Mama je kvôli kolegyni v karanténe. Môžem ja chodiť do práce?

kakkinaender
29. jan 2021

Ahojte zienky.
Aké máte skúsenosti?
Áno radili sme sa s lekárom 🙂
Moja mama bola v kontakte s pozitívnou osobou - jej kolegyňa.
Je v karantene 10 dni.
Teraz otázka, vspada karantena aj na mna ?
Pretože doktor povedal môjmu otcovi že normálne môže chodiť do Prace.
Sme z jednej domácnosti, mama chvalabohu nemá žiadne príznaky, len viem že ja som ,,3 osoba” tak namna karantena nevspada. No bohuzial čo doktor to iná odpoved.
Aké máte skúsenosti čo sa týka karanteny?
Dakujem za odpoved
❤️

lucia851
29. jan 2021

Tvoja mama je pozitívna?

mogaa
29. jan 2021

celá domácnosť ostáva povinne v karanténe až keď je potvdený 1člen domácnosti že je pozitívny.....vtedy majú všetci členovia nárok na karanténnu PN.....ale ak niekto bol len v kontakte s pozitívnou osobou, odporúča sa u ostať doma a objednať sa na PCR test alebo ísť na antigénový test , ostatní pokiaľ nie je u toho človeka potvrdená pozitivita normálne chodia do práce......nemôžu nariadiť karanténu celej rodine pokiaľ sa u jedného jej člena nepotvrdí Covid.....

kakkinaender
autor
29. jan 2021

@lucia851 nie nieje, bola má testy a je negatívna - ale bola v kontakte s nakazenou.
Preto musí byt v karantene.

mogaa
29. jan 2021

@kakkinaender veď ano tak to má byť, ona ako blízky kontakt má ostať v karanténe a vy noormálne fungujete.....v karanténe by ste museli ostať všetci len ak by bola mama pozitívna

mogaa
29. jan 2021

@kakkinaender a objednala sa mam na PCR test? ten ukáže pozitivitu najskôr na 5 deň od kontaktu

kristina2015
29. jan 2021

@kakkinaender Ak je negatívna vy nemusíte byť v karantene iba mamina ak bude pozitivna ostáva celá domácnosť .Je to na hlavu ale už mám pár karanten za sebou . Tiež sme riešili