Mala by byť označená plomba na liste vlastníctva?

gabriel11122
23. mar 2023

Zdravím, dostal som darovacou zmluvou jeden starší dom postavený v roku 1977. Neskôr som si všimol, že nie je na katastri zakreslena prístavba k domu z roku 1989. Bol som sa informovať, ako postupovať, aby to bolo všetko v poriadku. Tak som dal vyhotoviť geodetovi nový GP na zameranie stavu stavby RD na pozemku xxx a HB na pozemku yyyy.
Prišiel som na kataster, dal som im GP a vypísal žiadosť na zapisanie GP. Žiadne ine dokumenty odomňa nežiadali, myslel som si, ze budú chcieť kolaudacne rozhodnuutie z prístavby domu a ohlasenie drobnej sravby HB, ale nechceli nic. Od vtedy ubehli už 2 týždne. Chcem sa opýtať, či by na LV mala byť vyznačená plomba v tomto prípade? Lebo nič tam nie je. Chcel som to poriesiť čím skôr, tak či nečakám zbytočne?

hela_tn
23. mar 2023

Je tam lehota tuším 90 dní, takže jedine cakat

diamand2326
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zic
23. mar 2023

Skus si to pozriet (stav) tu
https://kataster.skgeodesy.sk/eskn-portal/servi...

popripade "prehladaj" ten portal a skus pozriet presne tu sluzbu, kde si vies najst, ci je to v rieseni alebo hotove

ninka30
23. mar 2023

@gabriel11122 v závislosti od katastra, ale skôr ako o mesiac nič nečakaj. Oni sa ozvú.....

n_i_ka
23. mar 2023

Pokial si odovzdal len GP je to registračná zmena a teda konanie ozanecene ako R. Tieto plomby vidno cez portál cica. Lehota na vybavenie je 60 dni. Konanie budeš mat určite prerušené a to kolaudačné rozhodnutie budú žiadať (ak by si ho odovzdal hneď, konanie by bolo záznamové teda Z a plombu by ukázal hociktorý iný portál).

gabriel11122
autor
24. mar 2023

@n_i_ka dnes som si všimol, že je tam už plomba na LV. Je to označené písmenom Z-xxx/2023 (iná listina). Kolaudacne rozhodnutie odomna nežiadali.

ninka30
26. mar 2023

@gabriel11122 mne list z katastra šiel poštou 3 týždne! Samozrejme lehotu si pani rátala od dňa kedy konanie začala. Až v Tom liste sa dozvies, čo na katastri budeš musieť predložiť.

gabriel11122
autor
27. mar 2023

@ninka30 pozeral som cez víkend na kataster a ukazuje mi tam Vklad/zápis povolený. Myslíte, že budú žiadať kolaudačné rozhodnutie? Alebo to zapíšu bez neho?

diamand2326
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninka30
27. mar 2023

@gabriel11122 treba čakať.