Mali ste počas PN kontrolu z poisťovne?

29. apr 2023

Ahojte, ked ste boli na rizikovom tehu vypisane, bola u vas kontrola zo socialky?

Dakujem!

martinkatinka
29. apr 2023

Ano boli. Akurat som vtedy bola hospitalizovana.

slawka2208
29. apr 2023

áno 2 krát, druhý krát v ten deň ako ma ráno doktorka vypísala na materskú.

mima1608
29. apr 2023

Bola som 6 mesiacov pn počas tehotenstva a neboli ani raz 🤷

klarissa25
29. apr 2023

U niekoho boli u niekoho nie...

katka2602
29. apr 2023

Neboli, ale chodia, chodia často.

mogaa
29. apr 2023

SP je šuma fuk akú máš diagnózu....si jednoducho PN a ak ju raz máš platenú, máš dodržiavať liečebný režim včetne toho byť doma....ten kto kontroluje , nie je lekár, takže ani nevie čo za dg máš....kontroly sú náhodné, nie podľa diagnóz

viestta
29. apr 2023

Boli 2x v jeden den, rano a potom pred vecerom

wishes
29. apr 2023

nie, neboli ani raz 🙂

domka222
29. apr 2023

Môžu a nemusia.Ja túto otázku nepochopím. Raz keď je človek chorý,má rizikové, tak sedím doma a je mi jedno,či chodia,alebo nie.

darkswan
29. apr 2023

@domka222 tak ale kopec zien sa z tychto dovodov nedava pn, proste nechcu chodit do prace, potom ich trapia tieto otazky;)

veronikaszabova
29. apr 2023

Ano, 2x

stanulienkat
29. apr 2023

Veď tu máš milión takýchto diskusií, co ti tie odpovede dajú?

mondolina
29. apr 2023

@stanulienkat
no ona chce vedieť či prídu k nej 🤣

autor
29. apr 2023

Dakujem za odpovede na otazku! 🙂 🙏🏼

Ja zas nepochopim rypania. 🤦🏻‍♀️ To fakt niektore mate potrebu? Fakt? Musite si svoje frustracie tu vybit? Ved jasne, ste anonymne, ale aj tak. Bude sa vam teraz lepsie spat? Hm? 🙂

floki1994
29. apr 2023

Manželova sestra robi tieto kontroly ..minule sme to riešili a že extrémne vzrástol počet ludi na PN a za následok to má.oveľa váčsí počet kontrol...vraj kedysi k tehotným ani moc nechodili ale že teraz velmi často a že 60% tých žien nezastihnú doma takže radosť...

bettie
29. apr 2023

@domka222 lebo tie otazky nedavaju ti co su skutocne chori a su doma 🤣

domka222
29. apr 2023

Rýpania? Tak zrejme moc rizikové tehotenstvo nemáš, keď máš chuť behať. Hlavne,že ty anonymne nepíšeš 🤣

ajko2011
29. apr 2023

Ja som bola PN od začiatku októbra až do nástupu na materskú (22.2.) a kontrolu som nemala ani raz.

riyadh
29. apr 2023

Si PN? Mas zdravotne problemy koli ktorym nemozes robit tak aky problem mas dodrziavat liecebny rezim.. PN znamena ze mas neaky zdravotny problem a musis byt doma, ci ako si predstavujes PN vymyslena cca rok, ale trajdat chces... A my sa budeme skladat

riyadh
29. apr 2023

@floki1994 ja som za aby bolo viac kontrol, Lebo niekto si tu z toho robi zarobkovu connost, a ked nie je tehotna schopna pracovat nech sedi doma na zadku a dodrziava vychadzky.. Ako sintoninac predstavuje ze Bude trajdat cely den Lebo rizikove tehu ale madam pracovat nemoze...

denisah6
29. apr 2023

Síce nie PN, len taká historka na pobavenie. Bola som na úrade práce, hneď po škole, s tým, že jeden deň mi končilo štúdium a o dva dni mi začala materská, čiže na úrade práce som bola 1 deň registrovaná. Čo čert nechcel, poslali mi pozvánku na pohovor, v deň termínu pôrodu. Volám tam, že prečo ma zavolali. Pani ma zdrbala, že čo chcem, že mám prísť na pohovor. Tak som sa další deň vybrala na úrad práce, s obrovským bruchom, celým šanónom lekárskych posudkov (mala som od začiatku rizikové), že nech si ma láskavo vyškrtnú, že im nemienim z pôrodnej sály prísť robiť pohovor 😁

A teraz k téme, chápem, že chceš vedieť, či ti prídu alebo nie, ale celá pointa kontroly je, aby si nevedela.
V čom mali baby vyššie pravdu, že teraz sa každá druhá kvôli prkotine nechá vypísať, lebo sa jej nechce. A nielen tehotné, ale všeobecne bohužiaľ mám tú skúsenosť, že sa zamestnanci hore dole nechajú vypísať. Vo veľkej firme, kde ťa má kto zaskočiť, to možno problém nie je. Ale vo firme ako u nás, že sme štyria, jedna sa nechá vypísať a pritom vieme, že jej nič nie je, je to problém. Pretože ju nemá kto zastúpiť a zaskakuje zvyšok hore dole a ako sa dá. Treba sa na to skúsiť pozrieť aj z druhého pohľadu.
Ak je niekto opodstatnene PN, tak bude aj tak doma, u lekára alebo prípadne má vychádzky, aby si mohol nakúpiť a nebude riešiť, či príde kontrola alebo nie, pretože doma aj tak bude.

luckasvec
29. apr 2023

@denisah6 to akože ani cez telefón jej nestačilo povedať ze o chvíľu rodis? Kokos si jej to tam mala ovracat ze nevoľnosť keď je taka empaticka a núti sa chodiť s bruchom

koteska83
29. apr 2023

Ano mala som kontrolu

martinkatinka
29. apr 2023

@denisah6 kludne si mohla na urad prace doniest pn, ked si mala rizikove a neposlala by ta nikam.

martinkatinka
29. apr 2023

@luckasvec keby jej doniesla potvrdenie, nevolala by ju na pohovor....

luckasvec
29. apr 2023

@martinkatinka tak dodatočne jej to asi povedala po telefóne 🙉🤷‍♀️ však hádam si nevymysli ze o par dni ide rodiť, hlavne ze sa všetky organy tvária ako sú všetky inštitúcie zhora zdola poprepajane navzájom 😅

1177
29. apr 2023

A keď prídu a som doma? Mam slúchadlá, nepočujem, sedím na WC, alebo napr beriem silné lieky a spim a nepočujem zvonenie, alebo mam pokazený zvonček atď... Ako mi dokážu, že porušujem liečebný režim. Len sa pýtam. Na pn sa nechystám, len sa pýtam...

martinkatinka
29. apr 2023

@luckasvec lenze oni musia dolozit tie dokumenty preco tam asi nebola...nemaju vestecke gule, tiez maju postupy, ktore musia dodrzat.

riyadh
29. apr 2023

@1177 mas smolu, raz si PN musis od povedat Co na zvoncek ci na klopanie... Tvoj problem ze mas sluchadla... Skratka raz si PN tak ocakavaj kontrolu cely den..

denisah6
29. apr 2023

@luckasvec Nie. Normálne som sa predstavila a pýtam sa, že prečo som dostala pozvánku na pohovor. Pani mi povedala, že keď som nechcela ísť na pohovor, že som sa nemala hlásiť na úrad práce a že všetky si vymýšľajú a nechcú chodiť, ale brať podporu to už hej. Že nemám vymýšľať a prísť na pohovor.
Samozrejme na podporuje som nárok ani nemala, keďže som šla rovno po škole na materskú, a za ďalšie som už bola vypísaná. Ja chápem, že byrokracia a hromada papierov a ľudí a je ťažké posúdiť, či si niekto vymýšľa alebo nie, ale mňa vtedy čerstvú ako čerstvú absolventku tak nepríjemne prekvapilo, že tam majú taký bordel.
A bohužiaľ teda s UPSVaR som mala toľko zlých skúseností, že by som knihu mohla napísať. Napríklad mi nechodila materská. Bola som sa pýtať čo sa stalo a tak, a že vraj som neodovzdala rodný list dieťaťa, pričom som ho mala potvrdený, normálne s ich pečiatkou a dátumom, že to prevzali. Ja neviem či kvôli tomu, že som šla hneď po škole so mnou chceli takto zametať, ale teda nasraná som bola riadne.