List od bývalého. Ako mám zareagovať?

petroneska
29. apr 2011

dobry den potrebovala by som poradit dnes mi dosiel list od byvaleho nakolko je nanho podane trestne oznamenie aj exekucia nakolko nezaplatil ani cent..list bol doporuceny priamo mne do osobnych ruk a ziadal v nom testy otcovstva a stiahnutie oznamenia nakolko si nie je isty ci je otcom samozrejme ze je 😠 stazoval sa v nom ze si nemoze najst pracu ze nema cisty register ako bolo to zaujmavo napisane skor ako keby to pisal pravnik...chcem sa spytat ci nejde z jeho strany o nejaky podraz alebo nieco take a ci mam dovolit tie testy s tym ze by sme isli spolu ich dat spravit?bo tam bolo napisane ze som nereagovala na jeho dotazy a pritom on nereagoval.....a ze ak ich nepodstupime DNA je nuteny na sude zapriet ocovstvo... neviem ako mam postupovat ci mu mam tiez odpisat alebo zavolat a dohodnut sa snim osobne......dakujem velmi pekne za rady

stanca22
29. apr 2011

Ja osobne by som sa s ním osobne stretla ale nie sama ale ešte s treťou osobou, ktorej dôverujem plne a všetko by sme si vydiskutovali, na to má právo si preveriť, či je naozaj otec !!! Takže by som šla s ním aj s dieťaťom na to, aby si to preveril, aj s tou treťou osobou samozrejme ... Na to, čo sa sťažoval Ti v liste, to je jeho problém a ja osobne by som mu nedala už ani cent a nereagovala na to, čo má za problémy ... No a ak potrebuješ ešte o niečom pokeciať, kľudne mi napíš, prajem Ti nech sa Ti to vydarí čo najlepšie 😉

simi251
29. apr 2011

Na tvojom mieste by som sa poradila s pravnikom; Nie tu na mamickovskom fore. Kazdy takyto pripad je jedinecny a najlepsie by ti fakt poradil pravnik, aby si neurobila nejaku zbytocnu chybu, ktora by mala nasledky. Drzim palce.

latvia
29. apr 2011

nie som pravnik ale velmi nechapem o co ide. ak chce popriet otcovstvo aby nemusel platit alimenty tak nechapem kde je problem s DNA testami, ak si si ista ze je otec, tak v pohode povol testy, naklady na ne zaplati on a vyjde len pozitivny vysledok. alebo som potom nepochopila o co tu ide 😅

benuliatko
29. apr 2011

... navstiv Centrum pravnej pomoci, su tam pravnici, ktori ti vramci predbeznej konzultacie poradia, ako zareagovat na list. Viac info je na www.legalaid.sk. Neviem odkial si, siet pobociek je po celom Slovensku, objednavat sa na konzultaciu netreba, len si so sebou zober vsetko, co povazujes za podstatne. Konzultacne hodiny su v pondelok a v stredu. Konzultacia je za 4,50€. Chlapi su velmi vynaliezavi, snazia sa, ale netreba sa dat. Drzim palec. 😎

evickapooh
29. apr 2011

no ja na testy by som neisla nech zaprie otcovstvo,ja by som nechcela ani peniaze od neho,co ked vyjde ze on je otcom a v budocnosti bude narokovat na svoje dieta?dala by si svoje dieta clovekovi ktory je kriminalista?ja nie ,bud rada ze nie je dokazany ze on je otcom....a ani to nechci mu dokazovat ani kvoli vyzivnemu,verim ti ze peniaze potrebujes ale radsej nechaj ho na pokoji -to je moj nazor.

monika15
29. apr 2011

ked je taky trulo, tak ja by som sa ho nechala zapriet otcovstvo a dovi dopo,,,,, a nemusis potom aj deti mu davat....

ked je taka svina na co ho ........ :((((

minnie55
29. apr 2011

evickapooh - to sa ti ľahko povie - nechcela by si peniaze ani by si nešla na testy ? No, to je fakt super rada 😒
Petroneska, ak máš záujem pošli mi IP, rada ti poradím.

sue
30. apr 2011

@evickapooh toto čo sú za rady? Je otcom dieťaťa, tak ním bude navždy... čo keď o 10r. príde a zaprie, že o ňom niekedy vedel a bude si na neho robiť nároky? Atď... a na to dieťa nemyslíte? Má právo vedieť, kto je jeho otec, bez ohľadu na to, či je kretén, zločinec alebo hocičo iné. Existoval nejaký dôvod prečo matka a otec spolu "vliezli" do postele a vzniklo dieťa a to má právo vedieť pravdu. Nerozumiem tomu, ak si je @petroneska istá o jeho otcovstve, prečo nechce ísť na testy? 😕 A aj z tej druhej strany - ak by si aj nebola istá, to nechceš vedieť pravdu? 😕

Jednoznačne by som súhlasila s testami DNA - pokiaľ ich vyžaduje on, nech ich zaplatí a následne riešiť normálne výživné.