Kontrola zo SP počas PN a nenahlásená zmena pobytu počas PN.

zuzkakovka
17. dec 2019

Ahojte. Som 1 mesiac na PN. Dnes mi bola kontrola a nechali mi v schranke oznamenie. Problem je v tom, ze na PN som uviedla adresu trvaleho pobytu (adresa rodicov). Prve skoro 3 tyzdne som bola s malym u nich. Lenze uz sme sa vratili domov na byt a mne prisla kontrola zo SP k rodicom. Bola som v tom case na 100% doma, kedze maleho mam od minuleho tyzdna choreho. Len ja som im ziadnu zmenu nenahlasila. Co mam teraz robit? Co mi hrozi? Mate niekto skusenost?
Dakujem za odpovede.

arcticcode
18. dec 2019

Prinajhoršom ti ukončia marodku. Treba im to vysvetliť, ak nebudú debili (čo na 99% budú), tak ti to uveria.

janula3000
18. dec 2019

Keď je maly chorý išla by som k jeho doktorke pre papier že si s ním práve bola na vyšetrení ( teda ak to bolo v ordinacnych hodinách) a ak sa už budes zdržiavať na inej adrese nahlásiť to na sociálke aby nebol další problem

janula3000
18. dec 2019

Alebo pýtaj papier od svojho doktora od ktorého máš pn to je asi ešte vhodnejsie. A myslím že ukončenie pn ti nehrozí myslím že ti len za daný mesiac nevyplatia dávku ale pn pokračuje.

mogaa
18. dec 2019

@zuzkakovka nuž je to tvoja chyba, nevyplatia ti PN a aj revízny lekár môže podľa diagnózy zvážiť zrušenie PN...

mogaa
18. dec 2019

@janula3000 to či bola v ten deň s dieťaťom u lekára si vie revízny lekár preveriť podľa záznamov, lebo všetko vidí v počítači....+ predpokladám že kedže kontrola bola u jej rodičov že t povedali že išli domov na miesto trvalého bydliska....

juliet86
18. dec 2019

zialbohu. pri zmene adrsy mas povinnost nahlasit zmenu adresy....

janula3000
18. dec 2019

@mogaa neviem či rodičia niečo povedali keď kontrola nechala oznam v schránke. Keď som bola pn môj Lekar mi povedal že keby náhodou bolo treba napíše mi papier že som tam bola takze určite sa to nejako dá zariadiť. Viem napr. že aj kolegovia žena mala kontrolu dokonca aj bola vtedy doma len mali pokazený zvonček keď tým argumentovala nakazili im dať zvonček do poriadku ale nijako ju inak neriešili. Závisí aj od toho na akého človeka narazí...

mogaa
18. dec 2019

@janula3000 a kedy si to riešila? Volala si na SP v deň kontroly? Ono iné je ak sa to rieši hneď v ten den a iné ako o 2-3dni, lebo pravda je, že to že si bola doma ti môžu veriť a nemusia, lebo kludne si mohla byť napr.niekde na dovolenke....

janula3000
18. dec 2019

@mogaa kolegova žena bola osobne za tou pani len neviem či ešte v ten deň a ja som kontrolu našťastie nemala, ale ano osobne by som to neodkladala ale riešila čo najskôr, a aj keď by som nepochodila aspoň som to skúsila, lepšie ako nekonať.

mogaa
18. dec 2019

@janula3000 tam stačí ak v ten deň zavolá a povie čo bolo vo veci....ale ak človek zavolá o 2-3dni , tak už mu to ťažko budú akceptovať....a naozaj záleží aj na akú pani natrafí

fokuska
18. dec 2019

@zuzkakovka Pozri sa, mas aj nejake povinnosti. Tu nejde o to, ze si na 100% bola doma a nebehala niekde po meste. Ide o to, ze si na 100% nebola na mieste, ktore si uviedla ako miesto pobytu pocas PN. Sucastou liecebneho rezimu je aj to, ze sa zdrziavas na adrese, ktoru uvedies a ze sa nepresuvas hore-dole.

Na tom listku co ti nechali mas isto napisany postup - ze mas vysvetlit kde si v tom case bola. Takze bud ta zachrani tvoj lekar a da ti potvrdenie, ze si v tom case bola u neho, alebo povies pravdu a odo dna kontroly ti zrusia vyplacanie nemocenskeho.

Do buducna si take veci osetri vopred - nahlas lekarovi zmenu pobytu pocas PN, nech to zaedviduje do tlaciva a az potom sa vrat od rodicov domov.