Kto určuje vychádzky počas PN?

lavender21
18. júl 2018

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Kto rozhoduje o tom, aké vychádzky môžem mať počas PN? Rozhoduje o tom len doktor, alebo ho nejak limituje sociálna poisťovňa? Na základe čoho je to určené?

tuppuk
18. júl 2018

doktor ale on to musí potom vedieť pred poisťovňou obhájiť 🙂

michaela1905
18. júl 2018

@lavender21 Presný čas od kedy do kedy budeš mať vychádzky určuje lekár. No sociálna poisťovňa ho limituje na max. 4 hodiny denne. 2 hodiny doobeda a 2 hodiny poobede. Dlhšie vychádzky sú len na výnimku.. a musí ti to schváliť sociálna poisťovňa, resp. posudkový lekár.. a záleží tiež na diagnóze.. napr. pri psychiatrickej diagnóze sú vychádzky celodenné.. mne to bolo takto vysvetlené..

lavender21
autor
18. júl 2018

@tuppuk
@michaela1905 ďakujem, to som práve potrebovala vedieť či maximálny počet hodín určuje sociálna poisťovňa. Ja totiž budem mať nemocenskú z ČR a tam je 6 hodín denne, len musím nájsť kde to je čierne na bielom aby som presvedčila doktora...

pupi14
18. júl 2018

@lavender21 na nete isto nájdeš

evitka83
18. júl 2018

@lavender21 asi podla diagnozy. Moja mama mala papier od psychiatra a obvodacka jej povedala, ze moze 2x denne po 4 hodiny. Spojila jej to a mala vychadzky od 12.00-20.00

katrin69
18. júl 2018

Vždy mi vychádzky určoval doktor, ktorý vystavoval PN...

evittam
18. júl 2018

@michaela1905 Záleží od lekára. Ja som mala a nielen raz neobmedzene vychadzky pri úplne obyčajnej diagnoze-nie psychiatrickej.

veronice
18. júl 2018

@lavender21 ja som lezala s prasknutou platnickou pol.roka. PN mi vypidala obvodna na pokyn neurologicky a aj vychadzky mi pisala do pn obvodna ale az ked neuro dovolila. Prve dva mesiace som nemala ziadne vychadzky, dalsie dva mesiace len doobeda a dalsie dva mesiace aj poobede po dve hodiny. Cize ako bolo pisane vyssie - zavisi od lekara a diagnozy. Teraz som pre zmenu na rizikovom a nemam ziadne vychadzky :P

lavender21
autor
18. júl 2018

@veronice vážne ti na rizikovom nedali žiadne vychádzky? Veď to ani zdravé nie je ☹ či máš ležať? Ja zo začiatku predpokladám že tiež budem kvôli zdravotnému stavu bez vychádzok, ale snáď časom budem mať. Tiež mám rizikové... Ale neviem si predstaviť do nástupu na materskú nemať vychádzky (na materskú nastupujem koncom novembra)...

lavender21
autor
18. júl 2018

@katrin69 len kým k nemu pôjdem chcem mať niečo v rukách, koľko maximálne mi môže dať aby som sa s ním skúsila dohodnúť 😉

veronice
18. júl 2018

@lavender21 mam hematom takze len lezat a lezat....o mesiac idem na kontrolu a difam ze potom pojdem bud do prace ak bude vsetko ok alebo mi dake vychadzky da uz....momentalne je babatko priorita takze na vychadzky moc nemyslim...som teraz 14tt tak uvidim co bude dalej

lavender21
autor
18. júl 2018

@veronice tiež mám hematóm ☹ ležím už mesiac, z toho týždeň v nemocnici, tri týždne doma a zas som v nemocnici (som 17tt)... Tak tomu potom rozmumiem prečo ti vychádzky nedal... Ja som momentálne na rodičovskej dovolenke tak neriešim PN, až od augusta, tak to mi snáď už aj nejaké vychádzky dá...

alicka850
18. júl 2018

@lavender21 socialna poistovna o tom rozhoduje. Zvycajne su od 10-12 a 15-17. V lete sa posuvali o hodinu dopredu doobeda a hodinu dozadu poobede koli horucavam, ale aj na to prisiel pokyn zo soc.poistovne. na vychadzky mas narok od 10.dna PN

alicka850
18. júl 2018

@evitka83 neviem ci je toto aktualne. Ja mam informacie, ze toto sa uz nesmie robit, nakolko ludia cerpali PN a zaroven na tych 8 hod pocas vychadzky isli do prace. Ale asi to zavisi od konkretnej pobocky soc ppistovne a posudkoveho lekara.

evittam
18. júl 2018

@alicka850 Legalne do práce ísť určite nemohli

evitka83
19. júl 2018

@alicka850 mama skoncila PN pred dvomi mesiacmi, takze neviem ci sa teraz nieco zmenilo. Viem, ze z toho dovodu zneuzivania zrusili neibmedzene vychadzky. Teraz uz ich nedostane ani onko pacient

lavender21
autor
19. júl 2018

@alicka850 tak ak o tom rozhoduje sociálna poisťovňa to je pre mňa dobrá správa, lebo by som to mala mať ako je to v ČR, teda 6 hodín vychádzok denne... Uvidím čo mi na to povie doktor... 🙂

alicka850
24. júl 2018

@evittam legalne nie. Vyzivali to najma asi szco. Alebo sa dohodli so zamestnavatelom a isli nacierno.

ivina28
1. nov 2018

Ahojte.prosim o nazor.som dlhodobo pn.liecim sa pre depresie.odborny lekar mi dal vychadzky od 8-17hod.no menila som obvodneho lekara a ten mi ich zrusil na 2x2hod.denne😕moze obvodny zmenit odporucenie vychadzok od psychiatra?dakujem za kazdy nazor!