Mám nárok na podporu?

28. dec 2023

Mám nárok na podporu keď som bola 4 roky na rodičovskej dovolenke bez zamestnania? Výpoveď som dostala ako náhle mi skončila MD s prvým dieťaťom, pretože prevádzka už bola zatvorená. V máji mi končí RD s druhým dieťaťom a rozmýšľam aké mám možnosti , keďže bude máj a nástup do školy v septembri.

draik
28. dec 2023

Nie

janinah
28. dec 2023

Máš možnosť si nájsť prácu.

autor
28. dec 2023

@janinah mám pocit, že som sa vyjadrila dosť jasne

janinah
28. dec 2023

Pýtaš sa aké máš možnosti...ja som sa vyjadrila jasne tiež.

autor
28. dec 2023

@janinah tak asi nemám možnosť ísť do práce keďže budem doma s dieťaťom 🤦

marci77
28. dec 2023

nie, nebudes mat narok na podporu
mala si ist najneskor 2 roky od skoncenia prac.pomeru na urad prace, ak si chcela podporu (RP mohol za ten cas poberat manzel)

teraz uz nic...... zaevidovat sa mozes ist, ale bude to neplatene

anjelicek26
28. dec 2023

V maji ti skonci rodicak a ty nastupis do prace... ak do prace nenastupis, zaevidujes sa na neplateny rodicak, aby za teba stat platil odvody, kym dieta dostane miesto v skolke, alebo si zariadis strazenie inak a zacnes uz teraz rozposielat zivotopisy... narok na podporu nemas...

janinah
28. dec 2023

Ak ti konci RD s druhým dieťaťom,tak ma 3 roky..teraz zas nerozumiem ja co riešiš...ak je dieťa zdravé,tak ide do škôlky a mama do prace...ci?

viky173
28. dec 2023

Tak moznosti mas bud sup do prace aspon na polovicny uvazok a decku zabezpec na tych par hodin opatrovatelku/babky, dedkov alebo druha moznost byt dobrovolne nezamestnana a byt doma, len nezabudaj, ze v tomto pripade by si si mala platit zdravotne poistenie.

zuzubb007
28. dec 2023

Nedostanes ani cent, bud praca alebo doma zadarmo a este musis platit zdravotku

autor
28. dec 2023

@janinah len pre info, ak dieťa dovŕši tri roky v máji, ide do škôlky až v septembri a škola je v lete zatvorená

zuzubb007
28. dec 2023

To nikoho nezaujima taketo dovody, je plno mamiciek co ich dieta nezoberu do skolky vobec a su bez prijmu rok alebo si to musia zariadit dako pracou

domka222
28. dec 2023

Prečo v septembri? Ak majú voľné miesto,tak by mohli zobrať aj skôr. Pýtala si sa vôbec? Prázdniny bez zbernej triedy cele dva mesiace? A čo súkromná škôlka?

janinah
28. dec 2023

Pol roka čakať na škôlku a chciet byť platená od štátu? Takých by bolo....no,radšej už nič nepíšem....

bbebe
28. dec 2023

ale ste hnusne zenske, paničky 🙄

domka222
28. dec 2023

@bbebe aké hnusne? Moje dieťa bude mať v septembri tiež problém dostať sa do škôlky, lebo nebude mať ešte tri. A proste bude musieť nastúpiť, aj keď do súkromnej, aby som ja mohla ísť do práce

zmrzlinka2021
29. dec 2023

@bbebe veru, strašia s prácou a pritom práca fuj a dávky yes

wiwi28
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
glorikarebeka
29. dec 2023

a z čoho by ti tú podporu vypočítali?

mamina7070
29. dec 2023

ked dovrsi dieta tri roky treba sa bud zaregistrovat na UP (bez naroku na podporu) alebo v zdravotnej poistovni ako osoba starajuca sa ondieta do 6 rokov (vtedy ale dieta nemoze chodit do skolky na cely den) alebo si este mozes platit zdravotne poistenie sama mesacne cca 100€
dostanes pridavky na deti iba

lenkakoc444
29. dec 2023

Popytaj sa v skolkach v okoli ci by ho teraz nevzali mozno im niekto vypadol. Syn nemusi byt do maja doma moze nastupit do skolky aj skor a ty pojdes skor do prace. V lete mesiac v spadovej skolke a zbytok dovolenka prestriedate sa s muzom. prip. sukromna sa nezatvara.

autor
29. dec 2023

@lenkakoc444 ja nemám syna ani muža, nie nevezmú, súkromná škôlka tu nie je. Ja som sa pýtala na podporu a nie ako si mám zariadiť imaginárny život, ktorý mi tu vymýšľajú diskutujúce

martul
29. dec 2023

@domka222
@janinah sory, ste hnusné obidve. U nás napríklad zoberú dieťa až od septembra, súkromná škôlka že 35km tam a 35 naspäť.
To neznamená, že keď je u vás súkromná tak je všade. Hneď ste ju odsúdili a neviete aké možnosti a podmienky. Veď keď chcete kopať choďte von a zoberte si loptu.

luliu
29. dec 2023

Nemáš nárok na podporu, keďže nepracujes, podpora je len pre pracujúcich, treba splniť podmienky. Takže do septembra sa dáš na neplateny rodicak a stáť za teba bude platiť ZP

nivea777
29. dec 2023

Ja som mala problém dostať do škôlky 3,5 ročného a nie to ešte dieťa, ktoré nemá ani 3. Prvý je marcový a keby nemám rodinu tak pracovať nemôžem. Druhé by malo byť májové a tiež budem mať problém so škôlkou lebo u nás súkromná nie je,až nejakých 30km.

autor
29. dec 2023

@martul tie čo sa tu hrajú na hrdinky, najviac naťahujú ruky

domka222
29. dec 2023

@martul sa pozri kedy odpovedala na moje otázky. Pekne som sa pýtala na to,či sa bola pýtať, či nezoberu skôr,poprípade súkromná. Je tri a pol roka bez pracovného pomeru,tak je jasné, že na podporu nárok nemá

domka222
29. dec 2023

Ďakujem, že si si dala námahu s hľadaním 😂 Moja zlatá, ja narozdiel od teba som stále zamestnaná,čiže by som mala nárok aj na tú podporu. Čiže neviem,kto chce naťahovať ruky

natalienka12
29. dec 2023

Narok na podporu nemas. Nic viac k tomu netreba dodavat. Ak nemozes alebo nechces pracovat, je to len a len tvoj problem. Od statu uz len pridavky na 2 deti dostanes.

luliu
29. dec 2023

Tie screeny čo si sem dala sú absolútne trápne, neporovnateľne s tvojou situáciou. Ty by si chcela niečo na čo nemáš nárok a keď ti to tu napíšeme, tak útočis