Kontrola na PN

29. feb 2024

Vždy ma zaujímalo, čo sa reálne stane ak príde kontrola počas PNky a ten daný pacient sa nenachádza doma? Musí vrátiť tie peniaze z PNky alebo čo? Mám susedu, čo je už polroka PN a chodí si kade tade. ...

stellarstar
29. feb 2024

Chodi kade tade? Odkiaľ vieš kam ide? Možno chodí na terapie? A keď ma vychádzky tak v tom čase môže ísť von

alenah31
29. feb 2024

poistenec bude vyzvaný zo SP, aby preukázala kde sa v čase kontroly nachádzala - pokiaľ to bolo zákonné porušenie liečebného režimu - to je definované aj na stránke SP - všetko je ok. Pokiaľ to nepreukáže - odo da kontroly jej pozastavia vyplácanie nemocenského najviac však na dobu 30 dní + môže dostať pokutu a lekára, ktorý PN vystavil môžu kontaktovať či je PN potrebná keďže poistenec labzuje kade tade. A teba nech suseda netrápi - môže mať určené vychádzky celodenné resp. určené 4 hodiny počas dňa.

gelifil
29. feb 2024

ano, stopnu vyplacanie davky na 30 dni

gelifil
29. feb 2024

ci myslsi ze cestuje, napr. aj do zahranicia?

mimuska328
29. feb 2024

@stellarstar no ja jednu poznám co už je rok na PN a áno chodi ľade tade aj v zahraničí bola 3x co viem a nikto nič nerieši

stellarstar
29. feb 2024

@mimuska328 ži a nechaj žiť 🤷‍♀️

autor
29. feb 2024

Baby ja som sa to pýtala fakt iba zo zaujímavosti, ja som bola na PNke raz a strašne som sa bála, že som fakt nikde nechodila lebo som nevedela aký je postih za to.

katulienkax
29. feb 2024

SUseda moze mat neobmedzene vychadzky, pri niektorych diagnozach to je povolene

autor
29. feb 2024

@katulienkax nemá.

stellarstar
29. feb 2024

To odkiaľ vieš ze nemá vychádzky? 😅