Lístok na peniaze pri práceneschopnosti

mirka6661
2. dec 2017

Pekny vecer, potrebujem radu. Som docasne PN, prve potvrdenie vypisane s udajmi aj cislom uctu som odovzdala zamestnavatelovi, len pn mi pokracuje a kazdy mesiac dava lekar potvrdenie o pokracovani pnky, to sa posiela do poistovne, len tam som sa len podpisala, nebolo tam cislo uctu ani ci to chcem vyplacat postovou poukazkou. Ako to teraz funguje? Viete mi poradit?

janci05
2. dec 2017

Ja si myslím, že stačí len ten prvý krát na PN-ke napísať či chceš posielať na číslo účtu alebo na adresu šekom, a to stačí. Nebola som síce dlhší čas na maródke, ale manžel bol tento rok viac než dosť a vypisoval to len na začiatku a peniaze mu prišli na účet, tak ako zadal na začiatku. Opravte ma, ak sa mýlim.

monika2012
2. dec 2017

Prechodku stačí iba podpísať plus tuším dátum sa tam píše. Nič viac netreba. A odovzdať zamestnávateľovi.

mirka6661
autor
2. dec 2017

Vdaka, som prvykrat na pn tak neviem ako to chodi, ani o tom listku, na ten ma upozornila sestricka.

petranelkova
3. dec 2017

Noo nemusis sa bat, ono staci, ak si to vypisala raz a podla toho ti budu chodit peniazky kazdy mesiac😉

evittam
3. dec 2017

@mirka6661 Tak ako už napísali. A ak chces peniaze kazdy mesiac nacas tak kópia stačí zamestnavatelovi(napr.nascenovane mailom) len aby mal info, že tvoja PN trva a original ma SP s tým,ze ti potvrdia kopiu o prevzati a najlepsie do 5.v mesiaci.😉

evittam
3. dec 2017

*na