Mala som pozitívny antigénový test a som bez príznakov. Môžem ísť na PCR test?

nikol345
7. mar 2021

Môžem ísť na PCR test keď som vo štvrtok na antigenovom vyšla pozitívne, ale nemám žiadne príznaky

hettinka
7. mar 2021

@nikol345 ak máš pozitívny antigen, na PCR nejdes. Si 14 dni v karantene, nikam nesmieš chodiť, jedine k lekárovi a aj to sa lekárovi iba vola, nechodí sa rovno tam. Na PCR sa musia prihlásiť všetci z tvojej domácnosti (výnimku majú ti, čo covid prekonali za posledných 90 dni a 2x zaockovani). Termín dostanú 8 dni od tvojho pozitívneho testu.
Buď rada za ľahký priebeh. Skore uzdravenie.

nina255
7. mar 2021

@nikol345 nie nemozes mas byt doma...antigenovy test nevychadza falosne pozitivny len falosne negativny co nieje tvoj pripad ...

karelova
7. mar 2021

@nina255 tuto múdrosť mas prosím ta odkiaľ?

soldi
7. mar 2021

@nikol345 oficialne ist mozes ale je to uplne zbytocne. Bezi Ti teraz 14 dni karantena od stvrtku. Ked pojdes na pcr a vyjde negat, tak tych 14 dni karantena stale plati. Ale ak vyjdes pozitivna na pcr, tak Ti bezi dalsich 14 dni od pozitivneho pcr.

Mne vysiel antg pozitivny v sobotu, v stredu som ciastocne prisla o cuch, piatok az nedela som bola slaba s bolestami chrbta a hrude, a potom uz som bola ok. Teraz som mesiac od pozitivneho testu a stale mam este tendenciu sa zadychavat, aj ked som vobec nekaslala ani neteplotovala a priebeh bol v podstate ziadny 🤷‍♀️

nikol345
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinah
7. mar 2021

@nikol345 priatel ak príde k tebe,tak musí byť s tebou v karantene a nakaziť ho môžeš

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adula12
7. mar 2021

kludne mozes ist na pcr. mozno pre pokoj duse? dost lekarov pri bezpriznakovom pozit. antigene posiela aj na pcr ci naozaj si pozit. ten je viac nez presny, takze ak vyjde negat., je pravdepodobne, ze aj budes negat. lenze na pcr sa tak lahko nedostanes, budes rada ak dostanes termin do 10dni, takze do prichodu priatela to nestihnes. 😉 volakedy sa negat. pcr testom ukoncovala karantena, teraz neviem ako to je po novom.
sleduj sa, ja som tiez zacinala so soplom a o par dni prisla bolest chrbta a unava, inak nic dalsie. trvalo to 4dni.

erickatt
7. mar 2021

@nikol345 moj ocko bol. Aj na PSR

simca06022011
7. mar 2021

@adula12 na pcr som si posielala ziadost o 19tej vecer vo stvrtok, v piatok o 14tej ma testovali.. cize nemyslim, ze je standard cakat tolko ;) moj maximum bol v novembri 4 dni...

adula12
7. mar 2021

@simca06022011 zrejme zalezi co tam uvedies. moj muz cakal teraz 9 dni. potom na "protekciu" siel na 3 den. 😀 mozno volakedy to slo rychlejsie, teraz nestihaju 🙂

simca06022011
7. mar 2021

@adula12 teraz som bola v piatok ;) nemala som pocit ze by nestihali... otec bol cca tyzden dozadu a tiez necakal tolko... ale tak mozno zalezi od mesta 🙂

nikol345
autor
7. mar 2021

@erickatt na antigenovom bol pozitívny a išiel aj na pcr?

adula12
7. mar 2021

@simca06022011 vsak preto radim, nech skusi pcr ak chce mat istotu.

panelacikova
7. mar 2021

@nina255 antigénové testy vychádzajú okolo 8-10% falošne pozitívne, bohužiaľ....
@nikol345 žiaľ, pravdou je, že ak máš pozitívny AG test, tak by si už nemala chodiť nikam, ale ostať v karanténe :( ono aj v ZA je teraz dosť prípadov, že ľudia sú pozitívni a nemajú príznaky (chodia na testy, lebo sú prvokontakty pozitívnych osôb - je takých pár v mojom okolí)... a ide doslova o PCR testy. takže nespoliehala by som u teba na to, že nemáš príznaky, tie môžu pokojne ešte prísť....
@erickatt
@adula12 odkiaľ máte informáciu, že po pozitívnom AG teste môže ísť osoba na PCR?

simca06022011
7. mar 2021

@panelacikova tiez mam otca PCR - pozitivny, uplne bez priznakov

adula12
7. mar 2021

@panelacikova lebo moze. ako som pisala, chodilo sa po potvrdenom negat pcr teste do prace, nemusela osoba ostat 14dni. v zdravotnictve je to uplne bezne 😀 ked uz sme pri tom, osoba co nema priznaky nasadne do svojho auta a nevystupi z neho, ide na pcr v pohode aj z auta. nasledne ide domov. takze sanca zeby nakazila niekoho tym ze ide na pcr je nulova 😉

panelacikova
7. mar 2021

@simca06022011 téma je ale o inom. AG jej vyšiel pozitívny a pýta sa, či môže ísť aj na PCR overiť si výsledok testu AG?

panelacikova
7. mar 2021

@adula12 možno zdravotníci mali nejakú výnimku, to netuším, ale "bežný človek" má ostať po AG teste doma. na PCR sa môžu hlásiť jeho príbuzní, ktorí s ním žijú v jednej domácnosti.

simca06022011
7. mar 2021

@panelacikova ja viem aka je tema, reagovala som na "ono aj v ZA je teraz dosť prípadov, že ľudia sú pozitívni a nemajú príznaky (chodia na testy, lebo sú prvokontakty pozitívnych osôb - je takých pár v mojom okolí)... a ide doslova o PCR testy. "

adula12
7. mar 2021

@panelacikova a preto som aj pisala v prvom prispevku, ze vela obvodakov posiela aj na pcr testy pokial si pozit, z ag a nemas priznaky. povedala mi to aj hygienicka ked som jej nahlasovala svoju pozitivitu. dokonca ma nato upozornila, ze ma moze lekar poslat aj na pcr.

panelacikova
7. mar 2021

@simca06022011 aha, rozumiem už.
@adula12 tak ja neviem, nestretla som sa s tým ešte (myslím v diskusiách alebo u známych)... napríklad môj ex mal teraz 2 kamarátov pozitívnych cez AG testy a normálne ostávajú 14 dní doma - bez príznakov. tak ja neviem potom, kde je vlastne pravda....

hettinka
7. mar 2021

@simca06022011 ale v novembri boli iné usmernenia. Teraz sa robí na 8. deň. A ponáhľať to nemá zmysel, môže vyjsť falošne negatívny.
Tým myslím príbuzných v spoločnej domácnosti, ona na teste už bola, sedí 14 dni doma a frajer môže prísť až potom. S lekárom konzultovať by mala, aj kvôli PN, aj aby poznačil do karty.

hettinka
7. mar 2021

@panelacikova áno, zdravotníci mali výnimku a inak to riešili. A teraz už sú väčšinou 2x zaockovani.

adula12
7. mar 2021

@panelacikova vsak ale nemusia ist. ani ja som nebola, ostala som 14dni doma z ag vysledku. len pisem, ze kludne moze byt aj poslana obvodnym lekarom. zakazane to nie je. to som pisala preto, ze ak by sa chcela uistit kvoli tomu priatelovi.

simca06022011
7. mar 2021

@hettinka ja som pisala o cakani na PCR test, ked sa objednas.. bola som teraz minuly tyzden, ziadne cakanie ako pisala, temin mi dali hned dalsi den ... nie o tom, kedy je vhodne tam ist.

hettinka
7. mar 2021

@simca06022011 ale je to vo vyhláške, ze na 8. deň od kontaktu.
Takze pochybili a môžeš mat falošne negatívny výsledok. Dúfajme, že nie...
Ty si si to platila, alebo zadarmo cez korona.gov.sk ?

hettinka
7. mar 2021
adula12
7. mar 2021

@hettinka ak mas priznaky, mozes ist aj skor, nie len na 8den. mojho muza tak dala na treti den. v nedelu bol negativny na ag, ja pozit. dostal v pondelok termin na 8den. lenze uz v pondelok vecer mal priznaky aj on, v utorok volal na hygienu a dali mu termin na druhy den v stredu, bol pozitivny. ked mas priznaky, tak je zbytocne cakat 8dni lebo sa zbytocne predlzuje karantena.

kristy2727
7. mar 2021

@nikol345 ahoj, mala by si ísť aj na pcr. Je to spoľahlivejšie. Na test musíš ísť potom tak či tak, keďže teraz je test všade priepustkou. Po tých 8 dňoch keďže teraz je v obehu aj mutácia. Taktiež ten kto s tebou žije v jednej domácnosti by si ho mala nahlásiť, aby šli na testy tiež.