Kontrola zo sociálky

parketicka
2. feb 2023

Dnes mi prišla kontrola zo sociálnej poisťovne že sa chcú pozrieť ako býva moje dieťa. Ja som doma nebola len otec mi vravel že sa chcú pozrieť ako žijeme. Som rozvedená a mám v opatere dcéru ktorá má ztp. Môžu len tak prísť skontrolovať domácnosť? Bez nejakého podnetu ?

pribinak
2. feb 2023

@parketicka áno môžu

loliki
2. feb 2023

@parketicka Tak asi podnet dostali.

parketicka
autor
2. feb 2023

@loliki ďakujem no nechápem kto by na mňa poslal sociálku

loliki
2. feb 2023

@parketicka Susedia. Škola. Nejaká "milá" kolegyňa. Veľa ľudí je na svete. Ale vôbec to nerieš, že kto.

parketicka
autor
2. feb 2023

@loliki ja viem len ma to trochu šokovalo že prečo a ja nepracujem odkedy sa mi narodila dcéra má veľa diagnóz a chodí do špeciálnej školy

loliki
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
2. feb 2023

@parketicka tak nikdy neveiš čo komu vadí...možno otec dieťaťa ktorému sa zdá vysoké výživné, možno učiteľka ktorej sa niečo nezdalo, možno suseda ktorej vadí hluk ....

andrejka1974
2. feb 2023

@parketicka teraz chodia pravidelne ak poberas nejaké príspevky od štátu ja beriem opatrovateľský a boli u mňa trikrat

henka123123
2. feb 2023

Chodia aj bez nahlasenia.staci ze poberat od statu peniaze

nikolka1986
2. feb 2023

Ak poberáš opatrovateľský tak chodia kontrolovať.

rachel36a
2. feb 2023

@parketicka ak poberas OP tak chodia bezne na kontrolu...nepotrebuju ziaden podnet...

petedea
6. feb 2023

@parketicka Poviem ti to takto:
Od slovenskych uradov a uradnikov nikdy necakaj to, kvoli comu primarne existuju, teda sluzbu ludom.
Zmyslom zivota slovenskych uradnikov, je robit prekazky a aj tie najjednoduchsie veci, co najviac komplikovat a zamietat a namiesto pomoci ludom, ich spiclovat.
V tomto vsetkom, sa priam vyzivaju.

petedea
6. feb 2023

@rachel36a Nechodia na kontrolu, v skutocnosti chodia spiclovat, aby mohli najst dovod, na odobratie OP.

petedea
6. feb 2023

@henka123123 Nie je to celkom tak, ze staci poberat od statu nejake davky.
Socialka sa specializuje na urcitu skupinu ludi, ktori poberaju urcity druh davky.
Napr. ja som bol cely rok PN a poberal som nemocenske davky a nemal som ani jedinu kontrolu.
Ale pri urcitych davkach behaju a spicluju, ako besni psi.

henka123123
6. feb 2023

@petedea moj otec bol pn 2 roky teraz a mal kontroly aj 4

petedea
6. feb 2023

@henka123123 Mozno je to tym, ze ja byvam 25 km od najblizsej pobocky Soc.poistovne a tak dakeko sa im chodit spiclovat nechce.

rachel36a
6. feb 2023

@petedea v zivote u mna nespiclovali ..prisla pani, v pohode sme sa porozpravali, odisla...a to som zrovna mala raz taky bordel, lebo sme boli cez vikend preč, vecer sme sa vratili, a rano prisla...všade rozhadzane veci, riady co sme z chaty priviezli a uplne v pohode

olika37
13. feb 2023

@andrejka1974 môžem sa spýtať, keď boli ohlásili sa dopredu? Čo v prípade ak nebudem doma a mám na dieťa Opatrovatelský?a čo kontrolovali?

rachel36a
13. feb 2023

@olika37 nie nehlasia sa dopredu, to by nebola kontrola...pridu, pozru vacsinou ci je poriadok, hlavne o opatrovanu osobu postarane...ak nebudes doma, pridu inokedy...mne zavolali kde som, povedala som im, ze sme s malym na navsteve o starkych ...prisli potom cca o dva mesiace...

andrejka1974
13. feb 2023

@olika37 nemusíte byť doma u mňa sa neohlasovali raz som bola doma druhýkrát nie,a pritom došli doobeda a vedia že ja pracujem a dcéra je v DSS iba sa spýtali s čím dcére pomáham raz ju aj videli návšteva trvala asi 10 minut podpísala som papier a to bolo všetko boli u mňa za obdobie 5 rokov asi možno dvakrát možno trikrát úplne v pohode kontrola netreba sa báť a oni sa vám ozvú a keď tak prídu inokedy

olika37
Autor odpoveď zmazal
Zobraz