Majú slobodné matky výhody?

karina123
20. mar 2012

Slobodné mamičky chcem sa opýtať či máte nejaké výhody??napr.pri škôlke, pri bývaní...dakujem

sisaha
20. mar 2012

ha, vyhody slobodnych matiek? ziadne..Iba ak by si bola socialny pripad, tak mas narok na nejake prispevky, inak zhola nič

janka_pn
20. mar 2012

na slovensku????? ziadne 😝

martinkatinka
20. mar 2012

Neperieš chlapovi spodky 😀 a záchodová doska je vždy dole 😀

mandragora22
20. mar 2012

dobre som sa pobavila. ja osobne by som vyhody videla asi taketo: peries len po sebe a dietati, nezehlis takmer vobec, kedze si na materskej a casto chodis len v tricku a teplakoch, nikto ti doma po veceroch negrga, neprdi a v noci nechrape do tvojho ucha. nehovorim o ponozkach a slipoch pohodenych kade-tade, o spinavom wc po pouziti chlapom, o kope riadu, ktory po sebe necha a vzdy akosi "zabudne" umyt, o jeho ociach nalepenych na PC namiesto toho, aby ich lepil na teba atd atd atd 😀 😀 😀 😀 co sa tyka financnych vyhod, s uradmi nemam skusenosti a doma? zalezi od chlapa. ak ma dobre platenu robotu, tak je lepsie s nim, nez bez neho 😀 😀 😀 😀 aspon kym si dieta vypiples v ranom veku 😉 😅

kvetinka211
20. mar 2012

Vyhodne je byt slobodnou mamickou iba tej zene, ktora to predstiera - teda nevyda sa, da cestne prehlasenie ze je osamela matka sa a pritom zije s priatelom a pobera dlhsiu matersku. Vsetky ostatne, ktorych je myslim medzi slobodnymi mamickami asi vacsina to maju poriadne tazke.

lublanka
20. mar 2012

a ak sa zisti ze nebyva sama??

nibiru
20. mar 2012

ked sa zisti ze nieje sama musi vsetky peniaze ktore vdaka nepravdivym udajom uviedla vratit a koleduje si o tresne stihanie za podvod.nie nemaju vyhody pokial byvaju same maju skor nevyhody dieta nema kto postrazit ak je chore a neustale očky nemusi zamestnavatel tolerovat tahat sama domacnost,ucty ,stravu nieje sranda ak si v hmotnej nudzi max. jednorazovy prispevok raz ročne,obedy za 1€ ak vlastnys byt prispevok na byvanie ale vsetko pokial aj s urcenymi alimentmi nepresahujes hmotnu nudzu neviem kolko to teraz je tusim 250€ ak byvaju u rodicou posudzuje sa prijem celej rodiny takze zase nic nedostanu a ak mas vek do 26 nemas narok na nic maju sa postarat tvoji rodicia,vsade sa ta budu pytat na urcenu vysku vyživneho takze ak s rodicovskym+alimentmi presiahnes tu ciastku niesi v hmotnej nudzi a nemas narok na nič.

lenka311
21. mar 2012

nie absolútne na nič.. Teda aspoň finančne, no na tých príspevkoch predtým niečo bude 😀 😀 😀 😀 Dobre som sa pobavila! Máme s malou záchodovú misu vždy dole, to je pravda. Málo žehlím a neperiem spodky 😀 😀 No čistá paráda....
Ale vážne.. Životné minimum na Teba a jedno dieťa je 186EUR. Ak presahuješ túto sumu tak nič. Je tam zarátaný aj byt a všetky výdavky... 😉 😉 😉 No a do Tvojho príjmu sa rátajú aj alimenty a rodičovský príspevok /tých 21,99/ , takže ak si ešte na rodičáku rozhodne to presahuješ... Jedine ak si nezamestnaná, nemáš nárok na podporu, tak Ti dajú príspevok do tej sumy 186EUR 😎 😎 😎 . Nádherná suma však? Hotový majland v tejto dobe... hlavne keď je to aj s tým bytom 😉.. a ešte ak náhodou nebývaš v byte sama /len Ty a dieťa/, tak na ten príspevok rýchlo zabudni - ráta sa tam príjem veštkých členov domácnosti../mama, oco, prípadne partner.../

monika2606
21. mar 2012

Pripájam sa,absolútne žiadne, ale je sranda ako ma každý prehovára že som spravila chybu že som sa vydala, že by som nejaké výhody mala....vždy ma to vie tak rozčúliť hihi

ivetkab.
21. mar 2012

... výhody žiadne ... veď ako by to tu vyzeralo, ak by slobodné matky boli zvýhodňované ... asi by sme sa všetky stali slobodnými matkami. A ako to tu už bolo spomenuté, je to skôr nevýhoda. 😎

lucka1987
22. mar 2012

no veru .. absolutne ziadne.. aj ked mnohí si myslia ze slobodne matky... novy nazov je osamela matka.... nie su ziadno zvyhodnovane. akurat dlhsou MD a nejakym volnom naviac v praci... ale inak nevidim ziadnu vyhodu... ja som v tomto trosku staromodna a som za zachovanie rodinnych hodnot. Preto som sa aj vydat chcela... no akceptujem aj nazory inych a ich sposob zivota.. takze ak chce nejaka matka , ktora ma muza, ale nie su zobratý zit s nim, nech sa paci.. ale preco potom sa domahat statusu osamelej matky ?

ludmilka25
28. jan 2013

Ahojky ak by sa tu našla slobodná či vydatá mamička ochotná vyplniť dotazník zameraný na postavenie slobodných matiek v spoločnosti t.j. aké mali a majú výhody a nevýhody,
budem veľmi vďačná je to pre známu, ktorá robí diplomovku na túto tému ...https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

zuzimia
3. feb 2013

@ludmilka25
aj by som vyplnila, ale ten link nejde

emka30
22. mar 2014

Na prispevok na byvanie nemam narok?

doktor126
12. dec 2014

lenka311 spodky perie pracka a chlap nechava dosku dole ako sa do toho ziv. minima zaratava byvanie lebo moj maly CHLAP bude zo zenou soc. pripad a chcem aby dostala vsetko co sa da vysvetlenie aby nebolo dost ze z vyplaty musime my pracujuci hlupaci zivit tich co v zivote nerobili aj ich deti este ked chcem mat tu vyplatu tak musim dat to svoje do skolky atd. za dalsie vydavky a ked mu potom budem chciet nieco dopriat tak mu musim povedat sorry za tvoje prachy zeru iny tak preto sa pytam kolko sa da vytrieskat z mojich dani naspat ak bude priatelka soc. pripad

lucassia
2. jan 2016

ahojte mamičky ja som slobodna matka ale nie v pravom slove zmysle.... priatela mam ale ked so citala ake su nevyhody o vibavovanii veci ohladom narodeni dietatka teda po jeho narodeni tak rozmyslam ci sa nevezeme... nebude to nasilu ale tak k stastiu sme to nepotrebovali... poradite????
dakujem

evittam
3. jan 2016

@lucassia A aké konkrétne nevýhody myslíš?! Ja som s partnerom spolu už pomaly 15 rokov, máme dve deti a o žiadnych extrémnych nevýhodách (ako píšeš) neviem......Pred narodením dieťaťa (alebo aj po-to je jedno) pôjdete na matriku, napíšeš čestné prehlásenie, že súhlasíš aby sa dieťa volalo po partnerovi (teda ak to tak chcete) a to je všetko, dostaneš potvrdenie, ktoré odovzdáš pred pôrodom, ak to nespravíš pred pôrodom, tak sa dieťa po narodení bude volať automaticky po tebe a potom pôjdete na matriku, spravíte to isté a dieťa dostane rodný list....

slavka0404
14. nov 2016

Ak som slobodna matka ale zijem s rodicmi mam narok na dlhsiu matersku? Da sa nrjak preukazat ze s rodicmi nem v podstate nic len som tam?

evittam
14. nov 2016

@slavka0404 Ty nemusíš nič preukazovať - stačí na SP podpísať čestné prehlásenie, že si slobodná matka sama sa starajúca o dieťa a tvoja MD bude predĺžená o 3 týždne - čiže z 34. týždňov na 37.

slavka0404
15. nov 2016

Ale zijem s rodicmi

evittam
15. nov 2016

@slavka0404 Ešte raz - ty nemusíš nič preukazovať-platí čo som napísala.

slavka0404
15. nov 2016

Pise tam v cestnom prehlaseni ze mam narok ak nezijem s partnerom a s inou fyzickou osobou

slavka0404
15. nov 2016

Napr.s rodicmi

evittam
15. nov 2016

@slavka0404 Aha, no to som si tam nevšimla keď som to vypisovala......Skús sa teda spýtať na SP -najlepšie cez kontaktný formulár, za okienkom ti toho veľa nepovedia alebo väčšinou len bludy..... 😉

slavka0404
15. nov 2016

A ty zijes sama? Kedy si to vypisovala?

slavka0404
15. nov 2016

A este nejake vyhody mame????

evittam
15. nov 2016

@slavka0404 Žiadne..... A ak chceš aby som ti aj odpovedala tak ma označ....

slavka0404
15. nov 2016

Ako ta mam oznacit?

slavka0404
15. nov 2016

evittam takto oznacit ?

evittam
15. nov 2016

@slavka0404 Nie, takto mi nepríde upozornenie - musíš kliknúť pod príspevok na "odpovedz".... 😉