Manžel má exekúciu. Nezablokujú aj môj účet?

domca302
7. máj 2018

Pekný večer prosím poraďte mi manzel ma na krku exekuciu ktorú si sposobil sám lenže mám strach aby exekútor mi nebokol môj účet (nieje to spoločný) ale kedze sme zatiaľ manzelia a.on si narobil dlhý ako to mám.riešiť..už davnejsie ešte pred exekúciou.som oslovila centrum právnej pomoci o rozvod pretože mi nedáva žiadne peniaze a je alkoholik máme syna a nechcem ho obrat aj o.to posledné ja som na rodic dovolenke a mám sem tam aj iné peniaze bokom ale iba na účet ako sa vyhnúť zablokovaniu účtu ďakujem za každú radu

martul
7. máj 2018

Vyber si peniaze z účtu schovaj napr. mamine a nebude ti mat co zobrat

takaakoty
7. máj 2018

Zrus si ucet, peniaze vyber a zaloz účet na "cudzie" meno....mama, sestra, príp.niekto komu doverujes ☺

domca302
autor
7. máj 2018

@martul áno ale kedze mne chodia tie peniaze na účet to je taký menší vedľajší príjem a nerada by som o to prisla

takaakoty
7. máj 2018

@domca302 Rodičovský príspevok si môžeš dať vyplácať aj v hotovosti, tak isto ako výplatu

matyuska
7. máj 2018

Co najskor ziadost o zrusenie bezpodieloveho spoluvlastnictva manzelov, a prijem si nechat zatial vyplacat v hotovosti, peniaze z uctu vybrat.

basska_b
7. máj 2018

@domca302 Vždy keď ti tam len vedľajší príjem príde,tak ešte ten deň vyberies keš 😎
ak sa im z nejakého dôvodu nedá povedať, aby ti ho vyplácali na iný účet.

spermodar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fefe123
8. máj 2018

presne, ako píše
@spermodar, ak dá exekútor blokáciu, ani nemusíte vedieť, zbadáte, keď vezme prvé peniaze, banka mu to poukáže automaticky...
takže peniaze vybrať a dať si posielať inam

katusikkk
8. máj 2018

Este v Januari ste tu pisali,ze si chcete zobrat s manzelom uver.To uz na to je exekucia?
Predpokladam,ze nepije tyzden,takze musel pit uz davno a s takym clovekom ist do poziciek???Niekedy mi rozum stoji.🤔

persica
8. máj 2018

Daj si zrusit BSM, ked je alkoholik, tak tak sa to da. Kolegyna to tak urobila a je pokoj. Su dalej manzelia, ale nemaju spolocny majetok.

montemotherone
15. máj 2018

@katusikkk taký človek si niekedy zoberie pôžičku aj sám a ty o tom ani nemusíš vedieť. V banke, keď manžel navyšoval hypoúver, pracovníčka sa ho pýtala "či o tom manželka vie, keďže sme v bezpodielovom spoluvlastníctve", vraj "je povinná sa to spýtať"... Tak to už je iná ochrana a overovanie :-/