Manžel je služobne vyslaný do zahraničia - sťahovanie

cubanka
21. júl 2013

Ahojte, mate skusenost so stahovanim rodiny do zahranicia na docasnu dobu 1 rok prip. viac?
Som na MD ale ked to bude realne budem uz na RD. Zaujimalo by ma ci sa nieco pre mna ako poberatelky rod.prispevku a manzel poberatel rodinnych pridavkov na deti, nieco zmeni ak odcestujeme do zahranicia (v ramci EU) avsak trvaly pobyt budeme mat stale tu. Kazdych 6 tyzdnov budeme chodit naspat domov na SK. Taktiez sem budem chodit na lekarske prehliadky co sa tyka pravidelnych poradni u pediatra a pod. Je potrebne sa niekde zahlasovat? Ja predpokladam ze situacia sa nemeni, jednoducho budeme mimo krajinu akoby sme chodili niekam na dovolenku 🙂 kedze sa stale budeme vracat domov. Ale ak sa mylim, budem rada za skusenosti a rady tych co ste v takejto situacii alebo boli ste.
dakujem vopred

bonaquaba
22. júl 2013

ak si na rodicovskej tak urcite chod s manzelom do zahranicia,je to cas,ktory mozes efektivne vyuzit pre svoju rodinu a tiez poznanie nvej krajiny, co sa tyka pridavkov a rodicovskeho tak zmeni sa iba to,ze ak maju vyssie pridavky v krajine do ktorej ides,tak ti ich budu doplacat do slovenskych, zahlasovat sa nikde netreba akurat do zahranicia donesies papier,ze si poberatelom RD a pridavkov na SK ,