Máme nárok na opatrovateľský alebo iný príspevok?

helena220
4. apr 2015

Ahojte maminky, potrebovala by som poradit. Je to trochu zlozitejsie a neviem na ake institucie sa obratit a ci mam vobec na nieco narok. Totiz, manzel bol dlhodobejsie nezamestnany kvoli tomu, ze som bola casto hospitalizovana a on bol nuteny byt doma detmi (4 mesiace, 1,5 roka).Nik z rodiny nam nevedel pomoct s opatrovanim aby mohol manel pracovat. Pred 2 mesiacmi po poslednej hospitalizacii si manzel nasiel pracu, manzel pracoval necele dva mesiace a potom znova sa moj zdr.stav zhorsil.Manzel o pracu prisiel pretoze som znova musela do nemocnice. Kazdopadne nemozem byt doma sama s detmi, nezvladam to kvoli zdrav.stavu. Lekar sa takisto vyjadril ze nie som schopna v danom stave fungovat na dve deti a celkovo v domacnocti.Potrebovala by som vediet ci mame narok na nejake prispevky.Napr.nejake opatrovatelske, kedze manzel je momentalne doma a stara sa o deti alebo ine prispevky napr.na byvanie a ine.ja poberam len rodicovsky prispevok.ak mate nejake skusenosti alebo info co v tejto situacii je mozne ziadat a z akych uradov budem velmi vdacna.

lillika
4. apr 2015

@helena220 Ahoj.Vsetky informacie ohladom opatrovatelskeho prispevku ti daju na UPSVaR.Len...je tobeh na dlhe trate :/