Lístok na peniaze pri OČR

nikadamko
28. sep 2021

Ahojte prosím o radu, ide prelom mesiaca a ja som s malým na očr, treba aj lístok na peniaze vypýtať od doktora? Potom ho treba odovzdať zamestnavatelovi spolu s ukončením očr? Alebo to mám poslať ja do poisťovne? Vďaka za rady 🙂

barbora9312
28. sep 2021

@nikadamko nie netreba lístok na peniaze

lilianka28
28. sep 2021

Pri OČR netreba lístok na peniaze. Odovzdáva sa zamestnávateľovi, on to musí potvrdiť a následne odoslať do SP.

nikadamko
autor
28. sep 2021

@lilianka28 ani ked očr končí v druhom mesiaci? Ďakujem krásne :(

nikadamko
autor
28. sep 2021

@nikadamko pardon smajlík mal byt 🙂

barbora9312
28. sep 2021

@nikadamko nie ani na prelome

hanka_se
9. feb 2022

Ahojte, prosim vas, muz bol teraz s dcerkou na ocr, lekarovi sme nahlasili len telefonicky, nakolko ja som bola pozitivna a oni boli so mnou v karantene. Bola som u lekara zobrat listok o OCR, ten da muz zamestnavatelovi a nasledne odosleme do SP.... Ale ako mu to vyplatia? na tom listku nie je kolonka na cislo uctu ani nic.... Dakujem

saxana000
9. feb 2022

@hanka_se dostanete este jeden papier o ukonceni ocr a tam je cislo uctu

hanka_se
9. feb 2022

@saxana000 prave mne dal vcera pediater len jeden papier, kde je vyznaceny koniec OCR :/ Muz to ma dnes v praci na potvrdenie. A tam nie je nic na dopisanie cisla uctu.... Na prednej strane je meno poistenca, meno osetrovaneho dietata, termin dokedy a potom kolonka, co vyplni zamestnavatel

saxana000
9. feb 2022

@hanka_se tak to muselo byt na tom prvom(ziadost o osetrovne)ale urcite na jednom z 5ych papierov je kolonka na cislo uctu.ak by tam aj ozaj nebola zeby mali nove tlaciva napriklad.. nevadi ved vypisujes adresu ziadatela tak ti dojdu peniaze postovou poukazkou

simdob
9. feb 2022

nie zamestnávateľovi odovzdáš len potvrdenie očr a to je všetko

hanka_se
9. feb 2022

@saxana000 praveze ma len 2 strany. Nam pediater dal len stranu c.2 :/ tak ja nechapem. Prvy krat mame ocr

hanka_se
9. feb 2022

@simdob na tej strane je dolu, ze potvrdi zamestnavatel a treba odovzdat na soc.poist