Ktorú poisťovňu odporúčate na PZP a havarijnú?

andrejkap123
16. jún 2022

Ahojte, hladam najlepsiu poistovnu pomer cena/kvalita na poistenie mojho auta. Prosim dajte tipy!!! 🙂)) dakujeeem

anna_2
16. jún 2022

PZP - najlacnejsiu. Havarijnu netreba ak sa nejedna o drahe auto.

bellovag
16. jún 2022

Viem Ti povedať, ktorú určite nie, a to Kooperativa. Je najlacnejšia, ale jedna veľká katastrofa...

martinusik91
16. jún 2022

Generali tiez urcite nie. Strasne sa pokazili

lelluska
16. jún 2022

@bellovag úplne suhlasim! Kooperatíva je jedna hroza. Mám čerstvú skúsenosť kedy mi chlapik malinko skrabol nárazník (v servise výmena trvala hodinku) a na auto som cakala mesiac, keďže Kooperatíva ako poisťovňa vinníka nebola schopna poslať kryciu listinu do servisu. Musela som si vziať náhradné vozidlo a dať im to preplatiť - zbytočne náklady pre nich. Ja mám Allianz a som spokojna. Zatial vždy všetko vyriešené rychlo a pristup na jednotku.

vulka
16. jún 2022

Tiež môžem len "odporučiť", že Kooperativa nie.

andrejkap123
autor
16. jún 2022

@anna_2 jedna sa p drahe nove auto. Potrebujem havarijnu

andrejkap123
autor
16. jún 2022

A mozem mat pzp v jednej a havarijnu v druhej?

vikusjk
16. jún 2022

@andrejkap123 ak mas nove auto, skus sa popytat v Allianzi, my sme kupovali min.rok tiez nove a dali sme si v Allianz, je to PZP aj HP v jednom, poistka je taka drahsia (800 €/rok) ale prve dva roky je v tom aj to GAP pripoistenie ci ako sa to vola, ze ti neznizuju hodnotu vozidla, nieco take. Mne to robila znama, ktora mi robi vsetky poistky, tak detailne sa v tom nevyznam, doverujem jej a toto vyslo najlepsie co sa tyka ceny a krytia rizik.
Stare auto mame poistene v Koopke, co sa tyka PZP, inak s koopkou mam co sa HP tyka tiez zlu skusenost, ale PZP nam tam vyslo najlepsie a kedze je to 12 rocne auto, je mi to jedno, musime ho mat, tak ho mame (to PZP myslim).

lienka9
16. jún 2022

@andrejkap123 za mna allianz,su drahsi ale nemaju problem s vyplacanim

zlostitko
16. jún 2022

@andrejkap123 jednoznacne allianz

melanta
16. jún 2022

Tiež mám nové drahé auto, za mňa Allianz, Uniqa, Generali. Ak mám na drahé auto, mám aj na to, aby som si zaplatila poistku a nemusela riešiť cenu na úkor rýchlosti a serióznosti poisťovne. Kooperativa, Komunálna a Wustenrot majú dlhoročne výrazne najhoršie plnenie.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anna_2
16. jún 2022

na PZP skutocne mozete pouzit akukolvek najlacnejsiu. Jedna s nou len druha strana, nie vy. S Vasim autom PZP poistovna nic riesit nebude. A mala som kedysi PZP Kooperativu, normalne preplatila druhej strane skodu. Platim 68 EUR rocne (Genertel) za priemerne auto.

bavlnka92
16. jún 2022

@anna_2 zaujalo ma "priemerné" auto. to je aké?

anna_2
16. jún 2022

@bavlnka92 78kW benzin, 7 rokov stare, hmotnostne a rozmerovo podobne ako fabia. ostatne parametre do vypoctu ceny PZP nevstupuju

andrejkap123
autor
16. jún 2022

@anna_2 hmotnostne auto ako fabia nie je priemerne. To je malé velmi. Si mylsim.

tanapeta
16. jún 2022

@andrejkap123 ja mám 3 auta PZP aj havarijné v generali. PZP sa neoplatí mať tiež najlacnejšiu. Skúseností bolo

bavlnka92
17. jún 2022

ja mám skoro 20 ročnú fábiu, bez nehody, 5.rok ju mám a minulý rok som tam nechala necelých 160e. čo ma skoro kleplo.