Mám nárok na podporu?

rolanda18
7. jan 2015

Ahojte,15.1.2015 bude mat moje dieta 3 rocky,idem sa prihlasit na urad prace,pretoze ked som nastupovala na matersku zamestavatel so mnou rozviazal pracovny pomer,pracovala som tam 15 mesiacov,mam narok na podporu v nezamestnanosti?pred tym som bola na urade prace.

gapa
7. jan 2015

@rolanda18 nesplnaš podmienku mať aspon 730dní poistenia v nezam. v období tri roky pred zaevidovaním do evidencie uchádzačov o zamestnanie (pre prac.pomer len na dobu určitú v období 4och rokov pred zaevidovaním), tj. nárok na podporu mať nebudeš.

alenah31
7. jan 2015

@rolanda18 nárok na podporu v nezamestnanosti máš pokiaľ si bola za posledné 3 roky aspoň 2 roky zamestnaná ( bola si osoba poistená v nezamestnanosti ) alebo dobrovoľne poistená. Tu máš link http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti

zuzana1591981
7. jan 2015

ahojte chcem sa opýtať či sa dá vybaviť max.podpora pre môjho muža je zamestnaný na tpp už 13 rokov teraz koncom januára budu prepúšťať zaraba 800ev hubom a dostane 6mesačné odstupne ak sa to dá poradíte mi ako by sme to mali urobiť Ďakujem pekne

rachel36a
8. jan 2015

@zuzana1591981 nijako, priemer sa nepocita len z poslednej vyplaty ale z rozhodujuceho obdobia, to by musel za januar mat vyplatu niekolko tisic aby mu to dvihlo priemer...

zuzana1591981
8. jan 2015

no ved on tam bude mat za január to 6mesačné odstupne +výplatu a keby si vyčerpal dovolenku a potom dal výpoved tak by mu to tiež nevyšlo ?

rolanda18
autor
9. jan 2015

nezapocitava sa mi ani,to,ze som pred materskou pracovala 15 mesiacov?a predtym pracovnym pomerom som bola na prvej materskej?nemam narok na ziadne peniaze?

david93
9. jan 2015

berú sa do úvahy posledné tri kalendárne roky a počas tých si nepracovala, takže nárok na podporu ti nevzniká, lebo s tebou rozviazali pracovný pomer, keby si bola teraz zamestnaná, a vrátiš sa späť do práce, dali by ti výpoveď hoci po jednom dni, tak by si nárok mala

gapa
9. jan 2015

@rolanda18 bohužial ak to dobre zrátaš, tak tie tvoje dni nedajú 730dní= 2roky a nie sú ani v období 3roky pred zaevidovaním (predpokladám tvoj pp bol na dobu neurčitú). Muselo by ti teraz trvať poistenie v nezam. aspon 2roky, až potom by ti vznikol nárok na podporu po zaevidovaní.

donchuan
13. jan 2015

ahojte vedel by my niekdo poradiť ako mam postupovať? 6.3.2015 my konči rodičovská dov.,nakolko my dcéru zoberu až v sept.do školky chcem dať výpoved a ísť na podporu,teda na 6 mes.než pojde do školky a znovu sa zamestnať..pracovala som 3r a 1 mes.pred nastupom na MD,iba že neviem ako mám postupovať pri výpovedi aby my vznikol nárok na čo najlepšiu podporu,mám ešte starú dovolenku + my nabehla aj nová,mám požiadať o výčerpanie alebo radčšej o preplatenie (teda konečne rozhodnutie bude mať aj tak zamestn.ale viem že vedia vyhovieť) a ešte otázka výpoved mam dať dohodou alebo ako?
prosím o radu a velmi pekne dakujem ak my poradíte Jana

rolanda18
autor
14. jan 2015

to znamena,ak nemam narok na podporu,tak mam narok na davku v hmotnej nudzi?da sa vybavit aj prispevok na byvanie?viete mi poradit ako?