Manžel má Covid-19. Môžem sa ísť dať otestovať na taxíku?

lenuska333
26. nov 2020

Ahoj potrebujem radu manžel je pozitívny a ja chcem ísť na test ako sa mám dopraviť na test keď nemám auto😂môžem ísť taxíkom?

nikuskaa92
26. nov 2020

@lenuska333 nemusis ist na test ak ste v jednej domacnosti mas byt s nim doma 🙂

erikaa09
26. nov 2020

@lenuska333 muz ma volat dr.ta by mala hlasit hygienr a hygiena vam volat. U nas to tak bolo.a na taxiku neradila ze skor sa vtedy vybavuje sanitka

julka1990
26. nov 2020

v prvom rade maš byť doma s manželom, ak bol manžel na pcr teste tak mu budu volať z hygieny.. bud objednaju teba oni na pcr ked bude končiť karanténa či si sa nenakazila alebo zavolaš svojej dr a ona ťa môže objednať .. 🙂

petkaaa
26. nov 2020

Nie, nemôžeš ísť taxíkom, vystavíš riziku vodiča aj osoby, ktoré sa budú viesť po tebe. Ak to vodičovi povieš, že manžel má covid a ty ideš na test, pochybujem, že ťa niektorí vezme a ak mu to nepovieš, je to trestný čin šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby

namornicka
26. nov 2020

To trasovanie nefunguje uplne kvalitne, takze ja na tvojom mieste pockam ci mi zavolaju, ak ano, tam sa vsetko popytaj a podla toho zariad. Ak nezavolaju, ostan tak ci tak s muzom v karantene 10 dni. Ak nebudes mat priznaky, po 10 dnoch spat do zivota. Ak budes mat priznaky, volas lekarke a zas sa riadis instrukciami. Snad ti niekto z nich povie akym sposobom sa mas dostavit na test. Inak v lete, ked tu boli nakazeni ukrajinski alebo srbski robotnici a UVZ ich poslalo na test a potom aj kontrolny, napr. na Kramare, tak pochybujem, ze tam isli autom, skor MHD. Ale z toho si samozrejme netreba brat priklad.

petamada
26. nov 2020

ahoj, ja som to tiez riesila, MHD mas zakazane, to je aj v zapisnici od RUVZ, ked si v karantene, mne na hygiene povedala, ze taxikom mozem, ale musim ich na to upozornit (daju si respirator, a zabezpečia vacsiu ochranu pre sofera), ty by si mala mat v taxiku tiez respirator, pripadne 2ruska (to mi povedala pani zlata)..ja som si radsej auto zohnala 🙂

anjelicek26
26. nov 2020

Mas karantennu PN 10 dni ak mas v domacnosti pozitivnu osobu, na test chodit nemusis, len pre vlastnu informaciu, ci si to mala/nemala to moze byt fajn, ale na to ti staci aj krvny test na protilatky niekedy v priebehu najblizsich tyzdnov. Uprimne - ja by som nesla nikam, nie to este v taxiku...

tosomja
26. nov 2020

No sranda, že môj ex mal príznaky covid a na ruvz mu povedali aby išiel vlakom do najbližšieho mesta, 🤦 a bol pozitívny.

weronika171717
26. nov 2020

Ludia ja zasnem, ze ste este zaslepeni touto koronou. Radsej bojujte za svoje deti, za seba, za svoju slobodu, lebo skoncime vsetci velmi zle a ked nato pridete ako velmi vas klamu, tak uz moze byt neskoro! 🇸🇰✌️🍀

simka1454
26. nov 2020

No my sme boli všetci doma od minulej stredy muž pozitívny, nás nikto na testy nevolal iba dcéra bola dnes na antigenovy test pretože pracuje v škole.

lenuska333
autor
26. nov 2020

Dnes nám volali s hygieny že všetci čo sme v jednej domacnosti máme ísť na testy objednala nás napriek tomu že som jej povedala že sa nemám ako dostaviť a to chce aby som aj deti vzala že oni my nevedia pomôcť s dopravou že si mám zohnať auto ......tak ja neviem ale ostaneme všetci 10 dní doma a keď budeme všetci ok pôjdem na kontrolné testy a bude či čo mám ísť pešo katastrofa s nimi

pannama1
26. nov 2020

no tak to je ako bohovske, nemozes ist ani taxikom ani inou verejnou dopravou. a nemozes tam zavoat nech ti poslu sanitku? mas to moc daleko?

erikaa09
26. nov 2020

@lenuska333 co hygiena to otras. Mne pekne povedala ze sanitku moze objednat pre nas a potom vrd nech vas odvezie manzel tak brat manzel

lenuska333
autor
26. nov 2020

@erikaa09 a prišla potom tá sanitka

lenuska333
autor
26. nov 2020

@pannama1 som z dediny a mesto je vzdialené 10 km

nika1971
1. dec 2020

ja som mala kovid a testy nesiel nikto....povinne doma vsetci v karantene...aj kolegyne

martinuska
1. dec 2020

Kontrolne testy sa nerobia, zavolaj na to odberove miesto, kde ta objednali, povedz ze neprides. Po 10 dnoch ti ukonci obvodna PN, ak nemas posledne 3 dni priznaky. A mozes ist do roboty a deti do školy.

krystofkal
1. dec 2020

@martinuska tofakt? ako inak tomuto tak celkom nerozumiem, že to po desiatich dnoch všetko len tak vymizne

martinuska
1. dec 2020

@krystofkal nevymizne, len uz nie si infekcna pre okolie. Test mozes mat aj 2 mesiace pozitivny, cize ani zamestnavatel nemoze ziadat od teba negativny test. A 10 dni karanteny plati, ak posledne 3 dni nemas ziadne priznaky okrem unavy a straty chute a cuchu.