Mám v tomto prípade podať daňové priznanie?

sabinka264
4. jan 2019

Mám si aj ja podať daňové priznanie keď ja od januára do augusta 2018 som mala dohodu o brigádnickej činnosti a chodila som ešte do školy. Potom mesiac som mala pracovnú zmluvu a znova brigádu do teraz , stále som študentka. A vyplatne pásky nemám aby som si mohla spočítať koľko som zarobila....
Ďakujeme za odpovede.

moonlight1210
4. jan 2019

@sabinka264 zalezi, kolko si dokopy za tie prace zarobila. scitava sa to vsetko. ak je to do 1915,01 eur, tak nemusis danove podat, ani si dat robit rocne zuctovanie.
ak si tu sumu presiahla, tak musis.
pasky ti ani netreba, staci si vypytat Potvrdenie o prijme, su povinni ti ho vystavit. odtial si spocitas, kolko si za cely rok zarobila.

a kedze sa zda, ze si nemala iny prijem, ako tieto brigady a pracu, tak by ti mali stacit potvrdenia o prijem z tych prvych dvoch zamestnani a dat si do 10.2. ziadost v poslednej praci, kde si teraz, aby ti urobili rocne zuctovanie (tie prve dve potvrdenia k tomu prilozis - kopie a daj si potvrdit aj kopiu ziadosti, ze ju prevzali).
kedy si sa rocne zuctovanie robilo iba pracovnikom v trvalom pracovnom pomere, ale teraz sa robi uz aj dohodarom.

sabinka264
autor
5. jan 2019

@moonlight1210 ďakujem