Mám si urobiť daňové priznanie sama?

26. jan 2022

Mile zeny, minuly rok som pracovala cast roka (dostala som zapoctovy list) a potom bola vedena na urade prace. Tento rok musim podat danove priznanie. Mozem ho podat sama alebo oslovit firmu, kde som pracovala.
Kamaratka mi povedala, ze si mam urobit danove priznanie sama, vtedy mi vratia na daniach viac penazi, ako keby mi danove priznanie robila firma. Mne sa to zda ako totalny nezmysel. Ona vsak tvrdila, ze s tym ma osobnu skusenost. Je to mozne? Stretol sa s tym niekto?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
26. jan 2022

Dakujem!

hugigugin
26. jan 2022

Kamoška ti klame.

petamich
26. jan 2022

juj tieto jedna pani povedala 😂

sarkan333
26. jan 2022

Možno kamoška mala na myslí, že keď jej to urobí externá firma, ktorej bude musieť platiť, tak dostane menej. 🙂

autor
26. jan 2022

@sarkan333 Dobre zdovodnenie. Ale ona to tak nemyslela. Takze sa pomylila, nevadi. Potrebovala som si to overit.

Dakujem vsetkym za odpovede, issue solved.

gabika8855
26. jan 2022

Nemusi zrovna klamat ...kedze tam uz nepracujes mozu si ziadat nejaku platbu od teba ze ti to spravili....ja napriklad byvalym zamestnancom nerobim danove priznanie .....a dokonca viem o nejednej firme kde aj aktualnym zamestnnacom ked robia rocne zuctovanie, t.j. danove priznanie pytaju cca 20€ a je jedno ci maju preplatok ci nie

ciernabrigita
26. jan 2022

@gabika8855 pokiaľ zamestnanec v termíne požiada o RZD aj bývalého zamestnávateľa (u kt. v tom roku pracoval) a doloží potrebné doklady, zamestnávateľ je povinný RZD urobiť. samozrejme, bez platenia 🙄🙄🤷🏻‍♀️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hugigugin
26. jan 2022

@gabika8855 si povinný ako zamestnávateľ urobiť RZD zamestnancovi, ktorý ťa o to do 15.2. požiada bezodplatne. Keď bereš hotovosť dúfam, že vydáš aj blok z ekasy.

gabika8855
26. jan 2022

@hugigugin @viestta ....ja skm nepovedala ze to robim ja ze pytam hotovost ale viem o pripadoch kde to robia ....a sama som sa cudovala ako za to mozu pytat peniaze ked je to ich povinnost

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz