Mám si vybaviť pas až po svadbe?

14. mar 2022

Dobrý deň. Potrebovala by som si vybavit pas nakoľko mi skončil starý. Oplatí sa mi vybavit teraz alebo mám ho vybavovať až po svadbe? Vydávať sa budem v auguste. Ak by som ho vybavila teraz, tak pri zmene priezviska sa mení pas a znova sa platí? Alebo ako to funguje? Dakujem veľmi pekne

sisa_s
14. mar 2022

Ak do svadby nebudes cestovat do krajin, kde potrebujes pas, tak nemusis hned, je to na tebe, po svadbe sa doklady menia zadarmo 🙂

viky173
14. mar 2022

@sisa_s ahoj prosim Ta, sice nie uplne k teme, ale ako je to, ked si chcem tesne pred/po svadbe zmenit trvaly pobyt? je vlastne mozne menit meno a trvaly pobyt s tym, ze nechcem si menit doklady na dvakrat, ale mat to vsetko pri jednej vymene? je jedno ci mam najskor svadbu a potom prehlasujem trvaly pobyt alebo opacne?

alfged
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diamond007
14. mar 2022

Áno, a po svadbe máš 10rokov zadarmo na nový pas (takto mi to povedali na pasovom minulý rok).

Ak zistíš niečo iné daj vedieť.

sisa_s
14. mar 2022

@viky173 no najlepsie by bolo, aby si to vybavila az po svadbe 🙂 da sa naraz, oni si sobasny list a novu adresu najdu v systeme 🙂

derdia
14. mar 2022

Podla mna pred, aj pocas, a este aj po😄👍

greeetas
14. mar 2022

Po svadbe nebudes platit za novy pas

danielav1
14. mar 2022

ja som teraz menila pas lebo som mala priezvisko za slobodna pas mi platil este 2 roky a neplatila som nic

smoulingirl
14. mar 2022

Ak si pôjdeš teraz vybaviť nový pas budeš za neho normálne platiť. Tento nový budeš musieť, v prípade zmeny priezviska, po svadbe vymeniť - to už bude zdarma.
Ak pôjdeš nový vybaviť až po svadbe, tiež za neho budeš platiť , kvôli skončenej platnosti starého.
Takže ak ho nepotrebuješ, vybav až po svadbe, cenovo rozdiel nie je a ušetríš si jednu návštevu pasového.