Mám nárok na dávku v hmotnej núdzi?

lilianka851
13. júl 2011

chcela by som sa opytat ci mam narok na davku v hmotnej nudzi ked mam priznanu podporu 192eur pridavky na syna 22 plus vyzivne 60 eur som rozvedena a zijem pri rodicoch kde este byvaju moji traja bratia ktori pracuju v cechach.lebo neviem kto sa spolocne posudzuje

nelynka
13. júl 2011

pokial poberáš podporu nárok na dávku v hmotnej núdzi nemáš..
ked podporu prestaneš poberat možeš si o nu požiadat..pokial tvoj príjem neprevyšuje 115e myslím...
pokial budeš mat len tých 60e na syna, tak ti to priznaju ale nie som si istá či len rozdiel (115-60) alebo celých 60e

martina0123
13. júl 2011

... a myslím, že nesmieš mať žiaden majetok - dom,byt,auto ...

bosoriak
13. júl 2011

Pozri sa tu: http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...
Nastuduj si to a potom chod na konkretny urad prace, soc. veci a rodiny. Tie panie tam casto vedia menej ako ich klienti 🙂

martinka17
13. júl 2011

nemáš nárok, prešvihla si limit životného minima na matku s dieťaťom 😖 ....ako znie to smiešne, ale aj ak žiješ sama a to vo svojom vlastnom byte-nemáš pri takej sume nárok, nie to ešte u rodičov☹

martinka1987
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcela91
30. jún 2012

Kocky otvaram starsiu temu, po materskej som prisla o pracu, pol roka poberam podporu, zatial som stale bez prace, neviete prosim, kolko je teraz davka v hmotnej nudzi? Som slobodna, zijem s partnerom , mam 1 dieta, najomny byt...Dakujem.