Mám nárok na príspevok 333 eur?

8. aug 2021

Ahojte prisla som si po radu, nevie my niekto poradiť o príspevku na každé jedno dieťa vo výške 333 e v marci som sa evidovala na úrade práce lenže dávku v hmotnej núdzi nepoberám lebo my nepatrí lebo priateľ robi na zmluvu takze tým pádom mne s detmi nepatrí žiadna dávka co som z toho bola úplne Paff ,dobre idem k veci myslite ze tych 333e my patrí ??? Ci nie za každú radu dakujem

vanda323
9. aug 2021

Ahoj, nie nepatrí ti ten príspevok, aby si spĺňalala podmienky pre vyplatenia musela by si byť v hmotnej núdzi od min. Roku cca neviem už úplne ktorý mesiac , zabudla som dlho som nebola v robote mám vyplachnuty mozog, prepáč, ale toto viem určite že od min. Roka

huxy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
huxy
9. aug 2021

Musela by si byt poberatelkou v hmotnej nudzi v niektorych mediacoch medzi marcom 2020 a aprilom 2021

alenah31
9. aug 2021

@huxy schválilo, ale musíš splniť podmienky a nedá som oň žiadať - ak spĺňaš podmienky automaticky budú príspevok posielať. Nie je vymožiteľný
na vlastnú žiadosť. https://www.employment.gov.sk/sk/uvodna-stranka...

huxy
9. aug 2021

@alenah31 ano, uz som to nasla, tak som svoj nespravny prispevok zmazala. Ked som sa zaciatkom juna informovala na upsvar, tak este to nebolo schvalene. Ano, ja rozumiem podmienkam. Len mi akosi uslo, ze to nakoniec schvalili.

klarissa25
9. aug 2021

@alenah31 ano? A z ten príspevok niekto aj dostal?

huxy
9. aug 2021

@klarissa25 az teraz v auguste by mali vraj vyplacat

klarissa25
9. aug 2021

@huxy no lebo najskor vraj chceli zaciatkom leta.... Ako mne to je jedno... Hlavne ze to nedostanu vsetci... Taki co v živote nerobili

alenah31
9. aug 2021

@klarissa25 prvá vlna je už vyplácaná - sledujem to len okrajovo, my pracujúci si môžeme pískať - statne ako vždy.

huxy
9. aug 2021

@klarissa25 ano, hovorilo sa o tom uz predtym, preto som.sa zaciatkom juna medzi recou pytala na upsvar. No ja osobne som od skoly pracovala a snad mi tento prispevok bude zaslany. Ocitla som sa v zvlastnej situacii, ktora snad coskoro skonci. Ale ak som dobre pochopila, prispevok by mali dostat ti, co sa stali poberatelmi hmotnej nudze medzi marcom 2020 a aprilom 2021. Cize taki co predtym nepracovali, tak nie. Aspon ja to tak chapem.

klarissa25
9. aug 2021

@huxy ano ja to tiez tak chapem

panelacikova
9. aug 2021

@alenah31 súhlasím. ja živím seba a dcéru sama. bola som rok na PN - z rôznych zdravotných dôvodov vrátane covidu, poberala som prakticky smiešnu dávku, ale bola, samozrejme, vyššia, než je tá, čo je potrebná k HN. nikoho nezaujímalo, že mám výrazne znížený príjem, ani to, že som musela dcére zaobstarať rýchlejší internet a notebook na domáce vyučovanie. akoby som si ja šetrila 3 roky na to, aby som pokryla dištančné vyučovanie. no škoda reči... mali urobiť úplne iné kritériá alebo nedávať nič radšej. aj tak akosi neverím, že to pôjde naozaj práve tým úbožiakom, ktorí prišli kvôli covidu o prácu. tých bude minimum.