Mám nárok na jeden deň voľna na svoju svadbu?

9. dec 2020

Zienky, mám nárok na 1 deň voľna ( berieme sa v inom meste,musím tam cestovať deň vopred,čiže v piatok ) na vlastnú svadbu, ktorá sa koná v sobotu, ale ja som učiteľka a tým pádom v sobotu prácu nevykonávam?

domccca68
9. dec 2020

Podľa toho čo máte v kolektívnej zmluve. Zo zákona je nárok iba na 1 deň voľna ak sa svadba koná cez týžden. Nárok mas jedine ze ti zoberú z klasickej tvojej dovolenky.
My sme tak tiez mali môj muz sú musel len dovolenku zobrať ale moja mamina mala od zamestnávateľa deň na vyse ak sa vydáva dcéra/syn

fokuska
9. dec 2020

Nie, zo zakona narok nemas. Mozes poziadat o dovolenku (zamestnavatel nie je povinny ju schvalit).

juliatriscova
9. dec 2020

nárok by si mala iba vtedy, ak by si mala svadbu cez týždeň......dovolenka jedine........

macekovam
9. dec 2020

To ti nechcú dat deň voľna pred svadbou?

elanor
9. dec 2020

v den svadby mas volno, kedze vikendy nepracujes, cize v piatok jedine poziadat o dovolenku, ktoru ti moze, ale nemusi zamestnavatel schvalit. Ak je normalny, tak schvali, ak nieje normlany a neschvali, no kaslala by som na neho, a zariadila sa podla seba, z jednodnoveho Acka sa nestriela. Max. dostanes pisomne napomenutie.