Kontrola počas PN- ako ma nájdu?

lucilaines
11. jún 2018

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či niekto nemá podobnú skúsenosť. Momentálne som na PN- rizikové tehotenstvo. Budúci týždeň sa však sťahujeme na inú adresu do nového bytu. Samozrejme, chcem o tom upovedomiť lekára aj sociálku kvôli kontrole. Avšak nový byt je v novostavbe a zvončeky tam ešte nie sú zapojené, proste nefungujú. Aj keby ich hneď nahodili, pri zvončekoch nie sú mená, ale len panel s číslami bytov. Keby sa aj kontrola dostala do vchodu, že ich niekto pustí, byty sú spravené tak, že najprv je ešte malá spoločná chodba pre 4 byty do nej vedú tiež len zamknuté dvere. Schránky sú tiež až za vstupnými vchodovými dverami. Možno je to hlúposť, ale bojím sa, aby som nemala problémy len kvôli tomu, že sa ku mne nevedia dostať. Nemáte niekto podobnúˇskúsenosť? Ako to riešiť? Môžem niekde nahlásiť telefónne číslo, aby ma v prípade kontroly kontaktovali a ja prídem otvoriť?

kalifka
11. jún 2018

Ahoj, áno vieš do papierov dať poznámky nech Ti zavolá keď bude dole a Ty prídeš dole. Toto isté som mala aj ja, udala som číslo a prvý krát mi volal a vyšla som pred dom, potom už len prezvonil - chodí ten istý človek. Mi mame veľmi vzadu dom a tam žiadny zvonček už nemá signál.

timilv
11. jún 2018

Ja som sa sťahovala tiež počas PNky (tiež rizikové, ale úplne bez vychádzok som bola- musela som celý čas ležať a ja som v podstate len bola prevezená z bytu do bytu, keď bolo všetko presťahované...). Bola som však nútená sa ísť na to spýtať a pani mi však povedala, že ich to vôbec nezaujíma. Keď budem mať napr. od 13.6. nahlásené, že som na tej a tej adrese a má mi prísť kontrola, tak príde tam a absolútne ich nebude zaujímať, či už mám zmenené meno na zvončeku, alebo, či nám zvoní zvonček. Ak ma nenájdu (nedozvonia sa mi), tak to budú brať, že som nebola doma...

timilv
11. jún 2018

@kalifka to máte super, naši až takí ochotní zjavne nie sú 🙂 alebo len pani nemala akurát svoj deň keď som sa ja bola pýtať...

truthy
11. jún 2018

Ked budes menit adresu pobytu a mas vychadzky, tak si cez ne zabehni na socielku a vysvetli im, ako sa veci maju. Mozno sa bude dat s nimi dohodnut, ze ak ta pojdu skontrolovat, tak ti zavolaju, ked budu dole

kalifka
11. jún 2018

@timilv kde je novostavba majú povinnosť ísť hore k dverám. Ja som si prvý krát dobre naštudovala ich práva lebo mala som problém kedy dotyčný ani nebol na našej ulici iba mi prišiel papier so sociálky, ale sa prerátali že máme na ulici aj pred domom kamery 😁😁 hneď sa všetko rušilo a nebol zrazu žiadny problém. Ty musis prísť a nadiktovať a oni sú povinný zmenu akceptovať a keď udas číslo zavolať alebo prezvonit.

ukulela
11. jún 2018

@timilv ale ved preto sa sa pripisat telefonne cislo - kamosovci byvali v dome bez cisla pred kolaudaciou - podla adresy by ich ani nenasli ... keby pani bola povedala, ze ju nezaujima zvoncek, tak by som jej asi daco povedala ... kamoske prisli, omylom zvonili u susedy a u susedy v schranke aj nechali listok - ona ich videla, no ani jej nenapadlo, ze je to kontrola a pre nu, ked sla s tym listkom na socialku s tym, ze ako je mozne, ze jej nechali listok u susedy, tak to bolo - tutu mutu, len to nehovorte. takze panicku nemusi zaujimat, ale ak by nezavolala na telefonne cislo, keby som ho napisala a nam by nesieli zvonceky, tak by si vypocula svoje a par staznosti by tiez asi padlo u jej nadriadenych ... ok, nech kontroluju, ale nech aj riesia veci, nie ze pridem, cinknem a ak sa niekto do troch pikosekund neozve, nie je doma! tiez mozem spat, nemusim pocut, mozem byt v sprche, na wecku ....

martinaj
11. jún 2018

ja som bola na pn a nefungoval zvoncek(nevedeli sme o tom), dosla kontrola a nechala mi listok, ze som nebola doma.... telefonne cislo sice udavas, ale absolutne ich to nezaujma.... mna to neskutocne vytocilo.....

lucilaines
autor
11. jún 2018

@martinaj no len problém je, ze mne ani nemajú kde nechať lístok, keďže do schránky sa nedostanú..tie sú vo vnútri až za dverami..:D

Ďakujem kočky za skúsenosti, zrejme to skúsim s tým telefónnym číslom a budem dúfať, že ak teda príde kontrola, tak to bude niekto normálny a naozaj mi aj zavolá

lorela
11. jún 2018

@lucilaines Na PN sa uvádza telefónne číslo - najnovšie, informovali ma u lekára - je to dokonca už ich povinnosť zapisovať t. č. . Akonáhle je uvedené, kontrolór volá naň. A moje skúsenosti, t. č. uvádzam na PN už niekoľko rokov a vždy mi naň volajú, nezvonili na zvonček ani raz. Resp., nech neklamem 🙂, raz zvonili na zvonček, no vzápätí aj na mobil.

ma77
11. jún 2018

Ahojte tiež mam taky problem som pn byvam v novostavbe ktora nie je skolaudovana čiže som nemohla udat adresu kde sa nachadzam tak som musela dat k bratovi byva v tej istej dedine len na inej ulici otazka keby že mi pride kontrola a ja tam nie som a brat ich pošle ku mne domov samozrejme som doma uznaju to ? budu ochotni prist ma skontrovat telefon som na pn nedala dakujem

ukulela
11. jún 2018

@ma77 preco si nedala aj v neskolaudovanej? ja - ak by som bola pn - dam. socialna neriesi kolaudaciu ... na bratovo vysvetlenie sa mozu vykaslat, mas sa zdrziavat na zverejnenej adrese. tiez treba dat telefon radsej, ak chces, aby ta nasli ...

ma77
11. jún 2018

@ukulela Pretosom nedala lebo sestrička ked vypisovala pn pytala čislo domu a ja ho nemam tak som musela uviest bratove čislo domu teraz čo mam ist do socialky a nadiktovat tel čislo?

sasesoe
11. jún 2018

@ma77 ked nemas c.domu tak ho neuvedies. Ved je tam tusim aj policko pre ulicu a nie kazda obec ma ulice, tak tiez si tam nevymyslis nejaku z ineho mesta... asi by som sla k lekarke al do sp zadat zmenu adresu pobytu - bez cisla domu a z telefonnym cislom (mozno nejaka poznamka kde cca?neviem kolko savtam da vypisovat..)

ukulela
11. jún 2018

@ma77 nadiktuj rovno novu adresu. s tym, ze nech volaju.

ma77
11. jún 2018

@ukulela dakujem zajtra pojdem do socialky😉

bielavila
11. jún 2018

Baby a chodia na kontrolu tehotnym?

ukulela
11. jún 2018

@bielavila ano chodia. milion krat sa to tu pisalo. napisu ti baby, ze im neprisli, ale to nie je pravislo, skor vynimka. tak, ako ti mozu prist pri chripke, zlomenej ruke, pridu aj tehotnej.

rachel36a
11. jún 2018

@bielavila ano chodia..mne boli pocas tehu a nie raz