Kto bol dlhšiu dobu evidovaný na úrade práce?

20. aug 2024

Ahoj prosím len tých ktorý boli evidovaný na úrade práce dlhšiu dobu... chcem sa niečo spýtať. Ďakujem 😊

autor
20. aug 2024

Lebo ma poslali na poradenstvo prw znevyhodnenych uchádzačov... mate prosím vás s týmto skúsenosti? Ďakujem

gabriela2023
20. aug 2024

Ahoj mám skúsenosť ,kludne sa pýtaj

autor
20. aug 2024

@gabriela2023 ďakujem a bola si prosím ta aj v tom poradenstve pre pracovné znevyhodnenych uchádzačov?

alickapusinka
20. aug 2024

prečo si znevyhodenna

gabriela2023
20. aug 2024

Znevyhodnená uchádzačka o zamestnanie som kôli svojmu zdravotnému postihnutiu. Ano absolvovala som ho. Vyplňali sme dotazník kde sme zisťovali naše silné stránky. Mali sme prednášku o kurzoch .

autor
20. aug 2024

@gabriela2023 ďakujem a tiež si tam mala nejaké aktivity ? Lebo akurát držím ten papier v rukách že čo sa tam vlastne bude robiť .. koľko to trvalo cca 2 mesiace ?

alickapusinka
20. aug 2024

@gabriela2023 a však ak zamestnavateľ zamestna invalida tak dostane od štátu dotáciu že zamestnal nezvyhodneneho

banyka
20. aug 2024

Ahoj. Aj ja som bola. A tiež som absolvovala to poradenstvo. Chodili sme tam pár týždňov. Bolo to v januari 2023

autor
20. aug 2024

@banyka ďakujem a prosím ta ako to prebiehalo... lebo akurát čítam ze nejaké aktivity ze minimálne 20 hodín maximalne 48 môže trvať poradenstvo.. a na tých aktivitách co sa tam robí? Mne to dnes dala úradníčka do ruky ešte som na tom nebola

gabriela2023
20. aug 2024

Nie je zač.Mali sme rozne aktivity. Nieco boli skupinove. Napr : spolocne sme mali rozhodnut ake veci si zobereme na opusteny ostrov nevyhnutne na prezitie. Mali sme domace ulohy: napisat zivotopis. Dost sme sa rozpravali ako skupina. Pomohlo mi to na po psychickej stranke. Ze nie som vtom sama. Boli tam mamicky po materskej, zdravotne postihnuti, ludia co boli dlho na opatrovatelskom, absolventy len zakladnej skoly..... .Ja som ho neabsolvovala celý lebo som nastupila na absolenskú prax . Tak ti neviem povedať. Este sme dostavali nejake drobne eura na deň. Na uhradene cestovnych nakladov sa mi zda.

mimikarol
20. aug 2024

Ja som tiež chodila. Len som sa podpísala a išla som domov. Ešte sa mi to snažila dat na ten istý termin ako som chodila bežne na podpis

autor
20. aug 2024

@mimikarol no mne moja úradníčka povedala ze k3d budem chodievať hentam tak na podpis nebudem chodiť... tak mi dala najbližší podpis 2.12 .. lebo toto sa začína 25.9..

gabriela2023
20. aug 2024

alickapusinka to máš sice pravdu len je viac zdravotne postihnutych ako je miest v chranených dielnach..Bola som v jednej chranenej dielny a očakavali vykon ako od fyzicky zdraveho človeka.Takze mozno pre niekoho s ľahkým mentalným postihnutim to je idealne nie pre mňa.

banyka
20. aug 2024

Bolo to celkom fajn. Stretávali sme sa v takej zasadačke. Asi 10 nás bolo. A na každej " hodine " sme mali niečo iné. Napríklad také dotazníky o sebe , potom také akoby " hry " , že máš kaviareň a 2000 € rozdel ich koľko € pre zamestnancov, koľko na náklady ... Väčšinou sme si to písali a potom každý jednotlivo čítal .