Mám nárok na nejaký príspevok?

veronikahuli
26. máj 2022

Prosím mám nejaký nárok na príspevok? Malý mal 21.2. 2019 3 roky, mne skončil prac.pomer 31.12. 2018. Teraz som ako rodič starajuci sa do 6 rokov. Vydatá nie som, maleho do škôlky nezobrali. Do práce ist nemôžem (okrem brigády do ktorej môžem ísť az večer ked je muz doma) keďže malý nemá kde ostať (nie, ani babka, ani kamoska ho nepostrazia) To naozaj nemám nárok na žiadny prispevok? Materskú som mala vyššiu, narok na podporu nemám to sa môže využiť do 2 rokov. Keby sa volám Lakatosova mam nárok na toľko prispevkov ze az 🥴😃

matullienka
26. máj 2022

@veronikahuli ako je možné, že ti nevzali dieťa do škôlky keď je predskolak?

loginexistuje
26. máj 2022

@veronikahuli mas urcene vyzivne na dieta ?

chrobacik41
26. máj 2022

@veronikahuli treba riešiť škôlku, je predskolak musia ho zobrať!

matullienka
26. máj 2022

A inak ako je možné, že malý ešte necholil do škôlky? Veď keď mal 6 rokov vo februári tak už mal mať tento rok ako predškolak povinný. Minimálne do spádovej škôlky ho vziať musia, veď od septembra by mal chodiť do školy

diamond007
26. máj 2022

@matullienka
@chrobacik41
@matullienka
Podľa mňa to s dátumom zle napisala, myslela dátum narodenia 21.2.2019 - 3roky

diamond007
26. máj 2022

@loginexistuje prečo výživné? Píše že nie je vydatá ale žije s mužom.

veronikahuli
autor
26. máj 2022

Ženy maly mal 3 roky nie 6 sorry 🙈 s muzom zijeme normalne v 1 domácnosti 🙂

kvietok173
26. máj 2022

@veronikahuli Ja som bola na predlzenej do 6 rokov a brala som nadalej rodicovsky.

monikamama
26. máj 2022

@kvietok173 aky dovod si udala prosim, ze si nadalej mohla poberat rodicovsky? Dakujem

fidorka7
26. máj 2022

@veronikahuli
to ako myslíš Lakatošová?
ani štrkáčová by ti nepomohlo..
To vážne si myslíš, že príspevky sa prideľujú podľa priezviska či etnika?

fidorka7
26. máj 2022

nuž buď žiješ s otcom dieťa alebo nežiješ - ak ano, nech vás živí, ak nie, daj si určiť váživné. Tak ako by to musela urobiť aj Lakatošová...

fidorka7
26. máj 2022

výživné

matkahelka
26. máj 2022

@veronikahuli aj keby si sa volala Lakatosova, nedostanes ziaden prispevok. Dostala by si max hmotnu nudzu, ak by si splnala podmienky. nic viac. rovnako ani Lakatosova nedostane nic viac. Lakatosova si mozno urobi dalsie dieta a ma narok na dalsi rodicak. to iste mozes urobit aj ty.

matkahelka
26. máj 2022

@monikamama plateny RP do 6 rokov je len zo zdravotnych dovodov dietata

alenah31
26. máj 2022

@monikamama jedine pre nepriaznivy zdr. stav dietata. Dokladas to lekarskymi spravami od odb. lekarov.

stanulienkat
26. máj 2022

Myslim, ze je maximalne socialne, ze mamicky su 3 roky doma na Sk. Maju rozne prispevky. Myslim, ze staci. Ja pracujem za nizku mzdu, aby som mojimi danami zivila taketo mamicky. Mas moznost pracovat, alebo ta bude zivit partner, tak ako ostatne zeny ich manzelia.

loginexistuje
26. máj 2022

@diamond007 lebo chce socialnundavku ak zije s muzom rata sa prijem za domacnost ak nie tak musi mat urcene vyzivne inak nema zmysel ani na upsvar ist

diamond007
26. máj 2022

@loginexistuje ja viem, iba vysvetľujem

kvietok173
26. máj 2022

@monikamama ja som mala schvalene od psychologa kvoli psychickemu stavu dcerky

kvietok173
26. máj 2022

@veronikahuli Tak prepac my sme mali kvoli zdravotnemu stavu schvalene predlzenie

melanta
27. máj 2022

@veronikahuli menuj všetky príspevky, na ktoré má nárok Lakatosova. Nevieš ich vymenovať, pretože žiadne nie sú. Má nárok na rovnaké ako ty. A k tej večernej brigáde. Ak si v ZP zahlásená ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov, nemôžeš mať žiadny príjem. Ak to zistí ZP, budeš musieť doplatiť poistné, ktoré za teba zaplatil štát.

martinkatinka
27. máj 2022

Zijes s partnerom, to ze nie si vydata je bezpredmetne.... Narok mas na pridavok na dieta.

gabika128
27. máj 2022

@veronikahuli dieťa môžeš dať do súkromnej škôlky a ty do prace. Alebo obvolavať škôlky či sa niekde neuvoľnilo miesto, napísať odvolanie tam kde ti dieťa neprijali atď . Väčšinou sa v októbri niekde uvoľní miesto.... Tá tvoja pani Lakatošova nemá nárok na žiadny iný príspevok ako ty.

duracelka13
28. máj 2022

A v prípade, ak by ti vzali dieťa do škôlky a ty by si bola evidovaná na zdravotnej poisťovni, smie byť diét v škôlke len do 12.00, takže na 4 hodiny. A pokiaľ si takto vedená na zdravotnej, nesmieš mať žiadnu brigádu ani príjem, lebo je to protizákonné a v prípade ak to zistia, budeš musieť spätné uhradiť zdravotné.