Mám nárok na dávku v nezamestnanosti?

nikaleo17
18. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať či mám nárok na túto dávku.

Som zamestnaná od 13.03.2020 ale minulého roku v lete som išl na PN a od februára som na MD do októbra ale zmluva mi stále beží.
Ak áno, tak kde si to mám vybaviť ?

Ďakujem

loginexistuje
18. jún 2022

@nikaleo17 nemas teraz narok materske je prednostna davka

zuzanaete
18. jún 2022

Preco by si chcel davku v nezamestnanosti, ked si na materskej a zmluva stale bezi?

klarissa25
18. jún 2022

Chceš poberať dávku v nezamestnanosti s materskou? A chceš ju poberať ešte k tomu aj keď si zamestnaná? Ja žasnem...

kitycat
18. jún 2022

Nezda sa ti, ze trvajúci pracovn pomer a podpora v nezamestnanosti sa tak trochu vylucuju?

zmrzlinka2021
18. jún 2022

@nikaleo17 Nevymyslaj. Mas pracu, vaz si to.

nikaleo17
autor
19. jún 2022

@zmrzlinka2021 Dievčatá po materskej nenastúpim do práce takže to bude asi ukončenie pracovného pomeru . Takže chcem vedieť či mám nárok ale namiesto rady dostávam útoky z vašej strany ale ďakujem ...prácu si vážim ale mne nemá kto zostať doma s deťmi takže do práce ísť naspäť nemôžem pracujem na projekte ktorý v októbri konci tak neviem či budem musieť na marodku alebo ako keď tam mám zástup. Alebo či pôjdem na úrad práce neviem ako sa to ukončí

loginexistuje
19. jún 2022

@nikaleo17 napis normalne vsetky okolnosti ak si ale na materskej na UP ta nezaregistruju pptom prejdes na RD bez ohladu na trvanie prac pomeru
ak mas pracovny pomer na dobu urcitu resp ak robis na projekt z UP vobec sa ti nemusia platit odvody na nezamest a podporu nedostanes vobec
takze fakt tazko radit pri polovicnych informaciach

nikaleo17
autor
20. jún 2022

@loginexistuje ja som to zle vysvetlila ... Zmluva mi beží som na materskej.. ja som zamestnaná nie cez úrad práce ale cez projekty priamo z ministerstva cez obec to je iné.
Potrebujem zistiť či mám nárok po materskej na dávku v nezamestnanosti alebo či sa mám hodiť na PN aby som ešte pár mesiacov nejaký príjem na vyše mala ...nejde o vypočítavosť v dnešnej dobe si každý vážime každé jedno euro a keď sa toľko rozdáva iným prečo nie nám keď som poctivo odvádzala za seba do štátu ...ani neviem ako sa to ukončí ten pracovnú pomer keď ja už do práce nenastúpim nemám s kým nechať deti doma.