Kontroly PN

mariinak
30. dec 2021

Ahojte kočky,chodia teraz kontroly ak je niekto PN? Môžu prísť hocikedy,napr. aj večer o 22:00? 🤷‍♀️
Zatiaľ vychádzky nemám ,až po 10.dňoch sa dávajú.
Je mi jasné,že ak napr.potrebujem nákup,tak do obchodu musím ísť...

mogaa
30. dec 2021

@mariinak no do obchodu len počas vychádzok a ano, kontroly chodia....ale v čase od 6:00-22:00, môžu prsť aj počas víkendu

bublinka1426
30. dec 2021

.

pimpa12
30. dec 2021

@mariinak áno chodia, každý deň aj cez víkend, vo sviatok medzi 6-22. Kamoške tak prišli dva dni po sebe. Jeden deň do obeda a druhý deň po obede. Neviem ako je to s nákupom. Niekde som počula, že ak osoba žije sama a vie bločkom z obchodu dokázať že tam bola tak môže ísť na nákup. Ale vôbec to nemusí byť pravda, nespoliehaj sa na to.

mogaa
30. dec 2021

@pimpa12 môže ísť len v čase vychádzok....

mariinak
autor
30. dec 2021

Keď sa bavíme o kontrolách doma,alebo s priateľmi,každý ako mudruje,že kde by prišli na kontrolu,že určite neprídu keď je covid atď....Poznám jedného,čo bol dlhodobo PN a behal hore dole,mal fušky a neprišla mu ani raz kontrola,ale to nehovorím teraz že nemôžu prísť mne.

xiaomi_
30. dec 2021

@mariinak áno do obchodu možeš ísť, ale iba vtom prípade keď ti nemá kto zadovážiť nákup, čiže len keď si sama doma a plus bločik ako doklad, čiže keď žiješ s partnerom ty musíš sedieť doma a ísť len v čase vychádzok

bu1bu
30. dec 2021

Áno chodia kontroly, a chodia hodne, v žiadnom prípade sa netreba spoliehať na " Covid dobu" . Ani že "poznám jedného, počula som, jedna známa povedala" a podobne.

mogaa
30. dec 2021

@mariinak robím na SP, tých porušení liečebného režimu nám chodí niekoľko každý deň....ale kludne sa spoliehaj že nechodia😉je to vždy o náhode, kontroly chodia buď na podnet zamestnávateľa alebo na podnet nejakého suseda dobráka čo ťa bonzne, inak sú náhodné...systém náhodne vygeneruje každý deň zoznam komu treba ísť na kontrolu....kontrolóri na SP sú normálni zamestnanci ktorí musia vykazovať svoju činnosť za ktorú sú platení😉 nemjaú HO ani nie sú doma lebo je covid😉

mariinak
autor
30. dec 2021

@mogaa Áno,rozumiem tomu,že je to ich práca, to je jasné. 🙂 Ak netreba na to školu,hneď sa v tomto smere zamestnám😁
Bola som zvedavá,čo sa dozviem.

sylvester01
30. dec 2021

@mariinak ja som 4mes na pnk nikdo mi nebol na kotrole a na socialke mi pov edala ze ich to nezaujima,ale byvam na zahori tu je vsetko inak a vychdzky ti mala dat doktorka do pnky hnet jak ti ju vystavila pokal nemas covidovu pnku

laska86
30. dec 2021

@mariinak jasom pn od maja a teraz mi skonci pn 31.12 a kontrolu som nemala ani raz..tazko povedat ale vies ako to byva..zakon schvalnosti..a prvych 10dni ti moze prist kontrola zo zamestnania potom zo soc.poistovni

mmirka02
31. dec 2021

@mogaa mňa by zaujímalo či má môžu hľadať na adrese trvalého bydliska, alebo na adrese kde sa budem zdržiavať ?ako to je ?

martul
31. dec 2021

@sylvester01 je kopec iných diagnóz, kde nie sú vychádzky.

martul
31. dec 2021

@mariinak naco netreba školu? Moja zlatá, kamoš to robí a je vysokoškolsky vzdelaný človek, takisto keď sa zamestnal musel chodiť na všelijaké skolenia, takže áno treba na to skolu. Myslíš že kto chodí na kontroly?

martul
31. dec 2021

@mmirka02 čo máš nahlásené na papieri.

sylvester01
31. dec 2021

@martul ja mam tez na pnke inu diagnozu a marodujem s inym a vsetko je tu tak jak som to tu opisal

loginexistuje
31. dec 2021

socialka neriesi kontroly podla diagnoz nahodne sa generuje zoznam len z mien a adries pripadne ak je podnet ja som na PN od septembra a teraz sa mi ukoncila k 1.1. a kontrolu som nemala kamoska mala kontroly dve za obdobne obdobie

do obchodu ist nemozes ak nemas vychadzky v tvojom pripade.

loginexistuje
31. dec 2021

@mmirka02 na adrese kde sa zdrziavas co mas uvedenu na PN tam pride kontrola

mogaa
31. dec 2021

@mmirka02 na adrese ktorá je uvedená na PN - miesto kde sa budeš zdržiava počas PN

mogaa
31. dec 2021

@sylvester01 no veď tých na nemocenskom čo ti vyplácajú PN to nezaujíma, ale ak im príde porušenie liečebného režimu(z oddelenia kontroly) tak prestávajú vyplácať PN.....záleží s kým na SP si volala😉

sylvester01
31. dec 2021

@mogaa ja som tam bol osobne moze byt ,na zahori to ide tak jak pisem ,iny kraj iny mrav. aj ludia su iny ako boli

mogaa
31. dec 2021

@sylvester01 no veď o tom píšem, záleží koho na SP si sa pýtal....tých na nemocenskom nezaujíma či si porušil liečebný režim, oni ti len stopnú vypácanie PN keď im príde porušenie liečebného režimu z oddelenia kontroly alebo z OLPČ....ak im nič nepríde, nenačapajú ťa, tak kludne porušuj liečebný režim a oni ti PN budú vyplácať aj naďalej....

marca12
31. dec 2021

@mariinak kontroly chodia,ale nikdy nevies,ci aj teba navstivia. Rodicia boli po operacii skoro rok PN ani raz im neprisla. Moj bol po operacii tiez mu neprisla. Sused marodil asi tri mesiace a mal dve kontroly. Svokor,ked marodil tiez mal kontrolu vsetko v case covid. Ja by som to neriskovala spoliehat sa,ze ku mne nepridu.