Mám nárok na príspevok na bývanie, keď nežijem s priateľom?

matkaba
25. apr 2013

Ahojte, byvam na ubytovni a som v 34tt a uz sa nemozem zamestanat, mam nejaky narok na prispevok na byvanie? ked byvam sama a nie z priatelom? podnajom si nomozme teraz dovolit, lebo sa nemozem zamestanat vie mi niekto ohladom toho poradit? dakujem Maťa

lusyndaa
25. apr 2013

@matkaba to by si sa mala ísť popýtať na úrady...

maznacik007
25. apr 2013

najprv treba mat poriesene vyzivne na dieta to je prva podmienka... ak chces ziadat o davky v hmotnej nudzi, ktorych sucastou je aj prispevok na byvanie...
potom ako to bude s druhym dietatom bude mat uvedeneho otca v RL ak ano tak vyzivne aj na neho ...

potom sa scita suma vasich narokov na davky a vyplati sa len rozdiel medzi tvojim prijmom kde sa rata aj RP a vyzivne a touto sumou ...

bude zavisiet od toho kolko budes mat vyzivne ...

matkaba
autor
25. apr 2013

@maznacik007
no z prvym dietat... to je tak zte ho ma otec a nie ja :( ...tak tam nemozem nic ziadat....

no ale z priatelov ako chceli by sme spolu byvat tak neviem nac budem pytat vyzivne na neho ked sa stara omna len spolu zatial nebyvame ale chceli by sme on byvam u rodicoch a ja byvam sama lebo u jeho rodicoch nemozem

hrjanka
25. apr 2013

ak nebudeš na druhé dieťa žiadať výživné, keď sa narodí, tak je zbytočné riešiť dávky v hmotnej núdzi, pretože výživné je zákonným nárokom - musíš si žiadať najprv oň a až potom o dávku v hmotnej núdzi.