Mám nárok na finančnú podporu?

kvetinka222
25. feb 2015

Ahojte,idem sa opytat,ak mi vie niekto poradit,.Som nezamestnaná a s najmladším synom na "neplatenej"rd do jeho siestich rokov-toho roku bude mať 5. Co sa chcem opytat,mám momentalne živnosť,a ked ju zrušim pojdem sa nahlasit na urad práce,mam možnost ziskat nejaku finančnu podporu,alebo nic? Pisem asi komplikovane,ale verim ze mi poradite Dakujem

vevericka124
25. feb 2015

myslim si ze ked si bola zivnostnicka a aj ked ju pozastavis tak nebudes mat narok na podporu v nezamesntanosti, jedine sa za teba budu platit odvody. ale mohla by ti mozno vyjst niaka davka v hmotnej nudzi, to zalezi ci partner pracuje alebo nie, aky mas majetok a tak. skus sa spytat na urade prace

kvetinka222
autor
25. feb 2015

@vevericka124 dakujem

lili_mia
25. feb 2015

Tak v prvom rade, ak Ti bezi cinnosti, nie si nezamestnana. Urady nezaujima, ze nevykazujes zisk, atd. Na toto si davaj pozor, ked budes hovorit s uradnikmi. Ak nemas, tak si daj dohromady danove priznania, mozno budu potrebovat posledne 3 roky, na preukazanie prijmu a na zaklade toho sa myslim prv vypocitava davka v nezam. a ked Ti nevyjde, tak davka v hmotnej nudzi. Vsetko zavisi od podmienok v akych si zila a v akych zijes teraz.

evita68
25. feb 2015

@lili_mia no na základe DP sa určite nevyráta podpora... ale či platila poistné v nezamestnanosti, čo pochybujem

gumimaci
25. feb 2015

@kvetinka222 narok na podporu v nezamestnanosti ma SZCO ak si dobrovolne platil poistenie v nezamestnanosti minimalne 730dni predym ako ostane bez prace. Je tiez potrebne min. pozastavit zivnost.
Narok na davku v hmotnej nudzi vznika po posudeni prijmu a majetku vsetkych fyzickych osob byvajucich v jednej domacnosti.

maznacik007
25. feb 2015

@kvetinka222 tak ako pisu dievcata nesmies mat aktivnu zivnost a narok na podporu tak musis mat platene poistenie v nezamestananosti na Soc. poistovni ...

Davka v hmotnej nudzi tak to potom sa berie prijem manzela ... ak zarobi co len minimalku tak ti nic nevyjde ... ak si sama s malym musis mat sudom urcene vyzivne ...