Kto má nárok na príspevok na bývanie?

erikavidrova
18. jan 2012

chcela by som vediet kdo má nárok na prispevok na bývanie.sme rodičia s jedným dietatom v januari skoncila rodičovská dovolen ka zamestnávatel nemal pre mna prácu riešilo sa to výpovedou a so m na urade práce ako nezamestnaná. manžel pracuje a plat má cca 600e. máme vobec na to nárok???

liz_lemon
18. jan 2012

@erikavidrova prispevok na byvanie dostanes len ak splnate podmienky naroku na davky v hmotnej nudzi, to znamena, ze ak vase prijmy presahuju sumu 408,90 EUR, nemate narok

erikavidrova
autor
19. jan 2012

no tak podla tohoto asi nemáme nárok☹((

nikusa242
11. feb 2012

dobry,chcela som sa opytat ci mam narok na prispevok na byvanie ak mam dvojicky a zijem v podnajme bez partnera poberam len 247eur a nemam este 25rokov

liz_lemon
11. feb 2012

@nikusa242 teba su povinni zivit rodicia

koralinka
17. apr 2012

inak toto je systém, sesternica si nevie nájsť prácu, má 24 rokov a nemá nárok na žiadny príspevok od štátu lebo su povinní jej rodičia su živiť!!!!nebudem sa rozčulovať nad našii spoluobčanmi a dobrovolne nezamestnanými, ktorí samozrejme peniaze dostanu len tak za sedenie v šenku!

nikusa242
23. máj 2012

@nikusa242 to znamena ze nesom v hmotnej nudzi

mia666
2. mar 2013

Zdravim vas, chcela by som sa poradiť.Ja mám 26 rokov a priateľ 27, nemáme deti ale chceli by sme spolu bývať. Pracujem iba ja ale moj mesačný príjem je 327eur. Máme nárok na príspevok? Za odpoveď ďakujem 🙂

maruska24
6. mar 2013

@erikavidrova ak si vydatá a po 6 mesiacoch ti skončí podpora v nezamestnanosti /ak na ňu máš nárok samozrejme/, tak príspevok tzv. sociálnu dávku v sume 62 eur tiež nedostaneš, má ťa živiť manžel.

@mia666 zamestnaná si len ty, príjem nízky, priateľ nepracuje, ak by si splňala podmienky na príspevok na bývanie /neviem presne ako je to v tomto roku/ tak keĎ ti vyrátajú nejakých 80 EUR /tuším na jednotlivca nie som si istá/, tak v akom podnájme by ste chceli bývať? Živila by si z toho aj svojho partnera, aj nájom, poplatky za bývanie, jedlo a iné financovanie. Príspevok býva smiešny, to nie je zaplatenie nájomného.

@koralinka je to tak, vieš koľkokrát ma napadlo, že si dám zmeniť rodný list a budem uvádzať že som diskriminovaná menšina? Aj byt by som dostala, aj prácu by mi dali. Zatiaľ som len diskriminovaná 30tnička, na krku rodičom. Ani si len nechcem predstaviť, kde by som sa ocitla, keby som okolo seba nemala milosť svojej rodiny.

matkaba
25. apr 2013

@liz_lemon ahoj a ked uz dlhu dobu nebyvam z rodicmi a nemam u nich ani trvali pobyt oni byvaju v pp a ja uz 3 rok v ba tak aj tak nemam narok na byvanie? a mam 23rokov som tehotna a som v 34tt

nikusa242
31. okt 2013

Ako sa vypocita hmotna nudza osamelej matke s dvojickami

havana_frost
1. nov 2013

@nikusa242 záleží ako sú staré deti, či poberáš nejaké štátne dávky, či máš na ne nárok ale nepoberáš, či si si uplatnila výživné u otca detí, aký máš majetok, aký máš príjem... je tam dosť veľa faktorov. Ak by si mala nárok, tak výška pre jednotlivca s dvomi deťmi je 115 €, plus sa zvyšuje o ďalšie peniaze na deti, na bývanie, na zdravotnú starostlivosť, ochranný príspevok ak sa staráš o dieťa do 31 týždňov... atď, zase je to ho dosť veľa.

puncula
16. apr 2016

Dobrý poradí mi niekto?mám 33rokov bývam sama ako slobodná mamička s dcérkou čo chodí do škôlky.mám príjem min.mzdu 314e mesačne.mám nárok na niaky príspevok na bývanie?poberám ešte RD.pridavkyy.čo posudzujú v tomto prípade?

liz_lemon
18. apr 2016

@puncula nemas narok