Kontrolujú autobusy alebo vlaky na hraniciach okresov?

bublinka5555
11. feb 2021

Ahojte. Potrebovala by som sa dostat do vedlejsieho okresu. Moj bratranec mal vaznu nehodu a pred par dnami ho pustili z nemocnice. Chcela som ho navstivit a stravit vikend, kedze nanestastie ostal na voziku a jeho manzelka musi pracovne odist do pondelka. Neviete teda prosim vas, ze ci sa na hraniciach okresov zastavuju a kontroluju aj autobusy?

cookie29
11. feb 2021

To neviem, ale podla mna by to malo spadat do kategorie nevyhnutna starostlivost o blizku osobu...

bublinka5555
autor
11. feb 2021

@cookie29 ja som sa snazila aj vyriesit nejake papiere aby ma pustili. Sme totizto v ciernom okrese. Ale vsetci mi povedali, ze nevedia to nijak vyriesit.

mogaa
11. feb 2021

@bublinka5555 no z čierneho okresu by sa malo vychádzať len za prácou.....skús si vybaviť na hygiene výnimku

bublinka5555
autor
11. feb 2021

@mogaa skusala som uz aj to. Ale nepovolili😔uz sme zufali a nevieme co dalej.

mogaa
11. feb 2021

@bublinka5555 no pokiaľ nepovolila hygiena, tak smola.....nech si vybaví opatrovateľku, prípadne niekoho nie z čierneho okresu....určite majú v meste aj inú rodinu či kamarátov ktorí by v prípade nutnosti prišli pomôcť.....pokiaľ nie je vyslovene že ochrnutý v zmysle ležiak alebo teda senior , tak si poradí aj sám.....teda prvé čo sa učia v kúpeloch alebo akomkoľvek rehabilitačnom centre je aby boli v rámci možností sebestačný, čiže presun z postele na vozík a podobne.....všetko nachystať do úrovne očí, prípadne poprosiť susedu nech mu ohreje obed ak by nezvládal.....ak je "ležiak" tak jedine si zohnať opatrovateľku alebo teda manželka nech ostane doma.....

lasina
11. feb 2021

V čase od 1 rána do 5 v noci je výsek..jedine ísť v tomto čase, tam zakaz vychádzania neplatí

ckatka
11. feb 2021

Nepíšeš odkiaľ . kam...ja obcas chodím BA -PK autobusom a kontrolu som nezazila

marcellka32
11. feb 2021

Ja chodím Galanta-Bratislava, žiadne kontroly

europa778
11. feb 2021

@bublinka5555 nekontroluju ani auta tak autobusy duplom nebudu.

hettinka
11. feb 2021

@bublinka5555 a si 100% zdravá? Lebo toto je fakt risk, že im ešte niečo prinesieš. Však navštíviš ho aj inokedy.

veronika_e
11. feb 2021

Tak to treba risknut, ak by ta zastavili policajti, tak im povedz ze sa musis ist postarat o osobu v zlom zdravotnom stave. V takomto priprade by som neriesila ziadne povolenie ale isla by som. Len si treba fakt spravit test, aby si mala istotu, ze si zdrava.

viikkki
11. feb 2021

Nekontroluju chvalabohu

bublinka5555
autor
11. feb 2021

@lasina a ste si tym ista?pocula som, ze uz aj toto sa zrusilo.

bublinka5555
autor
11. feb 2021

@ckatka Ra-Rs

bublinka5555
autor
11. feb 2021

@hettinka ano. Pravidelne chodim na testy a snazim sa co najmenej chodit von. Ak to nie je potrebne

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexk12
11. feb 2021

Zavret ľudí doma nie je riesenie a hrať sa na vyfarbovanie okresov a iné....

lasina
11. feb 2021

@bublinka5555 nemozu dať celodenný zákaz vychadzania...pozri si zákon, nič sa nezrušilo

bublinka5555
autor
11. feb 2021

@lasina jaj tak no dufam, lebo ako manzel pocuval a pozerql spravu, zevraj nas okres ide do karanteny a hliadky budu na okresoch

lasina
11. feb 2021

@bublinka5555 tak to už neviem ako je ak je okres čierny..ale proste nemôžu dať celodenný zákaz vychadzania..dokonca jedna pani v starsej diskusii písala že jej sused je minister a ten to potvrdil