt kvoli hroziacemu potratu pn stale trva.dala som vypoved zo zdr.dovodou k 19.2.mam sa ist hlasit na urad uz 20.2 alebo az ked mi skonci pnka.nevznikne mi pocas pn podlznost voci zdravotke alebo socialke?vopred dakujem za radu

anketkarka
17. feb 2015

@neznama23 preco si neostala zamestnana na pn? Naco bola dobra vypoved? Bola si v ochrannej lehote, ale ked si dala vypoved, tak sa to asi inak posudzuje. Kym si na pn, tak sa nemozes ist zaevidovat, lebo nie si uchadzac o zamestnanie, nemozes pracovat...zamestnavatel ta odhlasi z poistovni, ale ci ti bude platit stat, to isto neviem...asi sa nezvykne davat vypoved pocas pn, nema to zmysel...ale tak nie som odbornik, to je len moj nazor...

neznama23
autor
17. feb 2015

Lebo vypoved som dala este v decembri s dvoj mesacnou vypovednou lehotoua to som nevedela ze budem tehotna a este aj na pn

gapa
17. feb 2015

@neznama23 dala si výpoved alebo si podžiadala o ukončenie pp k určitému dnu? Lebo ak si dala výpoved, tak nemôže končiť pp 19.2. ale vždy ku koncu mesiaca. Iný den len koncom mesiaca.
Ako je už písané, počas pn ťa nezaevidujú. Pracovala si aspon 9mesiacov (270dní?), potom pozor, ak by pn pokračovala do nástupu na md, tak pozor, aby ti nedal nástup na md 8týždnov pred termínom, lebo by ti nárok nevznikol, ak ti netrvá nem.poistenei v den nástupu na md, tak vzniká nárok v tzv. ochrannej lehote po ukončení nem.poistenia vzniká nárok presne 6týž. pred termínom, čo napíš lekár do žiadosti o materské. Pozor, aby ti teda neukončil pn skôr lekár, ak by to chcel do nástupu na md.