Koniec Covid passu

alenka18111
18. jan 2022

Končí mi platnosť covid passu. 3 dávku nechcem. Budem opäť braná ako neočkovaná? A čo ak sa rozhodnem dať napr. Zaočkovat mesiac po skončení platnosti covid passu? Nikto mi na to nevie odpovedať.

rachel36a
18. jan 2022

Na prvu otwzku ano, budes brana ako neockovana...na druhu neviem

andrejka1974
18. jan 2022

Neviem ako to bude však ani deti budú mať len 2 dávky tretiu do 18 rokov nedávajú tak uvidíme čo bude v budúcnosti

luliu
18. jan 2022

Áno, budeš ako neockovana

alenah31
18. jan 2022

@alenka18111
1. otázka - bude považovaná za neočkovanú.
2. otázka - ak pôjdeš na 3. dávku neskôr ako do 9 mesiacov od 2. dávky (resp. až po skončení platnosti kovid pasu) - nevadí, budeš mať po podaní boostra (3. dávky) znovu štatút zaočkovanej osoby

nikol873
18. jan 2022

to vazne je takto? ze aj ked ma clovek dve davky a tretiu si neda, tak je brany automaticky ako nezaockovany??

rachel36a
18. jan 2022

@nikol873 ved to je samozrejme...vakcina ma len kratku ucinnost, nie navzdy

macik166
18. jan 2022

@alenka18111 ako dlho vlastne platí covid pass? Ja už tiež 3. dávku nechcem.

lenqua_12325
18. jan 2022

@nikol873 to vieš ... sľuby sa sľubujú 🤷‍♀️

elisse247
18. jan 2022

@alenka18111 no ma tú druhú otázku hľadám odpoveď aj ja jediné ako sa mi vyjadrili v nemocnici keď som povedala že na dané vyšetrenie mi už nebude platiť očkovanie tak že to nie je podstatné že proste očkovaná som dvoma dávkami a to stačí. Ale zas verím že to záleží aj od ľudí kto tam je a rovnako si to budú vysvetľovať aj s odpoveďou na doplňujúcu tretiu dávku podľa mňa.🤷

1mina
18. jan 2022

Na tu druhu otazku aj ja hladam odpoved tiez sa neviem dopatrat....ja ak by som sla na 3tiu davku tak radsej na konci leta ale to budem teda uz par mesiacov po skonceni pasu (lebo inak by mi to takymto tempom vydalo aj na 2 krat za rok ockovanie a to zas odtial potial)

nikol873
18. jan 2022

lebo ja som to chapala tak, ze bude mam dve a som teda skupina op alebo ked mam tretiu, tak to je potom ta plus skupina, ze na to sa vztahuju tie "vyhody". ale ze tym padom tie dve davky neplatia, ked sa neda tretia, tak to je akoze dost nefer.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenka18111
autor
18. jan 2022

Vidím že nie len ja v tom mám chaos...

alenka18111
autor
18. jan 2022

@macik166 9 mesiacov po 2. Dávke ..mne konci 7.2. a rozmýšľam čo ďalej..

alenah31
18. jan 2022

@alenka18111 tak od 8.2. budeš považovaná za neočkovanú - ja som si to zisťovala cez NCZI pretože mám v čase kedy mi končí kovid pas plánovanú operáciu - reku čo s tým pretože to nestihnem - že nemám hysakovať a dať sa normálne zaočkovať keď to bude možné aj po ukončení platnosti kovid pasu - automaticky po 3. dávke mi príde normálne qr kód - už nemusím čakať 14 dní po a zasa mi bude platiť 9 mesiacov.

alenka18111
autor
18. jan 2022

@alenah31 aha...no tak to si môžem nechať na rozmyslenie viac času..a nemusím teraz urobiť unáhlené rozhodnutie.. po obchodoch nechodím..a testovať sa budem v práci..ďakujem za odpoveď

lienka.7
18. jan 2022

@nikol873 jasne, chcú ta takto donútiť sa dávať stále dookola očkovať. Vsak vakcina je sloboda 👌

malvor
18. jan 2022

@viestta nie u každého a nie rovnako, ak má niekto vysoké protilátky, aký zmysel má booster?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malvor
18. jan 2022
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimixxxx
18. jan 2022

Pravidla su jedna vec a skutocna pravda je druha vec (tu zatial ani odbornici presne asi nevedia).
Imunita ma dve zlozky - bunkovu a protilatkovu. Nizke protilatky neznamenaju ze clovek nema imunitu, ak funguje bunkova (ta sa udajne zistuje interferonom gama - to sa zatial standardne nerobi).
Ak chce clovek vediet viac bud sa obrati na imunologa alebo si imunologiu nastuduje.

https://www.postoj.sk/96724/nemozeme-ludi-kazde...

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laila22
18. jan 2022

@viestta mne lekár povedal, keďže som prekonala covid mám bunkovú imunitu a nemusím sa dať očkovať.. dala som sa, lebo potrebujem normálne fungovať. Mňa len prekvapuje, aké ste tu skalopevne niektoré presvedčené, že očkovanie, alebo neockovanie je správne. Ako najväčšie odborníčky, lebo ste o niečom presvedčené.. 2roky je veľmi krátky čas na robenie nejakých záverov..

cervikpepik
18. jan 2022

@cocolino234 👏👏👏👏👍👍👏👏👏

anonym0001
18. jan 2022

@malvor presne tento obrazok je obrazom kktizmu, ktory od zaciatku niektori z nejakeho dovodu nechcu vidiet...

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malvor
18. jan 2022

@cocolino234 krajiny s 90%+ zaočkovanosťou stále zavádzajú lockdowny

malvor
18. jan 2022

@viestta ak má niekto vysokú bunkovú imunitu, aký zmysel má booster? aký zmysel má OP ak zaočkovaní stále prenášajú vírus a môžu ďalej nakaziť dalších, hlavne ak sa časom ukázalo, že ho prenášajú úplne rovnako ako neočkovaní, pritom často bezpríznakovo